atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-09-30 11:10

Kā mēs skatāmies Facebook video reklāmas?

Kā mēs skatāmies Facebook video reklāmas?

Pārspīlēti statistikas dati par video reklāmas skatīšanās laiku sociālajā tīklā Facebook- kļūda vai apzināts mēģinājums maldināt reklāmdevējus?

Pirms pāris nedēļām, Facebook ieviesa jaunu metriku- vidējais skaitījuma ilgums (Average Watch Time) un atzina, ka pēdējos divus gadus maldinājuši mediju aģentūras ar datiem par video reklāmu skatījumu ilgumu. Problēma slēpjas faktā, ka vecā sistēma reģistrēja vidējo skatījumu ilgumu, balstoties uz Facebook politiku, kas skatījumu fiksē sākot no trešās sekundes. Taču jāņem vērā, ka lielākā daļa lietotāju video iesāk un uzreiz turpina bīdīt jaunumu sienu uz leju. Sanāk, ka šie lietotāji netika ņemti vērā aprēķinot vidējo skatījumu ilgumu, kas, savukārt, deva iespēju Facebook  salīdzināt savus datus pat ar Youtube un televīzijas raidorganizācijām, tādējādi maldinot reklāmdevējus par savu reklāmvietu efektivitāti.

Tajā pašā laikā tiek atsāktas arī debates par iespēju pārbaudīt Facebook un Google sniegto datu patiesību, jo, kā zināms, neviens no šiem “amerikāņu milžiem” nepieļauj trešās puses kodu ievietošanu. Šī brīža situācijā, tas tikai sarežģī situāciju ar datu caurskatāmību, akli uzticoties gan Facebook, gan Google statistikai.

Ir veids kā nepaļauties tikai uz cerību, ka kādreiz kāds no šiem mediju milžiem oficiāli publicēs savu datus- neatkarīgi efektivitātes mērījumi. Dažās valstīs (Polija, Rumānija, Ukraina, Krievija un Vācija) gemiusAdReal jau tiek pielietots, lai mērītu video reklāmas kampaņas. Rīks balstās uz metodoloģiju, kas neprasa Facebook vai Google Group piekrišanu, jo dati tiek apkopoti no programmas, kas tiek instalēta panelistu ierīcēs. Drīzumā sistēma tiks ieviesta vēl vairākās valstīs.

Jau šobrīd ir zināma statistika, ka Facebook vidējais video reklāmas skatījuma laiks no datoriem ir 5-7 sekundes, un vidēji tikai 1/3 no interneta lietotājiem video skatās ilgāk kā 3 sekundes. Tāpat zināms, ka austrumu pusē (Krievija un Ukraina) sievietes video atskaņo īsāku laiku nekā vīrieši.

Kāpēc šiem datiem būtu jābūt izmērāmiem un pieejamiem? Kā izstrādāt reklāmas kampaņu, kas tiešām uzrunās vajadzīgo mērķauditoriju? Pilnu rakstu, un ko šajā sakarā domā Gemius biznesa attīstības menedžere Marta Sulkiewicz, vari izlasīt šeit.

To clipboard> Drukuj

Autors:

Marta Sułkiewicz

Biznesa attīstības menedžere

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli