atslēgvārdi

atslēgvārdi
2023-06-07 06:52

E-komercijas pētījums Baltijas valstīs: visbiežāk pirkumus tiešsaistē veic Lietuvā

E-komercijas pētījums Baltijas valstīs: visbiežāk pirkumus tiešsaistē veic Lietuvā

Starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius e-komercijas pētījumā, kas šogad veikts visās Baltijas valstīs, noskaidrots, ka visbiežāk no aptaujātajiem pirkumus tiešsaistē veic pētījuma respondenti Lietuvā, sasniedzot 90 procentus aptaujāto. Salīdzinot pirkumu veikšanu no dažādām ierīcēm, igauņi visaktīvāk no visiem pirkumiem izmanto datorus, bet lietuvieši biežāk nekā kaimiņi – mobilos tālruņus un smart-TV iespējas. 

Šogad veiktajā Gemius e-komercijas pētījumā, aptaujājot interneta lietotājus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, noskaidrots, ka starp trim Baltijas valstīm visbiežāk pirkumus internetā veikuši respondenti Lietuvā – 90 procenti aptaujāto interneta lietotāju, tikmēr gan Latvijā, gan Igaunijā 82 procenti aptaujas dalībnieku atzinuši, ka ir iepirkušies internetā pēdējā pusgada laikā. Savukārt pētījuma respondenti Latvijā, salīdzinot ar abām pārējām valstīm, visbiežāk norāda, ka nav veikuši pirkumus, taču plāno to darīt nākotnē – šo atbilžu variantu izvēlējušies 12 procenti latviešu, kamēr Igaunijā 10 procenti aptaujāto, bet Lietuvā vien 6 procenti pētījuma dalībnieku. Kategorisku nē pirkumiem tiešsaistē saka 8 procenti aptaujāto Igaunijā, 6 procenti – Latvijā, un 4 procenti respondentu, kas piedalījušies Lietuvas e-komercijas tirgus pētījumā.

Populārākā ierīce, ko iepērkoties izmanto aptaujātie, ir dators – visbiežāk to lieto respondenti Igaunijā – 95 procenti – , kamēr Latvijā no datoriem iepērkas 91 procents respondentu, bet Lietuvā – 86 procenti pētījuma dalībnieku, kuri veic pirkumus tiešsaistē. Lietuvieši biežāk nekā latvieši un igauņi iepērkoties izmanto mobilos tālruņus – no tiem pirkumus veic 73 procenti aptaujāto Lietuvā, kamēr Latvijā no viedtālruņiem iepērkas 68 procenti aptaujāto, bet Igaunijā – 62 procenti respondentu. Tikmēr 9 procenti respondentu Latvijā pirkumiem izmanto planšetdatorus, kurus Igaunijā lieto 8 procenti aptaujāto pircēju, bet Lietuvā – vien 6 procenti respondentu. Ja Lietuvā 3 procenti pētījuma dalībnieku, kas veic pirkumus tiešsaistē, to dara, izmantojot Smart TV piedāvātās iespējas, Latvijā un Igaunijā to dara vien procents respondentu.

Gemius E-komercijas pētījums veidots, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc. Pētījuma pamatā ir dati, kas iegūti ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas populārākajos portālos. Pētījums Latvijā veikts, aptaujājot 2038 respondentus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem, Lietuvā – 2556 respondentus, vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet Igaunijā pētījumā piedalījušies 1433 interneta lietotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

Lai uzzinātu vairāk par pētījumiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā un iepazītos ar visiem datiem, aicinām sazināties ar Gemius Latvia, rakstot uz contact@gemius.lv.

gemiusAdHoc ir pētījumi individuālām biznesa vajadzībām ar iespēju noskaidrot sabiedrības viedokli par jebkuru tematu, jautājumu vai nozari.

 

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.  

To clipboard> Drukuj

Nozare

Tirdzniecība

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli