atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-10-05 12:42

Mobilo telefonu lietotāju sociāli demogrāfiskais profils Latvijā

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius ir publicējis Latvijas mobilo telefonu lietotāju sociāli demogrāfisko profilu. Kā liecina dati, augustā internetu no mobilajiem telefoniem lietojuši 698 700 lietotāji, tostarp lielākā daļa ir gados jauni cilvēki no Rīgas un lietotāji ar augstāko izglītību.   

Augustā internetu no mobilajiem telefoniem ir lietojuši teju 700 000 lietotāji jeb 38 procenti no visiem iedzīvotājiem Latvijā vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem. Vairāk nekā puse (52 procenti) no šiem lietotājiem ir vecumā no 15 līdz 34 gadiem. Procentuāli mazāko mobilās auditorijas daļu (6 procenti) veido lietotāji vecumā virs 55 gadiem, kas ir par 10 procentiem mazāk nekā lietotāju skaits šajā vecuma grupā no datoriem (16 procenti). 

Līdzīgi interneta lietotāju profilam no datoriem, arī no mobilajiem telefoniem internetam vairāk pieslēdzas sievietes - 51 procents, kamēr vīrieši veido 49 procentus no kopējās auditorijas. 84 procenti no visiem lietotājiem atzinuši, ka izmanto internetu telefonā katru dienu. 

Kā rāda dati, mobilās auditorijas lietotāju vidū dominē augstākā (33 procenti) un vidējā speciālā (24 procenti) izglītība. 38 700 lietotāji jeb 6 procenti no visiem, kas ieguvuši augstāko vai vidējo speciālo izglītību atzinuši, ka viņu vidējie mēneša neto ienākumi pārsniedz 1140 eiro.  

75 procenti no mobilo telefonu lietotājiem norādīja, ka saziņai ģimenē izmanto latviešu valodu, bet 24 procenti – krievu valodu. Tikai viens procents lietotāju norādīja, ka ģimenē lieto citu valodu. 

Procentuāli lielākā daļa no mobilo telefonu lietotājiem, kas aktīvi izmanto internetu, dzīvo Rīgā un Rīgas rajonā (50 procenti). 

Dati iegūti no gemiusAudience pētījuma par augustu, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot mobilos telefonus un datorus. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. 

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Cits

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli