atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-11-10 12:14

Gandrīz trešdaļa aptaujāto interneta lietotāju šodien atzīmē Mārtiņdienu

Gandrīz trešdaļa aptaujāto interneta lietotāju šodien atzīmē Mārtiņdienu

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 28 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju šodien atzīmēs Mārtiņdienu. No tiem vairāk nekā puse ieturēs svētku maltīti ģimenes lokā, bet 32 procenti šajā dienā atzīmē vārda dienu. Tikmēr valstī noteiktie ierobežojumi ietekmējuši svinēšanas tradīcijas un ievērojami mazāk respondentu piedalīsies Mārtiņdienai veltītos pasākumos un tirdziņos.

Veicot Latvijas interneta lietotāju aptauju, noskaidrots, ka Mārtiņdienu šodien atzīmē 28 procenti respondentu – par 11 procentiem mazāk nekā pagājušajā rudenī. Tikmēr 61 procents aptaujāto norādīja, ka ne paši, ne arī kopā ar ģimenes locekļiem šodien Mārtiņdienas atzīmēšanā neiesaistīsies, kas ir par 16 procentiem vairāk nekā pirms gada. Liela daļa aptaujāto to skaidro ar noteiktajiem ierobežojumiem valstī izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ.

Lūgti norādīt, kā svētkus svinēs, aptaujātie visbiežāk norādīja, ka ieturēs svētku pusdienas vai vakariņas ģimenes lokā (55 procenti), vai arī šajā dienā svinēs vārda dienu (32 procenti). Tikmēr valstī noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ šogad nereti izpaliek arī tradicionālie Mārtiņdienas pasākumi – atšķirībā no pagājušā gada, kad 40 procenti respondentu plānoja apmeklēt Mārtiņdienai veltītos pasākumus un tirdziņus, tai skaitā, skolā un bērnu dārzos, šogad tikai 23 procenti iesaistīsies šādās aktivitātēs. Tāpat daļa respondentu norādīja, ka svētkus visbiežāk atzīmē, jo paši strādā izglītības iestādēs.

Savukārt to aptaujāto vidū, kas Mārtiņdienu neatzīmē, 40 procenti norādīja, ka šos svētkus viņu ģimenes vai paziņu lokā neviens nesvin, 27 procentiem šo svētku tradīcijas nešķiet saistošas, 20 procenti neuzskata tos par svētkiem, bet 9 procenti nejūtas pietiekami informēti par svētku tradīcijām.

Jāatgādina, ka oktobra beigās Gemius veiktajā interneta aptaujā par Halovīna svinēšanu Latvijā, tika noskaidrots, ka vieni vai kopā ar ģimenes locekļiem Halovīna atzīmēšanā iesaistīties plānoja vien 13 procenti respondentu.

Šogad aptaujā piedalījās 2722 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.

 

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

 

Photo credit: Simply Cider Presses Ltd (https://www.simplyciderpresses.com/apple-cider-presses/)

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli