atslēgvārdi

atslēgvārdi
2023-02-17 09:14

Gemius AdReal: lielākās nozares un reklāmdevēji 2022. gadā

Gemius AdReal: lielākās nozares un reklāmdevēji 2022. gadā

Interneta reklāmas kampaņas pērn vidēji sasniegušas 83 procentus Latvijas interneta lietotāju no datoriem, liecina Gemius publicētie interneta reklāmas kampaņu monitoringa rīka AdReal dati par 2022. gadu. Vidējais reklāmas kontaktu skaits ar vienu interneta lietotāju ik mēnesi ir vairāk nekā tūkstotis reklāmas kreatīvu, bet nozares, kas sasniegušas visvairāk lietotāju, ir tirdzniecības, mediju, finanšu, brīvā laika pavadīšanas nozare, kā arī nozare „Cits”, kas apvieno virkni apakšnozaru.  

Interneta reklāmas kampaņu monitoringa rīka Gemius AdReal dati par pagājušo gadu liecina, ka displeja, video un teksta reklāmas gada garumā sasniegušas vidēji 83 procentus Latvijas interneta lietotāju no datoriem. Augstāko sasniedzamības jeb Reach rādītāju visas reklāmas nozares kopā uzrādījušas pagājušā gada septembrī, kad sasniedzamības rādītājs bija 86,72 procenti, zemāko – jūnijā, kad mēneša rādītājs bija 78,86 procenti interneta lietotāju no datoriem. Tikmēr vidējais reklāmas kontaktu skaits ar vienu lietotāju mēnesī jeb frequency bija aptuveni 1400 reklāmas kreatīvi vienam interneta lietotājam.

Lielākās nozares, kā reklāmas sasniegušas visvairāk interneta lietotāju no datoriem, ir tirdzniecība, nozare “Cits”, mediji, grāmatas, CD&DVD, finanses un apdrošināšana, kā arī brīvā laika pavadīšanas nozare – katra no tām gada griezumā uzrādījusi sasniedzamības rādītāju virs 99 procentiem. 

 

Tirdzniecības nozares lielākais zīmols pēc displeja, video un teksta kreatīvu sasniegto lietotāju skaita pērn bija Rimi, kā reklāmas parādījušās 1 030 800 Latvijas interneta lietotāju no datoriem. Visbiežāk zīmola reklāmas lietotājus sasniegušas portālā inbox.lv. Reklāmu kreatīviem parādoties 1 016 000 interneta lietotāju datoros, otrs populārākais tirdzniecības nozares zīmols 2022. gadā bija Lidl, kā reklāmas visbiežāk lietotājus sasniegušas portālā delfi.lv. Ar 973 000 Real Users trešajā vietā ierindojas zīmols Rd Electronics, ceturtajā – Maxima ar 950 000 lietotājiem, bet piektais lielākais zīmols tirdzniecības nozarē pērn bija Pērc un Pārdod ar 941 000 Real Users. Visu trīs zīmolu reklāmas lietotājiem visbiežāk parādījušās portālā inbox.lv.

Tikmēr nozares “Cits”, kas apvieno virkni apakšnozaru, piemēram, izglītība, sociālā reklāma, uzņēmumu reklāma, piegādes un kurjeru servisi, un citas,  lielākie zīmoli 2022. gadā bija darba sludinājumu portāls Cv.lv ar 883 000 lietotājiem, kuru datoros parādījušās zīmola reklāmas, kamēr Priedes AG ar 826 000 lietotājiem ieņem otro vietu, trešajā vietā ierindojoties Delfi Brand Studio ar 770 000 Real Users. Ar 704 000 lietotājiem ceturtais populārākais zīmols ir Wolt no pārvadājumu un kurjerservisu apakšnozares, bet piektais – Valsts Reģionālās attīstības aģentūra, kā reklāmas kreatīvi pērn sasnieguši 694 000 interneta lietotāju no datoriem. Gan Cv.lv, gan zīmols Priedes AG visvairāk lietotāju sasniegušas portālā inbox.lv, bet pārējo trīs zīmolu reklāmas kreatīvi biežāk parādījušies portālā delfi.lv.

Mediju nozares populārākais zīmols pērn bija Delfi, kā reklāmas sasniegušas 902 000 interneta lietotāju. Ar 833 000 Real Users otrs lielākais zīmols bija Go3, kā kreatīvi visbiežāk lietotājiem parādījušies video straumēšanas vietnē youtube.com. Trešajā pozīcijā ierindojas video on demand platforma Tet+, kā reklāmas parādījušās 804 000 lietotājiem no datoriem – visbiežāk portālā inbox.lv. Reklāmām pērn parādoties 777 000 interneta lietotāju datoros, ceturtais populārākais mediju nozares zīmols bija XTV, bet ar ļoti līdzīgu rādītāju – 775 000 lietotājiem – seko inbox.lv. Abu zīmolu reklāmas visvairāk lietotāju sasniegušas portālā inbox.lv.

Finanšu nozares lielākais zīmols pērn bija Swedbank, kā reklāmas kreatīvi parādījušies 990 000 Latvijas interneta lietotāju datoros. Ar 831 000 Real Users seko Ferratum Bank, bet trešajā vietā ar 812 000 lietotājiem – Bigbank. Reklāmām pērn parādoties 805 000 interneta lietotāju datoros ceturtais lielākais finanšu nozares zīmols bija Luminor, bet piektais, ar 752 000 Real Users – apdrošināšanas zīmols Balcia.  Zīmolu Swedbank un Luminor reklāmas lietotājus visbiežāk sasniegušas portālā delfi.lv, kamēr Bigbank kreatīvi biežāk parādījušies vietnē inbox.lv, bet Ferratum un Balcia reklāmas visbiežāk lietotājiem parādījušās video straumēšanas vietnē youtube.com.

Tikmēr brīvā laika pavadīšanas nozarē par lielākajiem zīmoliem pērn kļuvuši vairāki sporta likmju un kazino apakšnozares zīmoli. Ar 868 000 Real Users, kuru datoros parādījušās zīmola reklāmas, par populārāko šajā nozarē kļuvis zīmols Klondaika, kam seko Betsafe ar 847 000 lietotājiem, aiz sevis ar 805 000 Real Users atstājot Optibet. Ar 754 000 lietotājiem ceturtais ir zīmols Laimz, bet piektais – Synottip ar 644 000 Real Users, kuru datoros pērn parādījušās zīmola reklāmas.

Populārākie interneta mediji, kuros 2022. gadā visvairāk lietotāju sasniegušas gan displeja, gan video un teksta reklāmas, ir youtube.com, delfi.lv, inbox.lv, facebook.com, tvnet.lv, la.lv un jauns.lv. Displeja reklāmas bez jau nosauktajiem medijiem bieži lietotājus sasniegušas arī vietnēs elektrum.lv, e-klase.lv un ss.com, kamēr video kreatīvi  - portālos tv3.lv, nra.lv un apollo.lv, bet teksta reklāmas – nra.lv, tv3.lv un ss.com.

Gemius AdReal sistēmā katru dienu tiek apstrādāti ap 4 miljoni video reklāmu un 54 miljoni displeja reklāmu, tostarp ik dienu sistēmā ienāk aptuveni 60 000 jaunas displeja un 5 000 video reklāmas. Reklāmas tiek kategorizētas 18 nozarēs – telekomunikācijas, apģērbs un aksesuāri, tirdzniecība, pārtika, finanses, farmācija, mājsaimniecības preces un citās, ko iespējams skatīt detalizēti arī virknē apakšnozaru. Tās iespējams izdalīt pēc zīmola īpašnieka, zīmola, medija īpašnieka, medija kanāla vai nozares.

Pētījuma pamatā ir aptuveni 3000 interneta lietotāju liels panelis mēnesī (2000 panelistu dienā) vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem – reprezentatīva interneta lietotāju grupa, kas savās interneta pārlūkprogrammās datoros ir lejupielādējusi spraudni, ar kura palīdzību iespējams mērīt tiešsaistes reklāmas kampaņu efektivitāti. Ievāktie dati tiek kategorizēti un svērti, lai iegūtu kopējo tiešsaistes reklāmas tirgus ainu.

Lai uzzinātu vairāk par AdReal pētījumu, aicinām sazināties ar Gemius, rakstot uz contact@gemius.lv.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji, Reklāma

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli