atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-05-03 13:03

Delfi, Tvnet un TVplay video satura popularitāte

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius publicējis datus par Latvijas vadošo interneta mediju video satura popularitāti martā. Kā rāda dati, visvairāk lietotāju no datoriem piesaista Delfi video saturs, kamēr ilgākais laiks no datoriem un mobilajām ierīcēm tiek veltīts video satura vietnes TVplay raidījumu pārlūkošanai.   

gemiusStreamAudience pētījuma dati rāda, ka martā Delfi video saturu no datoriem ir skatījušies 329 700 interneta lietotāji, bet Tvnet video saturu - 254 400 lietotājus liela auditorija. Lai arī apmeklētāju ziņā Tvnet auditorija martā bija nedaudz mazāka, skatījumos no datoriem ilgāku laiku (16 minūtes) lietotāji pavada skatoties Tvnet video saturu, kamēr Delfi video viens lietotājs skatās vidēji 9 minūtes mēnesī. 

Ievērojami lielāku laiku video satura pārlūkošanai no datoriem velta video satura vietnes TVplay lietotāji. TVplay saturu martā ir skatījušies 216 500 lietotāji un vidējais skatījumu ilgums uz vienu lietotāju no datoriem ir 4 stundas un 31 minūte. 

Delfi video saturu martā pārlūkoja arī teju 100 000 lietotāji no mobilajiem telefoniem, kamēr Tvnet video saturam no mobilajiem telefoniem piekļuva 44 000 lietotāji. TVplay video saturu no mobilajiem telefoniem pārlūkoja 20 000 lietotāji, bet jāņem vērā, ka gemiusStreamAudience datos netiek ieskaitīti tie lietotāji, kas skatās video caur TVplay aplikāciju, kas veido lielu daļu no TVplay auditorijas. 

“Gemius Stream datus izmantojam, lai apskatītu ne tikai tvplay.lv vietnes un tās sadaļu auditorijas datus, bet arī precīzus datus par konkrētiem raidījumiem. Protams, paralēles var vilkt ar TV reitingiem, bet ir nianses, kas interneta lietotāju paradumos atšķiras. Šādi mēs ļoti precīzi varam mērķēt reklāmu klientu mērķa grupai un paaugstināt tās efektivitāti. Jāpiebilst arī, ka šajā pētījumā nav apskatīti aplikācijas lietotāju dati, kuri mums veido pusi no visiem lietotājiem un skatījumiem,” komentē Pēteris Asbahs, MTG Latvia Digitālās pārdošanas vadītājs.

Arī skatījumos no mobilajām ierīcēm ilgāko laiku viens lietotājs ir veltījis TVplay satura pārlūkošanai – vidēji 10 minūtes mēnesī no mobilajiem telefoniem un 2 stundas un 27 minūtes no planšetdatoriem. Tas ir izskaidrojams ar faktu, ka TVplay piedāvā saviem skatītājiem tādus Latvijā iecienītus raidījumus kā “UgunsGrēks”, “BezTabu”, “Degpunktā”, filmas un citu video saturu, kuru skatīšanai lietotāji velta ilgāku laiku nekā ziņu portālos pieejamā video satura pārlūkošanai. 

Dati rāda, ka Delfi video katru lietotāju spējis piesaistīt vidēji 6 minūtes no mobilajiem telefoniem un 2 minūtes no planšetdatoriem. Delfi TV video sadaļā ir skatāmi portāla Delfi veidotie ziņu sižeti, raidījumi (“Zebra”, “360TV” u.c.), aculiecinieku un cita veida video materiāli. Tikmēr Tvnet video saturu no mobilajiem telefoniem viens lietotājs skatījās vidēji 7 minūtes no mobilajiem telefoniem un 4 minūtes no planšetdatoriem. Arī Tvnet saviem apmeklētājiem piedāvā plašu video satura bibliotēku, tostarp Tvnet veidotus video sižetus par dažādām tēmām, kā arī iespēju noskatīties “Panorāmas”, “RīgaTV 24” un citu raidījumu sižetus. 

gemiusStreamAudience piedāvā statistiku par to, cik daudzi interneta lietotāji ir skatījušies interneta lapā pieejamos video materiālus, cik ilgu laiku tie ir veltījuši video aplūkošanai un cita veida statistikas datus. Interneta mediji un online radio, kas izmanto gemiusStreamAudience, saņem precīzus datus un informāciju par to vai apmeklētājiem pieejamais video saturs ir interesants. 

gemiusStreamAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo video skatītāju skaitu un auditorijas sociāli demogrāfiskos rādītājus. 

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Nozare

Izklaide, Mediji

Valsts

Latvija

Komentārs:

Pēteris Asbahs

MTG Latvia Digitālās pārdošanas vadītājs

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli