atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-02-14 06:59

Gemius: Svētā Valentīna dienu šodien atzīmēs ceturtdaļa aptaujāto Latvijas interneta lietotāju

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktajā aptaujā noskaidrots, ka šodien Svētā Valentīna dienu atzīmēs 24 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju. Pāri visbiežāk plāno svētkus romantiski atzīmēt mājās, pasniegt otrajai pusītei dāvanu vai ieturēt svētku maltīti ārpus mājas, bet 2 procenti aptaujāto šodien gatavojas izteikt bildinājumu. Tikmēr respondenti, kas nav attiecībās, svētkus atzīmēs kopā ar draugiem, mājās vai dodoties uz randiņu.

Veicot Latvijas interneta lietotāju aptauju, noskaidrots, ka šodien, 14. februārī, Svētā Valentīna dienu plāno atzīmēt 24 procenti aptaujāto. Tikmēr 65 procenti norādījuši, ka šos svētkus neatzīmēs, bet 11 procenti atbildi sniegt vēl nevarēja. No aptaujātajiem otra pusīte bija 75 procentiem respondentu, bet 25 procenti norādīja, ka šobrīd nav attiecībās.

Lūgti norādīt, kā svētkus atzīmēs, attiecībās esošie respondenti visbiežāk norādīja, ka svētkus pavadīs ar otro pusīti romantiskās noskaņās mājās (45 procenti), plāno pasniegt otrai pusītei dāvanu (25 procenti) vai ieturēt maltīti ārpus mājas (24 procenti). Tāpat 8 procenti aptaujāto kopā ar savu partneri apmeklēs kādu kultūras pasākumu, 5 procenti dosies uz kino, bet 2 procenti respondentu šodien gatavojas nozīmīgam notikumam un plāno mīļoto cilvēku bildināt. Lūgti norādīt citus veidus, kā atzīmēs svētkus, respondenti atklāja, ka šajā dienā svinēs savu vai citu cilvēku dzimšanas dienu, strādās vai svētkus atzīmēs ģimenes lokā.

Aptaujātie, kas norādīja, ka šos svētkus atzīmēs brīvi no attiecībām, visbiežāk svinēs kopā ar draugiem (29 procenti), svētku noskaņu radīs sev mājās vienatnē (26 procenti), dosies vai aicinās kādu romantiskā randiņā (23 procenti).

Respondenti, kas svētkus šodien nesvinēs, norādīja, ka neuzskata tos par svētkiem (54 procenti), nejūt Valentīna dienu kā sev saistošu (27 procenti), šos svētkus nesvinēs, jo ģimenē un paziņu lokā nav šādas tradīcijas (17 procenti) vai uzskata, ka šos svētkus var svinēt tikai esot attiecībās (13 procenti). Tikmēr 3 procenti aptaujāto nejutās pietiekami informēti par Valentīna dienas svinēšanu. Pie citiem iemesliem neatzīmēt visu mīlētāju dienu respondenti norādīja, ka neuzskata tos par latviešu svētkiem, strādās vai svētkus svinēt nevar vai nevēlas otra pusīte.

Aptaujā piedalījās 1608 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.

 

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Izklaide

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli