atslēgvārdi

atslēgvārdi
2018-02-22 12:44

Interneta lapu TOP 25 janvārī, 2018

Interneta lapu TOP 25 janvārī, 2018

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicējis Latvijas apmeklētāko interneta lapu Top 25 janvārī. Jaunajam gadam sākoties, interneta lietotāji aktualizē tēmas, kas saistītas ar likumdošanu, darba meklējumiem un dzīves vietas maiņu.  

Janvāris ir iesācies ar interneta lapu apmeklētāju skaita kāpumu. Salīdzinot ar decembra datiem, skaitliskās izmaiņas ir vērtējamas ar pozitīvu pieaugumu, izceļot vairāku portālu procentuālo svārstību strauju augšupeju. Sezonāli viens no šiem portāliem ir cv.lv (+ 30 procenti), kas varētu būt saistošs visiem interneta lietotājiem, kas jauno gadu ir vēlējušies uzsākt ar jaunas darba vietas meklējumiem. Skaitliski nozīmīgāko kāpumu ir piedzīvojis portāls city24.lv, kura auditorija ir augusi par 24 procentiem jeb 54 713 apmeklētājiem.

“Liels prieks, ka nekustamo īpašumu sludinājumu portāls www.city24.lv turpina sasniegt jaunus apmeklējuma rekordus, un tas ir kļuvis par pirmo izvēli īpašumu meklētājiem. Janvāris vienmēr ir bijis ļoti aktīvs mēnesis, tomēr šis gads nekustamo īpašumu tirgū ir sācies ar īpaši lielu aktivitāti. Pastiprinātu interesi novērojam arī šobrīd, nekustamo īpašumu tirgus aktīvajai sezonai turpinoties. Protams, būtiski uzsvērt, ka 2017. gada nogalē veicām vairākus būtiskus uzlabojumus un pieņēmām stratēģiskus lēmumus, kas ievērojami uzlaboja sludinājumu un satura kvalitāti, ko acīmredzot novērtē arī portāla apmeklētāji,” skaidro city24.lv vadītājs Maksis Karlins

Apmeklējumi no datoriem

Lielākās izmaiņas ir piedzīvojis lsm.lv (+ 56 067 apmeklētāji), pakāpjoties uz 5.pozīciju, kas ir par divām vietām augstāk nekā decembrī. Līdzīga situācija ir vērojama ziņu portāliem la.lv (291 891 apmeklētāji) un nra.lv (273 348 apmeklētāji), kas savas pozīcijas ir pavirzījuši par vienu vietu augstāk, pietuvojoties topa favorītiem.

Sākoties jaunajam gadam, lielāka aktualitāte nekā parasti ir novērota portālam likumi.lv ( + 41 169 apmeklētāji) un lvportals.lv (+ 30 576 apmeklētāji), ko var pamatot ar iedzīvotāju interesi par izmaiņām likumdošanā.

Decembrī portāls kurpirkt.lv ir bijis nozīmīgs daudziem dāvanu tīkotājiem, tomēr janvārī saskāries ar nelielu kritumu (- 7 procenti), atgriežoties ierastajās pozīcijās (159 720 apmeklētāji).

Apmeklējumi no mobilajām ierīcēm

No mobilajām ierīcēm visvairāk apmeklētāji ir bijuši portāliem delfi.lv, tvnet.lv un inbox.lv, kas savas pozīcijas ir saglabājuši jau vairākus mēnešus. Kaut arī tvnet.lv (- 2 procenti) un inbox.lv (- 5 procenti) janvārī ir zaudējuši apmeklētājus, kuri izmanto mobilos telefonus, tomēr kopējais apmeklējumu skaits joprojām ir nepārspēts.

gemiusAudience datiem var sekot līdzi, izmantojot publisko tiešsaistes rīku opa.gemius.lv jeb Online Publishers Audit. Vietnē iespējams apskatīt interneta lapu datus (informāciju par reālajiem lietotājiem, lapu skatījumiem, apmeklējumiem) par iepriekšējo dienu, nedēļu un mēnesi. Turklāt dati pieejami par visām platformām - no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetēm, kā arī kopējā statistika.

Top 25 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas janvārī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Komentārs:

Maksis Karlins

city24.lv vadītājs

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli