atslēgvārdi

atslēgvārdi
2023-10-11 07:45

Gemius AdReal TOP 10 reklāmdevēji septembrī

Gemius AdReal TOP 10 reklāmdevēji septembrī

Septembrī interneta reklāmas kampaņu monitoringa rīka AdReal zīmolu TOP 10 displeja reklāmu topā vairums populārāko zīmolu pārstāv tirdzniecības nozari, kamēr video zīmolu topā pārstāvētas arī telekomunikāciju, finanšu, brīvā laika pavadīšanas un citas nozares, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais septembra tops. Gan displeja, gan video zīmolu topā pagājušajā mēnesī pārstāvēti trīs reklāmdevēji – Lidl, Maxima un Tele2.   

Septembrī AdReal datos par Top 10 reklāmdevējiem displeja topā vairums topa zīmolu pārstāv tirdzniecības nozari. Topu atklāj zīmols Rimi, kā displeja reklāmas parādījušās 530 000 interneta lietotājiem no datoriem. Seko Lidl, kā reklāmas kreatīvi sasnieguši 493 000 Real Users, bet trešajā pozīcijā ierindojas vēl viens tirdzniecības nozares reklāmdevējs – Drogas, kā displeja reklāmas septembrī parādījušās 481 000 lietotāju no datoriem. Ar 455 000 lietotājiem ceturtais populārākais zīmols ir Ikea no mājsaimniecības aprīkojuma un mēbeļu nozares, bet piektais – vēl viens tirdzniecības zīmols Rd Electronics, kā displeja kreatīvi septembrī parādījušies 452 000 lietotājiem.

Ar 443 000 Real Users, kuru datoros parādījušās zīmola reklāmas, sestais populārākais ir tirdzniecības zīmols Maxima, bet septītais – Pērc un pārdod/ pp.lv, kā displeja reklāmas parādījušās 431 000 Real Users. Astotais populārākais zīmols septembrī bija Klondaika ar displeja reklāmām no brīvā laika pavadīšanas un ēdināšanas nozares ar 417 000 Real Users, bet topu noslēdz Tele2 un Bite – abu zīmolu displeja reklāmas parādījušās 412 000 lietotāju datoros, tāpat abu zīmolu reklāmas kategorizētas gan telekomunikāciju, gan tirdzniecības nozarēs.

Pēc eQ Ad Contacts jeb reklāmas kontakta kvalitātes rādītāja, ko veido četri elementi: reklāmas veids, kontakta ilgums, reklāmas izmērs un vienlaicīga citu reklāmu klātbūtne lietotāja logā, no Top zīmoliem displeja reklāmu topā vairāk nekā 1 miljonu kontaktu pagājušajā mēnesī uzrādījis zīmols Rimi, otrajā un trešajā pozīcijā atstājot Lidl un Rd Electronics ar 473 000 un 452 000 kvalitatīvo kontaktu.

Tikmēr datos par Top 10 reklāmdevējiem video kreatīvu topā pārstāvēti ļoti daudzveidīgu nozaru zīmoli. Topu atklāj Tele2 ar video reklāmām no telekomunikāciju nozares, kā video kreatīvi parādījušies 285 000 Real Users no datoriem. Tam seko zīmols Pepsi no dzērienu nozares ar 236 000 Real Users, bet trešais populārākais zīmols video kreatīvu zīmolu topā septembrī bija Luminor no finanšu nozares ar 208 000 lietotājiem no datoriem. Gan displeja reklāmu, gan video reklāmu topā pārstāvēts tirdzniecības nozares reklāmdevējs Maxima ar 203 000 Real Users, tāpat arī Lidl, kas ar 191 000 Real Users ieņem topa septīto pozīciju.

Tikmēr video reklāmu topā ierindojušies arī divi brīvā laika pavadīšanas nozares zīmoli – topa piektajā vietā Betsafe, kā video reklāmas septembrī sasniegušas 200 000 Real Users, bet astotajā – Spins ar 187 000 lietotājiem no datoriem. Topa sestajā pozīcijā, video kreatīviem parādoties 193 000 Real Users datoros, ierindojas zīmols LG Television Sets & Audio no datoru, audio un video nozares, bet topu noslēdz tūrisma nozares zīmols airBaltic ar 185 000 Real Users un Go3 no video-on-demand nozares ar 176 000 Real Users, kuru datoru ekrānos parādījušās zīmola video reklāmas.

Video reklāmu zīmolu topā visaugstāko eQ Ad Contacts rādītāju uzrādījis zīmols Pepsi ar 417 000 kontaktiem, kamēr Lidl uzrādījis 357 000 kontaktu, bet 331 000 kvalitatīvo kontaktu sasniedzis zīmols Tele2

 

Gemius AdReal sistēmā katru dienu tiek apstrādāti ap 4 miljoni video reklāmu un 54 miljoni displeja reklāmu, tostarp ik dienu sistēmā ienāk aptuveni 60 000 jaunas displeja un 5 000 video reklāmas. Reklāmas tiek kategorizētas 18 nozarēs – telekomunikācijas, apģērbs un aksesuāri, tirdzniecība, pārtika, finanses, farmācija, mājsaimniecības preces un citās, ko iespējams skatīt detalizēti arī virknē apakšnozaru. Tās iespējams izdalīt pēc zīmola īpašnieka, zīmola, medija īpašnieka, medija kanāla vai nozares.

Pētījuma pamatā ir aptuveni 3000 interneta lietotāju liels panelis mēnesī (2000 panelistu dienā) vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem – reprezentatīva interneta lietotāju grupa, kas savās interneta pārlūkprogrammās datoros ir lejupielādējusi spraudni, ar kura palīdzību iespējams mērīt tiešsaistes reklāmas kampaņu efektivitāti. Ievāktie dati tiek kategorizēti un svērti, lai iegūtu kopējo tiešsaistes reklāmas tirgus ainu.

Lai uzzinātu vairāk par AdReal pētījumu, aicinām sazināties ar Gemius, rakstot uz contact@gemius.lv.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv

To clipboard> Drukuj

Nozare

Reklāma

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli