atslēgvārdi

atslēgvārdi
2014-12-10 14:42

Gemius publicējis pārskatu par mobilā interneta tendencēm

Centrālajā un Austrumeiropas (CEE) reģionā no mobilajām ierīcēm tiek veikts vidēji katrs desmitais lapu skatījums, Latvijā – katrs vienpadsmitais lapu skatījums. Pēdējo divu gadu laikā mobilā datu plūsma Latvijā ir augusi par 9 procentiem, CEE reģionā kopumā – par 7 procentiem, liecina jaunākais Gemius pārskats par mobilā interneta lietošanu 18 Eiropas tirgos.

Dati liecina, ka vidēji katrs desmitais lapu skatījums CEE reģionā nāk no mobilajām ierīcēm (2014. gadā jūnijā tie bija 10 procenti no visas interneta plūsmas). Tas ir par 7 procentiem vairāk nekā 2012.gada sākumā, kad mobilā datu plūsma CEE reģionā veidoja tikai 3 procentus.

Latvijā rādītājs ir augstāks par vidējo – 2014.gada jūnijā mobilā datu plūsma veidoja 11 procentus no visas interneta plūsmas (8 procenti no mobilajiem telefoniem, 3 procenti no planšetdatoriem). Pēdējo 2 gadu laikā mobilo datu plūsma Latvijā ir pieaugusi par 9 procentiem (2012.gada sākumā tie bija 2 procenti).

„Latvija ir viens no pirmajiem tirgiem, kur Gemius ieviesa multi-platformu gemiusAudience pētījumā. Mēs esam patiešām lepni piegādāt datus par interneta lietošanu dažādās platformās (datori, planšetdatori, mobilie telefoni). Nākamajā gadā ir plānots ieviest arī informāciju par mobilo tālruņu un planšetdatoru lietotāju sociāli demogrāfiskajiem rādītājiem. Kopumā tas paver jaunas iespējas interneta medijiem reklāmdevēju piesaistē. Piemēram., mājas lapas, kas apmeklējumos no datoriem atpaliek no pirmajām pozīcijām, uzrāda lieliskus rezultātus apmeklējumos no mobilajām ierīcēm. Tas paver jaunus apvāršņus un iespējas tālākai interneta mediju tirgus attīstībai”, skaidro Linda Egle, Gemius Latvia vadītāja.

Kā rāda dati, internetu no mobilajām ierīcēm visbiežāk pārlūko Horvātijā (21 procents). Zem vidējā rādītāja ir tādas valstis kā Rumānija, Bulgārija un Krievija (9 procenti), Baltkrievija (6 procenti), Ukraina (5 procenti) un Moldova (1 procents).

Kopumā mobilā interneta lietotāji labprātāk izmanto viedtālruņus nekā planšetdatorus. Viedtālruņus interneta pārlūkošanai visbiežāk izmanto Horvātijā (18 procenti no interneta plūsmas), kamēr planšetdatorus – Krievijas interneta lietotāji (5 procenti).

Kad runa iet par mobilo ierīču izmantošanas laiku, varam novērot manāmas atšķirības. Nedēļas nogalēs vispopulārākie ir planšetdatori un viedtālruņi. Savukārt vakaros lietotāji labprāt pārlūko internetu no portatīvajiem un stacionārajiem datoriem.  

Vairāk informācijas par mobilo datu plūsmu, populārākajiem mobilo ierīču ražotājiem un interneta lietošanas paradumiem darbadienās un brīvdienās Latvijā un citās CEE reģiona valstīs iespējams atrast Gemius pārskatā šeit.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

pārskati

Autors:

Linda Egle

Gemius Latvia vadītāja un industrijas eksperte

Gemius Latvia vadītāja un industrijas eksperte

Rādīt visus eksperta rakstus

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli