atslēgvārdi

atslēgvārdi
2014-05-21 06:13

Interneta lapu Top 25 aprīlī, 2014

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius publicējis aprīlī apmeklētāko interneta lapu Top 25. Kā liecina dati, Lattelecom lēmums pārtraukt ziņu kanāla TV3 translāciju ir atstājis pozitīvu ietekmi uz video vietnes tvplay.lv reitingiem, kas kopš pagājušā mēneša ir ievērojami auguši. Kāpumu un apmeklējumu rekordu sasniedzis arī ziņu portāls vesti.lv.

Ar aprīļa sākumu Lattelecom interaktīvās televīzijas lietotājiem vairs nepiedāvā kanālu TV3, līdz ar ko var secināt, ka cilvēki daudz aktīvāk izmanto iespēju skatīties kanālu TV3 internetā. Tvplay.lv, kas ir lielākais nacionālais video portāls, kurā var skatīties pārraides no dažādiem TV kanāliem, tajā skaitā TV3, aprīlī sasniedza 191 tūkstošus lietotāju lielu auditoriju, kas ir ļāvis apmeklētāko lapu topā pakāpies no 18. uz 13. vietu, sasniedzot arī auditorijas rekordu.

Tvplay.lv kāpumu komentē MTG TV un Radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena: “Aprīļa dati skaidri apstiprina tendenci, ka aizvien lojālāki kļūst esošie TVPlay lietotāji - tie portālā atgriežas aizvien biežāk, novērtējot plašo Latvijā radīto informatīvo un izklaides raidījumu klāstu, TVPlay izaugsmi pozitīvi ietekmējis arī populārā seriāla UgunsGrēks sezonas fināla tuvošanās. Būtiskais auditorijas pieaugums aprīlī saistāms arī ar faktu, ka TV3 nav pieejams Lattelecom interaktīvajā televīzijā - jaunie TVPlay lietotāji meklēja un atrada videoportālā TV3 saturu, kā arī novērtēja platformas lietošanas ērtumu un piedāvātā satura dažādību.”

Savas pozīcijas turpina uzlabot un par vairākām vietām topā pakāpies arī ziņu portāls krievu auditorijai vesti.lv. Vesti.lv martā tika apvienots ar telegraf.lv, savukārt aprīlī portālam tika pievienots sludinājumu portāls reklama.lv. Tas ir ļāvis uzstādīt jaunu apmeklējumu rekordu - aprīlī vesti.lv sasniedza 182 tūkstošus lietotāju lielu auditoriju, kas no iepriekšējā mēneša 22.vietas ir pavirzījis portālu uz 14. vietu. Lēcienu piedzīvojis arī tiešsaistes kino portāls megogo.net, kas no 20. vietas pavirzījies uz 16. vietu, kopā sasniedzot 157 tūkstošus lietotāju lielu auditoriju.

Aprīļa topā pirmās 3 vietas joprojām nemainīgas. Līderpozīciju ieņem inbox.lv, ko mēnesī apmeklējuši 752 tūkstoši lietotāji, otrajā vietā ierindojas ziņu portāls delfi.lv, ko apmeklējuši 721 tūkstoši apmeklētāji, bet kā trešie seko sociālais tīkls draugiem.lv ar 617 tūkstošus lietotāju lielu auditoriju.

Aprīļa Top 25 lielāko kritumu piedzīvojusi Latvijas Republikas tiesību aktu vietne likumi.lv, kas no 14. vietas noslīdējusi uz 19. vietu. Zemākā pozīcijā atrodas arī ģimenes portāls mammamuntetiem.lv, kas no 16. vietas nokritis uz 20. vietu. Aprīļa topu atstājis ziņu portāls mixnews.lv.

Tops veidots, balstoties uz 15-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas aprīlī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita, lappušu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču vietnē www.audience.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli