atslēgvārdi

atslēgvārdi
2019-04-18 08:47

Gemius: reklāmas bloķētājus visbiežāk lieto mājas datoros

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā Latvijas interneta lietotāju aptaujā par reklāmu bloķēšanu noskaidrots, ka visbiežāk reklāmu bloķētājus lieto mājas datoros, visretāk – planšetdatoros. Savukārt, ja saturs reklāmu bloķēšanas dēļ nebūtu pieejams, aptuveni puse aptaujāto reklāmas bloķētāju atslēgtu, kamēr pārējie meklētu citu saturu. 

Aptaujā noskaidrots, ka 47 procenti interneta lietotāju lieto reklāmu bloķētājus (adblock) uz vismaz vienas ierīces, no kuras pārlūko internetu. No tiem 78 procenti reklāmu bloķētāju lieto uz mājas datora, 47 procenti – uz darba datora, 37 procenti – uz mobilā telefona, bet 16 procenti – uz planšetdatora. Vairāk kā puse aptaujāto vīriešu lieto reklāmu bloķētājus uz darba datoriem, kamēr tikai 43 procenti sieviešu izvēlas bloķēt reklāmas šajās ierīcēs. Tomēr šie rādītāji dažādām ierīcēm atšķiras.

Vaicāti, kāpēc izmanto reklāmu bloķētājus, 80 procenti respondentu norāda, ka reklāmas internetā ir pārāk uzmācīgas, 61 procents – ka to ir pārāk daudz, 58 procenti – ka reklāmu saturs viņus neinteresē, bet 4 procenti aptaujāto nosauc citus iemeslus. Interneta lietotāji atklāj, ka, viņuprāt, reklāmas aizsedz ekrānu, tās ir pārāk traucējošas un uzkrītošas, novērš uzmanību, palēnina ierīču veiktspēju vai to saturs, kā arī izpildījums nešķiet pievilcīgs.

Uz jautājumu, kā rīkotos, ja  iecienītākā interneta portāla saturs nebūtu pieejams tādēļ, ka izmanto reklāmu bloķēšanas rīkus, 40 procenti aptaujāto atzina, ka bloķēšanas rīku konkrētajai lapai atslēgtu, 7 procenti to noņemtu visam pārlūkam, bet 53 procenti meklētu citu sevi interesējošu saturu bez reklāmas bloķēšanas. Savukārt katrs piektais respondents ir gatavs apsvērt iespēju maksāt par sevi interesējošo saturu bez reklāmām.

 

Jau vēstīts, ka Gemius veiktajā aptaujā noskaidrots, ka biežāk reklāmas bloķētājus izvēlas izmantot vīrieši vecumā no 25 līdz 34 gadiem. Mazāk kā puse jeb 39 procenti respondentu neizmanto reklāmas bloķētājus, no tiem 68 procenti vēlētos tādus izmantot, taču nezina kā reklāmas bloķētājus uzstādīt un lietot.

Aptauja tika veikta no 2019. gada 11. līdz 15. februārim un tajā piedalījās 2153 Latvijas interneta lietotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas interneta lietotājiem pēc nejaušības principa. Dati ir svērti ar gemiusAudience pētījumu pēc dzimuma un vecuma.

Lai uzzinātu vairāk par pētījumu un iespēju iepazīties ar visiem datiem, lūgums sazināties ar Gemius klientu speciālistu Pēteri Asbahu (peteris.asbahs@gemius.com).

gemiusAdHoc ir pētījumi individuālām biznesa vajadzībām ar iespēju noskaidrot sabiedrības viedokli par jebkuru tematu, jautājumu vai nozari.

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Reklāma

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli