atslēgvārdi

atslēgvārdi
2014-04-08 12:13

Gemius ir izpētījis, cik lielu daļu interneta lietotāju ietekmēs Windows XP atbalsta pārtraukšana

Sākot ar šodienu, 8. aprīli, Microsoft pārtrauc operētājsistēmas Windows XP tehnisko atbalstu, tomēr operētājsistēmas lietotāji vēl teju gadu turpinās saņemt drošības atjauninājumus. Šī lēmuma pamatā ir fakts, ka Eiropā un citur operētājsistēma Windows XP vēl aizvien tiek diezgan plaši pielietota. Lai iegūtu precīzākus statistikas datus par Windows XP izmantošanu, Gemius ir veicis pētījumu par interneta datu plūsmu, kas nāk no ierīcēm ar šo operētājsistēmu.

Kā liecina pētījuma dati, Latvijā un pārējās Baltijas valstīs vēl arvien lielu daļu no internetā veiktajiem skatījumiem veido ierīces, kas aprīkotas ar Windows XP operētājsistēmu - Latvijā tie ir 22%, bet Lietuvā un Igaunijā 18% no visiem interneta lapu skatījumiem. Savukārt kopš 2012.gada līdz pat šim brīdim visvairāk izmantotā operētājsistēmas versija ir Windows 7, kas Latvijā veido 56% no interneta datu plūsmas, bet Lietuvā un Igaunijā, attiecīgi, 54% un 52% no visas interneta datu plūsmas.

Gemius pētījuma iekļauto valstu vidū Windows XP lielākā popularitāte ir novērojama Bosnijā un Hercogovinā, kur 38% no tiešsaistes interneta datu plūsmas tiek ģenerēti no stacionārajiem un portatīvajiem datoriem ar Windows XP operētājsistēmu. Nākošā seko Bulgārija ar 33% un Baltkrievija ar 29%. Vismazākais īpatsvars no interneta datu plūsmas, lietojot Windows XP, novērojams Dānijas (4%), Portugāles (15%) un Slovākijas (18%) tirgos.

 

„Dati parāda izteiktu korelāciju starp interneta tirgus attīstību un jaunāko Windows versiju pieņemšanu,” komentē Kimon Zorbas, nozares eksperts un Digital Business Consulting Group direktors. „Dānijas interneta tirgus ir viens no visattīstītākajām pasaulē un to apstiprina arī dati par jaunāku un labāku Windows versiju aktīvu lietojumu. Tomēr arī Windows XP ir sevi pierādījis kā ļoti veiksmīgu un populāru operētājsistēmas versiju daudzās Eiropas valstīs, tādēļ tās lietotāji turpinās saņemt drošības atjauninājumus līdz 2015. gada jūlijam, kas ir pareizs lēmums no Microsoft puses,” skaidro Zorbas.

Pētījuma ietvaros apkopoti tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic marta dati. gemiusTraffic pētījums tiek veikts vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions) un sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

 

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli