atslēgvārdi

atslēgvārdi
2012-05-23 00:00

Gemius publicē Latvijas blogu Top 10

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius apkopojis Latvijas blogu Top 10 pēc reālo lietotāju (real users) skaita tajos. Statistika rāda, ka vieni no populārākajiem Latvijā ir tehnoloģiju tematikai veltītie blogi.

Kā liecina interneta auditorijas pētījuma gemiusAudience rezultāti, aprīlī populārākais blogs bija Kristapa Skuteļa tehnoloģijām veltītais krizdabz.lv. Blogu krizdabz.lv mēnesī skatījuši vairāk kā 9 200 lietotāju no Latvijas, kas tajā veikuši 34 000 interneta lapu skatījumu.

Otrajā vietā ierindojas Arta Āres blogs pods.lv, kurā tiek vēstīts par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām un jaunumiem. Šo blogu aprīlī apskatījuši vairāk kā 5 500 interneta lietotāju un tajā veikti gandrīz 21 000 interneta lapu skatījumi.

Trešajā vietā ierindojas Kaspara Misiņa blogs parasts.lv. Tā tematika arīdzan veltīta jaunāko tehnoloģiju ziņām, apskatiem un ar to saistītu informāciju. Blogu parasts.lv aprīlī apmeklēja gandrīz 4 400 interneta lietotāju no Latvijas, kas veikuši 20 300 lapu skatījumus.

Arī ceturto vietu topā ieņem tehnoloģiju ziņu blogs, un tas ir androids.lv, kā tematika veltīta ierīcēm, kas darbojas ar Android operētājsistēmu, to apskatiem, jaunumiem un ar to saistītām ziņām. Arī šī bloga autors ir Kristaps Skutelis, kura blogs krizdabz.lv ir blogu topa pirmajā vietā. Kā stāsta blogu krizdabz.lv un androids.lv autors Kristaps, tieši tehnoloģiju blogi ir tie, kas savulaik aizsāka blogu jomu, jo nereti paša bloga tehniskā puse bija pašu programmēts darbs, nevis kā tas ir tagad, kad blogu bez maksas un dažu minūšu laikā var izveidot ikviens netehnisks cilvēks.

„Tehnoloģiju blogeri, ikdienā dzīvojot līdzi tehnoloģijām, pamanās tās apgūt ātrāk, kā arī izmanto jaunākās tehnoloģijas savu resursu popularizēšanā, kas daļēji izskaidro tehnoloģiju blogu popularitāti. Lai gan tehnoloģiju blogeri mēdz rakstīt par vienu un to pašu tēmu un šīs tēmas bieži vien tiek apskatītas arī ziņu portālos, būtiskākais ir konkrēto blogeru personības un viņu spēja skaidrot tehnoloģijas un to nozīmi. Lasītājiem ir svarīgi, lai ziņa nav bezpersoniska, bet, lai to ar savu personisko pieredzi papildina tehnoloģiju cilvēks, kura viedoklim viņi uzticas jau gadiem. Tikai šādā virzienā darbojoties var panākt ilgtermiņa panākumus - tie balstās uz gadu gaitā izveidojušos un uzturētu uzticību,” tehnoloģiju blogu popularitātes noslēpumus skaidro Kristaps Skutelis.

Gemius Blogu Top 10 pēc reālo lietotāju skaita

 

Vidējais laiks, ko mēnesī blogā pavadījis viens lietotājs, visilgākais ir blogā androids.lv - tajā viens lietotājs mēnesī pavadījis vidēji 8 minūtes. Otrajā vietā pēc pavadītā laika ierindojas blogs pirmareize.lv, kurā tā autors Uģis Polis apraksta savu pieredzi un izjūtas, darot dažādas lietas pirmo reizi. Šajā blogā viens lietotājs uzkavējas vidēji 6 minūtes mēnesī. Līdzīgs vidējais laiks, ko mēnesī pavadījis viens lietotājs, ir arī Sergeja Timoņina kino blogā kinokults.lv.

Gemius blogu topā iekļauti tie Latvijas blogi, kas tika pieteikti Gemius blogu mērījumiem un kuros aprīlī bija izvietoti gemiusAudience mērījumu kodi. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli