atslēgvārdi

atslēgvārdi
2019-05-22 08:24

Apmeklētākais reģionālais portāls aprīlī – liepajniekiem.lv

Starptautiskais interneta pētījumu uzņēmums Gemius publicējis Latvijas apmeklētāko reģionālo portālu Top 10, kurā līdera pozīciju ieņem vietne liepajniekiem.lv. Vidēji viena lietotāja apmeklējuma laiks topa portālos ir no minūtes līdz aptuveni pusstundai. Joprojām sieviešu auditorijas īpatsvars ir lielāks, taču pieaug gados jauno reģionālo portālu lietotāju skaits.

Lai noskaidrotu un akcentētu reģionālo portālu nozīmi, Gemius veicis padziļinātu analīzi par Latvijas lasītākajiem vietējo ziņu portāliem. Šī gada aprīlī Top 10 reģionālos portālus apmeklējuši aptuveni
358 000 lietotāji jeb Real Users, no kuriem gandrīz trešdaļu veido portāla liepajniekiem.lv auditorija (106 000 apmeklētāji), kas ieņem topa līdera pozīciju. Otrajā vietā seko Zemgales ziņu portāls zz.lv ar 44 000 apmeklētājiem aprīlī, bet Top 3 noslēdz valmieraszinas.lv ar 37 000 interneta lietotājiem.

Šī gada aprīlī vidēji viens lietotājs visilgāk uzturējies portālā bauskasdzive.lv – 34 minūtes un 20 sekundes. Otrs visilgāk apmeklētākais reģionālais portāls Latvijā ir Liepājas portāls liepajniekiem.lv, kurā viens lietotājs vidēji pavada 33 minūtes un 22 sekundes, kam seko vietne aluksniesiem.lv ar 31 minūti un 1 sekundi. Salīdzinoši īsāku laiku lietotāji aprīlī pavadījuši Kurzemes portālā rekurzeme.lv ar 5 minūtēm un 32 sekundēm,  Valmieras reģionālajā portālā valmieraszinas.lv ar 3 minūtēm un 58 sekundēm, kā arī galvaspilsētas portālā riga.pilseta24.lv – vidēji 55 sekundes.

Top 10 populārākos Latvijas reģionālos portālus aprīlī visbiežāk ir apmeklējušas sievietes. Procentuāli visvairāk sieviešu apmeklējušas portālu aluksniesiem.lv (69 procenti), vietnes valmieraszinas.lv (66 procenti) un rekurzeme.lv (65 procenti). Savukārt vīriešu vidū iecienītākie reģionālie portāli ir liepajniekiem.lv (44 procenti), riga.pilseta24.lv (43 procenti) un bauskasdzive.lv (39 procenti).

Lielākais bērnu un jauniešu īpatsvars vecumā līdz 14 gadiem uzrādīts vietnēs zz.lv (11 procenti), ziemellatvija.lv (8 procenti), kā arī bauskasdzive.lv (7 procenti), kam, salīdzinājumā ar Latvijas Top 10 apmeklētāko reģionālo portālu topu oktobrī, bijusi tendence augt. Interneta lietotāji vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem visbiežāk sastopami reģionālajā portālā staburags.lv (29 procenti), savukārt auditorija vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem – portālā bauskasdzive.lv (24 procenti).

Vislielāko apmeklētāju īpatsvaru, kas ieguvuši augstāko izglītību, uzrāda portāls aluksniesiem.lv (39 procenti). Lietotāji ar vidējo izglītību aprīlī visbiežāk apmeklējuši galvaspilsētas portālu riga.pilseta24.lv (34 procenti), ziemellatvija.lv (29 procenti) un rekurzeme.lv (28 procenti), bet interneta lietotāji ar pamatizglītību vai nepabeigtu vidējo izglītību – reģionālās vietnes zz.lv (22 procenti) un bauskasdzive.lv (19 procenti).  

 

Tops veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas izmantojot datorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas aprīlī piedalījās  gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.audience.gemius.lv           

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli