atslēgvārdi

atslēgvārdi
2021-06-22 09:50

Gandrīz piektdaļa aptaujāto interneta lietotāju Līgo svētkus nesvinēs

Gandrīz piektdaļa aptaujāto interneta lietotāju Līgo svētkus nesvinēs

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka gandrīz 40 procenti respondentu šogad Līgo svētkus plānojuši svinēt lauku mājās vai vasarnīcās, tikmēr piektdaļa aptaujāto norāda – svētkus svinēt neplāno.

Līgo svētku brīvdienās, kas šajos saulgriežos ilgs piecas dienas, vairāk nekā trešdaļa – 38 procenti aptaujāto – līgot plāno lauku mājās vai vasarnīcās, līdzīgi kā 2018. un 2019. gadā, kad attiecīgi 37 un 34 procenti respondentu bija norādījuši šo izvēli. Tikmēr gandrīz piektdaļa jeb 19 procenti aptaujāto atklāj, ka šogad svētkus nesvinēs, kas ir otra respondentu visbiežāk norādītā izvēle. Šis rādītājs ir augstāks nekā pirms diviem un trim gadiem, kad no aptaujātajiem tikai 15 procenti bija nolēmuši nelīgot.

No šogad aptaujātajiem respondentiem 17 procenti svinēt plāno savās mājās pilsētā, bet 11 procenti respondentu Līgo svētkus plāno pavadīt brīvā dabā. Dažādas aktivitātes pie dabas svētku brīvdienās iecerējuši arī tie respondenti, kas norādījuši citus svinību variantus – svinēt, apceļojot Latviju, kempingā vai makšķerējot, kā arī pie jūras.   

Dažādu ar pandēmiju saistīto ierobežojumu dēļ krities to aptaujāto skaits, kas Līgo svētkus plānojuši svinēt publiski organizētos pasākumos – ja 2018. gadā publiskos pasākumos zaļumos vai pilsētā kopumā svinēt bija paredzējuši 10 procenti respondentu, bet 2019. gadā – 6 procenti, tad šogad šo izvēli norādījuši mazāk kā divi procenti aptaujāto interneta lietotāju. Salīdzinoši mazāks ir arī to aptaujāto skaits, kas Līgo svētkus plānojuši svinēt ārpus Latvijas. Ja 2018. gadā šo izvēli bija norādījuši 2 procenti respondentu, bet 2019. gadā – trīs, šogad tikai 1 procents aptaujas dalībnieku plānojuši svinēt svētkus ārpus valsts.

 

Šogad aptaujā piedalījās 3426 Latvijas interneta lietotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Šogad aptauja tika īstenota no 16. līdz 17. jūnijam.

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Izklaide

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli