atslēgvārdi

atslēgvārdi
2022-02-17 14:04

TOP 20 apmeklētākās vietnes 2021. gadā

TOP 20 apmeklētākās vietnes 2021. gadā

Apmeklējumā no visām ierīcēm kopā Top 20 populārāko vietņu pirmais desmitnieks pērn saglabājies stabils – līdzās populārākajām ziņu vietnēm otro pozīciju stabili saglabāja inbox.lv, bet aprīlī vietnēm pievienojās portāls 1188.lv, kas līdz pat gada beigām noslēdza pirmo desmitnieku. Visu gadu starp apmeklētākajām vietnēm bija arī portāli likumi.lv un lvportals.lv, izklaides vietne spoki.lv un laika ziņu portāls gismeteo.lv, tikmēr vairākas vietnes topā pērn iekļuva tikai vienreiz. 

Visa 2021. gada garumā apmeklējumā no visām ierīcēm kopā stabilas līdera pozīcijas saglabājis ziņu portāls delfi.lv. Kā iepriekš ziņots Gemius 2021. gada TOP 10 ziņu mediju vietņu apskatā, lielāko auditoriju delfi.lv sasniedza pērnā gada oktobrī, kad portālu apmeklēja 882 000 Real Users. Tikpat nemainīgi pagājušajā gadā otro pozīciju ieņēmusi vietne inbox.lv, kura augstāko apmeklējumu uzrādīja oktobrī – 759 000 lietotāju no visām ierīcēm kopā. Jāatzīmē, ka starp visām TOP 20 vietnēm inbox.lv ir augstākais lapu skatījumu skaits – aptuveni 200 miljoni lapu skatījumu mēnesī vidēji. Teju visu gadu pirmā piecinieka vietnēm saglabājoties nemainīgam, topa līderiem sekoja portāli tvnet.lv, lsm.lv un jauns.lv.

Izņemot augustu, kad vietne pakāpās uz piekto pozīciju, sestajā vietā teju visu 2021. gadu kopējās statistikas topā bija portāls la.lv, kam sekoja vietnes apollo.lv un skaties.lv – no janvāra līdz martam apollo.lv ieņemot septīto pozīciju, pēcāk līdz gada beigām apmainoties vietām ar portālu skaties.lv. Tikmēr janvārī un februārī devīto pozīciju kopējās statistikas topā ieņēma cenu salīdzināšanas portāls salidzini.lv, bet TOP 10 janvārī noslēdza portāls kurpirkt.lv, taču pēc veiksmīgā gada sākuma abi portāli pameta gemiusAudience pētījumu un arī topu. No februāra pirmajā desmitniekā ierindojās portāls nra.lv, lielāko daļu gada pavadot topa devītajā pozīcijā. Tikmēr jau aprīlī gemiusAudience pētījumam un topam 11. pozīcijā pievienojās portāls 1188.lv, kas līdz pat decembrim pakāpās un noturēja pozīcijas topa 10. vietā, septembrī sasniedzot savu gada griezumā lielāko auditoriju – 405 000 lietotāju no visām ierīcēm kopā.

Visu gadu starp TOP 20 vietnēm bija atrodams arī laika ziņu portāls gismeteo.lv, kura apmeklējumam raksturīgas sezonālas tendences, proti, vasaras mēnešos vietne sasniedza vislielāko apmeklējumu – no 294 000 lietotāju jūnijā līdz gada augstākajam rezultātam – 330 000 lietotāju jūlijā, attiecīgi arī topā pakāpjoties uz 11. pozīciju no jūnija līdz augustam, gada pēdējos mēnešos šajā pozīcijā vietni nomainot portālam santa.lv. Tikmēr februārī un martā vienpadsmitā apmeklētākā vietne kopējās statistikas topā bija tiesību aktu skaidrojumu portāls lvportals.lv, kas visu gadu ieņēma dažādas pozīcijas otrajā topa desmitniekā, taču lielāko apmeklējumu sasniedza pērn janvārī – 357 000 lietotāju.

Visus divpadsmit mēnešus pērn topā bija arī izklaides portāls spoki.lv, kas gadu noslēdza kā divpadsmitais apmeklētākais portāls, taču augstāko auditoriju sasniedza 2021. gada janvārī, kad vietni apmeklēja 321 000 Real Users. Jūnijā sasniedzot zemāko auditoriju gada griezumā –  vien 201 000 apmeklētāju –  portāla apmeklējums līdz gada beigām pieauga par vairāk nekā 100 tūkstošiem jeb 34 procentiem, atgriežoties gada sākuma līmenī. Lielāko apmeklējumu – 296 000 Real Users – uzrādot martā un vienlaikus pakāpjoties arī uz 13. pozīciju, arī likumdošanas portāla likumi.lv vārds visu gadu bija lasāms starp divdesmit apmeklētākajām vietnēm.

Tikmēr trīs vietnes gada garumā topa otrajā desmitniekā dažādas pozīcijas ieņēma vienpadsmit reizes – portāls vk.com topam nepievienojās tikai jūnijā, bet savu lielāko auditoriju – 231 000 Real Users – uzrādīja pērn janvārī, gada garumā auditorijai pakāpeniski samazinoties līdz pat 166 000 decembrī. Tāpat vienpadsmit mēnešus starp topa vietnēm apmeklējumā no visām ierīcēm kopā pabija arī ziņu vietnes krievu valodā –  bb.lv un lv.sputniknews.lv.

Izņemot oktobri un novembri, vecāku portāls mammamuntetiem.lv visu gadu ierindojās starp apmeklētākajām vietnēm, februārī sasniedzot pērnā gada lielāko apmeklējumu – 246 000 lasītāju.  Bet pievienojoties topam maijā, sporta jaunumu vietne sportacentrs.com augustā uzrādīja 204 000 lietotāju lielu apmeklējumu, kas pērn portālam bija augstākais, un otrajā pusgadā tikai oktobrī vietne neiekļuva TOP 20. Janvārī sasniedzot lielāko auditoriju – 234 000 lietotāju – portāls diena.lv topā iekļuva vēl arī februārī un martā, lai vēlāk atgrieztos starp apmeklētākajām vietnēm tikai novembrī.

Jāatzīmē, ka vairākas vietnes pērn topā ierindojās tikai pāris reizes – aprīlī TOP 20 noslēdza reģionālais portāls liepajniekiem.lv, kas otrreiz topā atgriezās oktobrī, kad sasniedza 196 000 lasītāju,  martā TOP 20 noslēdza portāls db.lv ar 179 000 lasītājiem, bet jūlijā un oktobrī topa vietnēm pievienojās vietne press.lv, kas oktobrī sasniedza pērn lielāko auditoriju – 189 000 lietotāju. Tikmēr jūnijā ar 138 000 lietotājiem no visām ierīcēm kopā topā iekļuva portāls mixnews.lv.  

 

 

Ar publiski pieejamajiem datiem iespējams iepazīties datu vietnē: https://rating.gemius.com/

Top 10 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas piedalījās gemiusAudience. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli