atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-04-27 11:34

Apple pozīcija tirgū – eksperta viedoklis

Apple pozīcija tirgū – eksperta viedoklis

2010. gadā, kad Stīvs Džobss (Steve Jobs) pirmo reizi iepazīstināja ar iPad, medijos parādījās virkne skeptisku komentāru. Tomēr šodien, tādās valstīs kā Krievija, Ukraina, Modova un citur iPad ir populārāks nekā iPhone. Uzzini vairāk par Apple mobilo ierīču popularitāti dažādās valstīs un ko par to saka Gemius biznesa konsultants - Kristofs Majkovskis.

Šī gada aprīlī Apple svin savu 39. dzimšanas dienu un tam par godu Gemius ir veicis analīzi, lai noskaidrotu, kurai no abām ierīcēm dod priekšroku interneta lietotāji dažādās valstīs. Analīzē ir salīdzināts no Apple planšetdatoriem un viedtālruņiem veiktais mobilo lapu skatījumu skaits no 2014.gada marta līdz šī gada martam. 

Apple statusa simbols  

Kristofs Majkovskis (Krzysztof Majkowski), Gemius Biznesa konsultants norāda, ka tādās valstīs kā Krievija vai Moldova Apple produkti norāda uz konkrētu statusu. Tas izskaidro lielo mobilo datu plūsmu, kas nāk no šī ražotāja ierīcēm (attiecīgi, 52 procenti no visiem mobilajiem lapu skatījumiem Krievijā un 45 procenti Moldovā). No otras puses, šādu situāciju var būt veicinājusi tur esošā tirgus situācija – citi zīmoli nepiedāvā tik konkurētspējīgu cenu, kā tas ir citos tirgos. Piemēram, Samsung “flagship” modeļi – mēs redzam, ka tie cenas ziņā īpaši neatšķiras no Apple produktiem vai ir pat dārgāki. 

Situācija Krievijas tirgū ir vēl interesantāka, ņemot vērā to, ka tas ir liels, tomēr tajā pat laikā diezgan savdabīgs tirgus. Tas atšķiras no Eiropas tirgiem gan skatoties uz tajā esošajiem galvenajiem spēlētājiem, gan to, kā tas ierobežo internetu. 

Pašlaik aktuāls jautājums – vai rubļa kurss un pašreizējā politiskā situācija ietekmēs tirgu un, ja tā, Apple tirgus daļa saruks vai nē? Atskatoties uz senākiem datiem var redzēt, ka pastāv zināma tendence. Neskatoties uz vēl aizvien augsto Apple produktu popularitāti Krievijas mobilajā datu plūsmā, šobrīd, salīdzinājumā ar 2014.gada martu, ir vērojams kritums. 

Apple Watch – jaunais Apple “bestsellers” 

Saskaņā ar Gemius Biznesa konsultanta teikto, novērtējot Apple pārdošanas apjomus 2015.gada pirmajā ceturksnī, Apple turpina nostiprināt savu pozīciju tirgū. – Šobrīd lielākais jautājums ir par Apple jaunākā produkta Apple Watch pārdošanas apjomiem nākotnē. Pagaidām izskatās, ka šim produktam būs pozitīva ietekme uz Apple pozīcijas stiprināšanu. 

Saskaņā ar Slice Intelligence ziņojumu, Apple saņēma gandrīz vienu miljonu “pre-order” pasūtījumu pēc jaunā Apple Watch jau pirmajā dienā, kad tas tika laists pārdošanā. 

Salīdzinājumam, visa 2014. gada laikā tika pārdoti 720,000 Android Wear pulksteņi un gandrīz 4.6 miljoni “smart” pulksteņi, norāda Majkovskis un, novērojot uzņēmuma stāvokli tirgū, piebilst, ka Apple priekšā ir spoža nākotne. Pat tad, ja Apple Watch nesasniegs tik milzīgus panākumus kā gaidīts un iPad turpinās zaudēt savu nozīmi, ar laiku, pateicoties resursiem un jauniem trikiem, Apple jau atkal visus varētu pārsteigt. 

Kāpēc iPhone pērk vairāk nekā iPad? 

Gemius eksperts uzsver, ka iPhone 6 un 6 plus pārdošanas apjomi bija labākie starp visiem iPhone modeļiem. Tieši šī iemesla dēļ viedtālruņi ir un paliek kompānijas nozīmīgākā produktu grupa. Tajā pat laikā, iPad finansiālie rezultāti ir sliktāki nekā iepriekšējā gadā un to pārdošanas apjomi samazinās. Tam ir dažādi iemesli. Pirmkārt, iPad dzīves cikls ir daudz garāks. Tiek lēsts, ka 48 procentiem lietotājiem piederošie iPad ir jau divus gadus veci. Otrkārt, šie produkti tiek izmantoti savādāk nekā viedtālruņi. Ilustrācijai jāuzsver, ka iPhone (5s, 5 un 6) un Samsung Galaxy (S4 un S5) viedtālruņi ir joprojām pieprasītākās mobilās ierīces fotogrāfiju uzņemšanai, kas ir neatņemama un viena no vispopulārākajām mobilo ierīču funkcijām. Trešais, bet ne mazāk svarīgs iemesls iPad popularitātes sarukšanā ir tas, ka ierīce tiek nomākta ar jaunajiem, lielāka izmēra viedtālruņiem, piemēram, jau minētajiem iPhone 6 un 6 plus. Rodas jautājums - vai iPad tuvākajā nākotnē sagaida iPod liktenis, vai arī jaunie Apple viedtālruņi būs izmēros mazāki un tādējādi netiks uzskatīti par iPad aizstājējiem? To rādīs tikai nākotne, tomēr jāpatur prātā, ka saskaņā ar Apple vadītāja Tima Kuka (Tim Cook) teikto, iPad ir pirmais ASV, Lielbritānijā un Japānā pirktais planšetdators, rezumē Majkovskis. 

Par gemiusTraffic 

Augstāk minētie dati ir iegūti no gemiusTraffic pētījuma, ko Gemius veic vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (kopējie dati par Bahreinu, Ēģipti, Jordāniju, Libānu, Omānu, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Saūda Arābiju, Maroku, Alžīriju, Tunisiju, Irāku, Kuveitu, Kataru, Sīriju, Jemenu, Lībiju un Palestīnu). Dati iegūti, izmantojot gemiusTraffic izsekošanas skriptus, kas iekļauti pētījumā esošajās interneta lapās.  

Informāciju sagatavoja, 

Elīna Platonova

To clipboard> Drukuj

Satura veids

viedokļi

Nozare

Tehnoloģijas

Autors:

Kristofs Majkovskis

Gemius Biznesa konsultants

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli