atslēgvārdi

atslēgvārdi
2013-03-12 01:00

Gada laikā divkāršojies interneta pārlūkošanai izmantoto mobilo operētājsistēmu īpatsvars

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius apkopojis datus par interneta izmantošanu no mobilajām ierīcēm, tajā skaitā mobilajiem tālruņiem, viedtālruņiem un planšetdatoriem. Dati rāda, ka interneta lapu skatījumu skaits no mobilajām operētājsistēmām gada laikā pieaudzis vairāk kā divas reizes. Populārākā mobilā operētājsistēma, kas darbina interneta pārlūkošanai izmantotās ierīces, ir Android,  populārākais mobilo ierīču ražotājs – Apple, savukārt visvairāk interneta lapu …

Kā liecina statistikas dati, Latvijā interneta pārlūkošanai šobrīd vispopulārākais mobilo ierīču ražotājs ir Apple, no kā ierīcēm šobīd tiek veikti 43 % no visiem interneta lapu skatījumiem, kas veikti ar mobilajām ierīcēm. Taču, lielākais Apple panākums bija 2012. gada otrajā ceturksnī, kad no tā ierīcēm tika veikti vairāk kā 45 % interneta lapu skatījumu, kas liecina, ka interneta pārlūkošanai Apple mobilo ierīču pārsvars sarūk. Šobrīd līderim strauji pietuvojies Samsung, kam gada laikā izdevies kāpināt statistiku par 10 procentpunktiem, no 20 % lapu skatījumiem 2012. gada pirmajā ceturksnī šobrīd veidojot jau 30 % no visiem no mobilajām ierīcēm veiktajiem interneta lapu skatījumiem. Trešajā vietā ar 10 % ierindojas Nokia ražotās mobilās ierīces, bet ar 5% seko Sony (Sony un Sony Ericsson) un HTC mobilās ierīces.  

Visbiežāk interneta pārlūkošanai izmantotas tādas mobilās ierīces, kas tiek darbinātas ar Android operētājsistēmu – 2,7 % gadījumu. Populārākie no mobilo ierīču ražotājiem, kas izmanto šo operētājsistēmu, ir Samsung, HTC, Sony, LG. Otrajā vietā ierindojas iOS operētājsistēma, ko izmanto Apple ierīces  - 1,7 % no visiem interneta lapu skatījumiem, bet trešajā vietā - Nokia ierīcēs uzstādītā Symbian operētājsisēma – 0,2%. Windows Phone operētājsistēmas īpatsvars šobrīd vēl nepārsniedz 0,01 % no Latvijā veikto interneta lapu skatījumu skaita. Kopumā šobrīd nepilni 5 % no visiem interneta lapu skatījumiem tiek veikti, izmantojot mobilās operētājsistēmas. Vēl gadu atpakaļ tie bija nepilni 2 %.

Savukārt populārākie mobilo ierīču modeļi pēc interneta lapu skatījumu skaita ir Apple iPad planšetdatori (27 % no visiem interneta lapu skatījumiem, kas veikti no mobilajām ierīcēm), otrajā vietā ir Apple iPhone viedtālruņi (15 %), bet trešie- Samsung Galaxy S sērijas viedtālruņi ar nepilniem 11 % interneta lapu skatījumu. Tālāk ierindojas Samsung modeļi, tādi kā Galaxy Tab (6 %) un Galaxy Note (4 %),  Sony Xperia (3 %), Galaxy Ace (3 %), un Top 10 populārāko ierīču modeļus noslēdz Nokia Lumia, HTC Desire un HTC One ar nepilniem 2 % no visiem no mobilajām ierīcēm veiktajiem lapu skatījumiem.

Statistikai izmantoti gemiusTraffic pētījuma dati. gemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnē un to ierīču, kas izmantotas interneta pārlūkošanai, tehniskajiem parametriem. Datus vāc, izmantojot skaitīšanas kodus, kas ievietoti pētījumā iekļauto interneta vietņu pirmkodos. Statistika ir publiski pieejama publiskajā tendenču vietnē www.ranking.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli