atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-06-02 10:17

Gemius publicē pavasara blogu topu 2015

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius ir publicējis pavasarī apmeklētāko Latvijas blogu topu. Topa pirmajā vietā jaunienācējs – tehnoloģiju blogs kursors.lv ar 16 400 apmeklētājiem. Otro vietu saglabā dzīvesziņas blogs iinuu.lv, bet uz trešo vietu pakāpies teoloģiski izklaidējošais blogs ebaznica.lv.  

Latvijas blogu topa mērījumos debitē un pirmajā vietā ienāk tehnoloģiju blogs kursors.lv. Aprīlī kursors.lv apmeklējuši vairāk nekā 16 400 lietotāji, ko atzinīgi vērtē kursors.lv galvenais redaktors Kristaps Skutelis: “Man ir patiess prieks, ka viena gada laikā kopā ar Kursors.lv komandu esam spējuši sarūpēt patiešām daudz interesantas un noderīgas tehnoloģiju lasāmvielas un apsolām turpināt iesākto darbu ar vēl lielāku entuziasmu un jaudu. Paldies visiem Kursors.lv lasītājiem par mūsu darbam izrādīto uzmanību! Kursors.lv turpina krizdabz.lv, androids.lv, windowsphone.lv un abolublogs.lv aizsākto darbu - informē par tehnoloģijām.” 

Otro pozīciju saglabā Ingas un Ērika Dalibu dzīvesziņas blogs iinnu.lv, ko aprīlī no datoriem apmeklējuši teju 14 000 lietotāji. Tikmēr no piektās vietas pakāpjas un topa trijniekā ienāk Roberta Galvāna, Gvido Ozoliņa un Tālivalda Skujas veidotais, teoloģiski izklaidējošais blogs ebaznica.lv, kam ievērojami kāpis apmeklētāju skaits. Salīdzinot ar 2014. gada novembri, aprīlī ebaznica.lv piesaistījusi divas reizes lielāku auditoriju – kopā 13 000 apmeklētājus. Kā komentē viens no bloga ebaznica.lv autoriem Roberts Galvāns, viņaprāt tieši 2014. gada novembra mērījumos blogam bija neraksturīgi zems apmeklētāju skaits, tāpēc lielais auditorijas kāpums aprīlī nav pārāk liels pārsteigums - tas ir šim gada periodam atbilstošs līmenis. 

Par 80 procentiem lielāku auditoriju piesaistījis un par trīs vietām topā pakāpies VSK Noskrien jeb virtuālās skrējēju komandas blogs noskrien.lv (galvenais redaktors - Signis Vāvere). Aprīlī bloga auditorija bija 10 700 lietotājus liela, ierindojot blogu topa ceturtajā vietā. Topa piecinieku noslēdz Jāņa Silenieka zīmēšanas un dažādu vizuālo uzdevumu cirkulis.lv. Blogu aprīlī no datoriem apmeklējuši 9 000 lietotāji. 

Topā tehnisku iemeslu dēļ nepiedalās sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv. No blogu topa izstājas iepriekšējā topa līderis – radošās izcilības blogs cehs.lv. 

Starp Top 20 populārākajiem blogiem ir arī vairāki jaunpienācēji - Arta Aizstrauta (Neformālās izglītības attīstības biedrība „Soli pa solim”) blogs sadzīves padomiem un pamācībām - solipasolim.lv ar 5 000 apmeklētājiem. Jaunums topā ir arī blogs garsigalatvija.lv ar 4 600 lietotājiem. Garsigalatvija.lv ir nekomerciāls projekts kā daļa no Sandras un Valda Ošiņu veidotā cikla "Latviskais dzīvesstils. Identitāte”.  

3 400 lietotāji apmeklējuši Lauras un Toma Grēviņu blogu viensplusviens.lv, bet gandrīz 2 000 interneta lietotāji aprīlī sekojuši līdzi Karīnas un Harija Eglienu ceļojumu atklāsmēm blogā karijs.lv. 

Kopā 20 populārākie Latvijas blogi ir piesaistījuši 98 000 lietotājus (ņemot vērā pārklāšanos), kas ir 7 procenti no Latvijas interneta lietotājiem vecumā no 7 līdz 74 gadiem. 

Arī apmeklējumos no mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem populārākais ir tehnoloģiju blogs kursors.lv (8 000 lietotāji no mobilajiem telefoniem, bet no planšetdatoriem – 4 000 lietotāji). Otrs populārākais blogs no mobilajiem telefoniem ir Lindas Tellgrenas kulinārijas blogs lindasvirtuve.lv (5 000 apmeklētāji), bet trešais – blogs viensplusviens.lv (4 100 apmeklētāji). Tikmēr no planšetdatoriem otrs skatītākais blogs ir noskrien.lv (2 000 lietotāji), bet trešajā vietā - lindasvirtuve.lv (1 500 lietotāji). 

Gemius blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros 2015. gada aprīlī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. Tops veidots, balstoties 7 līdz 74 gadus vecu auditorijas lielumu blogos, kas tos apmeklējusi, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus. 

Aprīļa blogu topa mērījumos dalību ņēma 77 blogi. Visu blogu topa reitingus pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem, viena lietotāja pavadītā laika un citiem rādītājiem apmeklējumos no datoriem, kā arī mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem iespējas redzēt šeit. Šis ir vienīgais šāda veida pētījums Latvijā, kas vienkopus apkopo datus par Latvijas blogu auditorijas apmēriem. Blogu īpašnieki, kas vēlas pieteikt savu blogu mērījumiem, aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu contact@gemius.lv

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Nozare

Cits, Izklaide

Valsts

Latvija

Komentārs:

Kristaps Skutelis

Tehnoloģiju bloga Kursors.lv galvenais redaktors

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli