atslēgvārdi

atslēgvārdi
2018-03-12 14:13

Latvijas apmeklētāko interneta lapu tendences 2017. gadā

Latvijas apmeklētāko interneta lapu tendences 2017. gadā

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius apkopojis datus par būtiskākajām tendencēm populārāko interneta lapu vidū aizvadītajā gadā.  Dati rāda, ka 2017. gadā topa līderi nemainīgi ir palikuši delfi.lv, inbox.lv un tvnet.lv. Lielākais izrāviens tika konstatēts portālam skaties.lv, kas gada noslēgumā ierindojās 4.pozīcijā, izslēdzot no pirmā piecinieka sociālo tīklu draugiem.lv, un par vienu vietu apsteidzot ziņu portālu jauns.lv.

Aizvadītajā 2017.gadā starp apmeklētākajiem portāliem Latvijā joprojām ierindojās delfi.lv, inbox.lv un tvnet.lv, kas ievērojami bija atrāvušies no pārējiem topa dalībniekiem, neļaujot pirmajā trijniekā iekļūt nevienam citam portālam. Gada griezumā portālu apmeklētāju skaits pa mēnešiem krasi neatšķīrās, vidēji delfi.lv uzrādīja 892 172 apmeklētājus, inbox.lv 883 373 apmeklētājus, bet tvnet.lv 796 190 apmeklētājus. Portālu sasniedzamības (Reach) rādītājs, kas raksturo visu platformu auditoriju procentos, 2017. gada beigās uzrādīja inbox.lv 59,7 procentus (2016. gadā – 60,6 procentus), delfi.lv 58,9 procentus (2016. gadā – 61,1 procentu), bet tvnet.lv 51,9 procentus (2016. gadā – 59,7 procentus).  

Pavasarī favorītu pulkam pievienojās skaties.lv, kas turpmākā gada laikā savu pozīciju nezaudēja, sasniedzot ievērojamu apmeklētāju skaitu gan no datoriem, gan mobilajiem telefoniem, uzrādot 2017. gada vidējo apmeklētāju skaitu 494 446 apmeklētāji. Portāls turpināja gūt arvien vairāk apmeklētājus, augustā apsteidzot jauns.lv par 26 246 apmeklētājiem, bet septembrī jau par 67 626 apmeklētājiem. Skaties.lv gada beigās ierindojās par divām pozīcijām augstāk nekā iepriekš, decembrī ieņemot jau 4.vietu (463 642 apmeklētāji). Jāpiebilst, ka šis nav portāla augstākais rādītājs apmeklētāju skaita ziņā, semptembrī portāls sasniedza 542 312 apmeklētājus.

“Pirmkārt, paldies mūsu lietotājiem, kuri novērtējuši centienus panākt to, ka viņu iecienītais saturs pieejams cilvēkam ērtajās platformās – vienalga, vai tas būtu dators, telefons, televizors vai radio. Satura patēriņš nemitīgi mainās, un mūsu izvēlētā stratēģija televīzijas un radio satura piedāvājumam arī digitālajās platformās bijusi pareiza. Turpināsim attīstīties šajā virzienā un piedāvāt aizvien jaunus risinājumus ērtākam satura patēriņam," komentē skaties.lv galvenais redaktors Ritvars Bīders.

Jauns.lv jūlijā sasniedza savu augstāko apmeklētības rādītāju – 517 950 apmeklētājus, pirmo reizi ieņemot 4.pozīciju Top25. Raugoties uz jauns.lv ikmēneša datiem, 2017.gadā vidējais mēneša apmeklētāju skaits bija 471 889 apmeklētāji. Jāmin, ka jauns.lv gada laikā ne reizi nezaudēja savu pozīciju, stabili ierindojoties starp pirmā piecinieka favorītiem. Martā portāls piedzīvoja pārmaiņas, turpmāk saucoties – jauns.lv. 

“2017.gadā portāls ieguvis gan jaunu tehnisko platformu, gan citu vizuālo tēlu. Pakāpeniski tika veikta pāreja uz nosaukumu - jauns.lv. Apvienojot to ar ievērojami palielinātu redakcijas jaudu, citu pieeju ziņu atlasei un publicēšanas algoritmam, esam guvuši rezultātus un piesaistijuši jaunu auditoriju,” skaidro jauns.lv portāla vadītājs Ivars Bauls.

Apmeklētāju skaita pieaugums tika novērots arī lsm.lv, la.lv un nra.lv vidū, kas īpašu interneta apmeklētāju aktivitāti uzrādīja rudens mēnešos. Kā vienu no būtiskākajiem kāpumiem var minēt nra.lv izrāvienu, kas vairākus mēnešus uzrādīja tikai pozitīvas skaitliskās izmaiņas, novembrī sasniedzot 353 147 apmeklētājus. Gada sākumā starp minētajiem portāliem augstas pozīcijas dalīja  arī 1188.lv, tomēr turpmākajos mēnešos portāls piedzīvoja negatīvas skaitliskās izmaiņas, saskaroties ar lielāko kritumu līdz šim.

Popularitātes kritums tika novērots arī sociālo tīklu vidē. Gan ok.ru, gan draugiem.lv 2017. gadā piemeklēja izmaiņas, kas norādīja uz auditorijas samazināšanos. Apmeklētāju skaita ziņā draugiem.lv joprojām ieņēma augstas pozīcijas, tomēr vērojot skaitliskās izmaiņas tika konstatēta tendence, ka portāla apmeklētāju skaits ar katru mēnesi sarūk.

Salīdzinot ar 2016. gada vidējiem datiem, Latvijas interneta lietotāji, kuri izmantoja datorus 2017.gadā samazinājās par 35 990 lietotājiem (vidēji uzrādot 1 212 961 interneta lietotājus no datoriem). Turpretim, pozitīva tendence tika novērota starp interneta lietotājiem, kuri izmanto mobilās ierīces. Interneta lietošana no mobilajiem telefoniem 2017. gadā pieauga, vidēji uzrādot 856 297 intnerneta lietotājus (2016. gadā vidēji 766 550 lietotāji), bet no planšetdatoriem vidēji 444 040 interneta lietotāji (2016. gadā vidēji 431 015 lietotāji).

gemiusAudience datiem var sekot līdzi,  izmantojot publisko tiešsaistes rīku opa.gemius.lv jeb Online Publishers Audit. Vietnē iespējams apskatīt interneta lapu datus (informāciju par reālajiem lietotājiem, lapu skatījumiem, apmeklējumiem) par iepriekšējo dienu, nedēļu un mēnesi. Turklāt dati pieejami par visām platformām - no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetēm, kā arī kopējā statistika.

Apmeklētāko lapu tendences veidotas, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Apskatā iekļautas tās interneta lapas, kuras 2017.gada laikā piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv

To clipboard> Drukuj

Satura veids

pārskati

Nozare

LV_Industry

Valsts

Latvija

Komentārs:

Ritvars Bīders

Skaties.lv galvenais redaktors

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli