atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-10-22 07:31

Interneta lietotāju profils Centrāleiropā

Starptautiskais interneta izpētes un kosnsultāciju uzņēmums Gemius ir publicējis interneta lietotāju profilu vairākās Centrāleiropas valstīs. Kā rāda dati,  Polijā, Čehijā un Slovākijā internetu vienlīdz aktīvi izmanto gan sievietes, gan vīrieši. Tikmēr tādās valstīs kā Horvātija un Slovēnija interneta lietotāju vidū dominē stiprā dzimuma pārstāvji.  

Interneta lietotāju profils ir apkopots par piecām Centrāleirpas valstīm: Poliju, Čehiju, Slovākiju, Horvātiju un Slovēniju. Dati iegūti par interneta lietotājiem vecumā no 12 līdz 75 gadiem, kas šī gada augustā pārlūkojuši internetu no datoriem. 

Vīriešu pārsvars nedaudz lielāks 

Trijās no analizētajām valstīm (Polijā, Čehijā un Slovākijā) interneta auditorija sastāv vienlīdzīgi no abu dzimumu pārstāvjiem, savukārt Horvātijā un Slovēnijā vīriešu procentuālais pārsvars ir nedaudz augstāks. 

Vairums no interneta lietotājiem – gados jauni cilvēki 

Kā rāda dati, Slovākijā vairāk nekā puse (54 procenti) no interneta lietotājiem ir vecumā līdz 35 gadiem, bet Polijā un Horvātijā interneta lietotāji vecumā no 12 līdz 35 gadiem veido gandrīz pusi no visas interneta auditorijas. Savukārt lietotāji vecumā no 66 līdz 75 gadiem veido tikai divus (Polija) līdz piecus (Čehija) procentus no kopējās auditorijas, kas interneta pārlūkošanai izmanto datorus. 

Par gemiusAudience pētījumu 

Dati iegūti no starptauriskā interneta auditorijas pētījuma gemiusAudience, kas tiek veikts 30 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. Pētījuma mērķis ir noteikt interneta lietotāju skaitu, sociāli demogrāfisko profilu un veidu, kādā tie izmanto internetu: interneta lapas, audio un video materiālus, aplikācijas. Pētījums tiek veikts, saskaņā ar starptautisko tirgus un sociālo pētījumu kodeksu ICC/ESOMAR. Polijā gemiusAudience pētījums ir pazīstams ar nosaukumu Megapanel PBI/Gemius, Čehijā kā NetMonitor un Slovākijā kā AimMonitor.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

 

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Cits

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli