atslēgvārdi

atslēgvārdi
2019-06-03 06:51

Darba dienu vakaros un brīvdienu rītos interneta pārlūkošanai aktīvāk lieto planšetdatorus

Starptautiskais interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums Gemius ir veicis apskatu par interneta lietotāju paradumiem datoru un mobilo ierīču izmantošanā. Ja darba dienu vidū populārākās ierīces interneta pārlūkošanai ir datori, tad vakaros un brīvdienu rītos interneta lietotāji labprāt izvēlas lietot planšetdatorus.

Saskaņā ar Gemius Prism datiem par šī gada 20. nedēļu (13.-19. maijs), darba dienās no pulksten 9 līdz 17 internetu visaktīvāk lieto no datoriem. Mobilo telefonu lietojums dienas laikā, no pulksten 6 līdz 23 ir vienmērīgs, tikmēr planšetdatori savu uzvaras gājienu sāk vakara stundās no pulksten 19 līdz 21, kad tos lieto biežāk kā datorus vai mobilos telefonus. Kopējais ierīču lietojums interneta pārlūkošanai darba dienās aktīvi sākas no pulksten 5 rītā un noslēdzas pirms pusnakts.

Atšķirīga interneta lietotāju uzvedība vērojama nedēļas nogalēs, kad laikā no pulksten 6 līdz 10 visbiežāk lietotā ierīce interneta pārlūkošanai ir planšetdators, kas kopumā nedēļas nogalēs dienas garumā ir populārāks kā darba dienās. Tāpat novērojams zemāks interneta pārlūkošanas biežums no datoriem laikā no pulksten 9 līdz 17. Brīvdienās interneta lapu pārlūkošana no datoriem un mobilajām ierīcēm aktīvāk tiek veikta pulksten 21 vakarā, kad, tāpat kā darba dienās, pieaug planšetdatoru lietojums interneta pārlūkošanai. Jāatzīmē, ka interneta lietojums no mobilajiem telefoniem arī  nedēļas nogalēs laikā no pulksten 9 līdz 18 ir vienmērīgs.

 

 

Pieņemot, ka visa interneta plūsma katrā no platformām dienā veido 100 procentus, infografika atspoguļo interneta apmeklētāju skaitu katrā platformā procentos ik stundu.

Gemius Prism ir web analītikas rīks, kas ievāc  datus par interneta lapām, video satura atskaņotājiem un aplikācijām. Ir pieejami JavaScript un ar JavaScript nesaistīti risinājumi, straumēšanas atskaņotāju risinājumi, programmatūras izstrādes rīki (SDK) iOS un Android lietotnēm. Pateicoties trešās puses apmeklētāju uzskaitei, vairāku domēnu mājaslapas vai mājaslapu grupas var vienkārši izmērīt, izslēdzot nevēlamo lietotāju duplikāciju. Gemius izstrādātais Browser ID risinājums garantē augstu apmeklētāju ID akceptēšanas un zemu dzēšanas līmeni, kā rezultātā iegūtie rezultāti ir precīzāki nekā standarta sīkfailu (cookies) mehānismam.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli