atslēgvārdi

atslēgvārdi
2012-12-18 01:00

Latvijas interneta portālu Top 25 novembrī, 2012

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius publicējis novembrī apmeklētāko interneta lapu Top 25 pēc reālo lietotāju (real users) skaita. Novembrī nedaudz samazinājusies sešu apmeklētāko portālu auditorija, toties šī gada auditorijas skaita rekordu sasnieguši ziņu portāli kasjauns.lv un diena.lv.

Novembrī vairumam portālu auditorijas skaits saglabājies līdzīgs kā oktobrī, piedzīvojot nelielas auditorijas skaita izmaiņas robežās līdz 3% salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Ievērojamāko kāpumu uzrāda portāls diena.lv - 10,86% un kāpums no 14. uz 12. vietu, sasniedzot 199 000 reālo lietotāju lielu auditoriju, kas ir arī šī gada portāla rekords.

Portāla diena.lv kāpumu skaidro Guntis Bojārs, AS Diena izdevniecības Dienas Mediji galvenais redaktors: „Portāla diena.lv apmekētāju skaita straujais pieaugums novembrī salīdzinot ar oktobri galvenokārt saistīts ar AS Diena jauno multimediālo platformu Hugo.lv, kurā apvienoti dažādu tematu videokanāli. Šobrīd mēs turpinām uzlabot Hugo.lv gan tehniski, gan vizuāli, tādēļ tas darbojas kā portāla diena.lv sadaļa diena.lv/hugo. Platformā Hugo.lv ir  pārstāvēti visi AS Diena mediju produkti – laikraksti, portāli un žurnāli. Lietotājiem ir iespēja iepriekš tikai drukātajā presē pieejamo informāciju tagad ne tikai izlasīt, bet arī noskatīties to video rullīšu veidā gan datorā, gan mobilajā tālrunī un planšetdatorā.”

Gada lietotāju skaita rekordu novembrī izdevies sasniegt arī portālam kasjauns.lv – gandrīz 309 000 lietotājus mēnesī, kas ir par 3,40% vairāk kā oktobrī.

Portāla panākumus komentē Sindija Frīdenberga, ziņu portāla kasjauns.lv reklāmas daļas vadītāja: Galvenā panākumu formula ir, ka esam atraduši optimālo balansu starp sabiedriski nozīmīgiem un izklaidējošies vēstījumiem, šī formula dod panākumus. Protams, mazas un efektīvas dizaina maiņas portālā, lai kopējais ziņu pasniegšanas veids būtu patīkamāks lietotājam, izceltas aktuālākās un populārākās apakškategorijas sākuma lapā. Attiecīgi portālā ir ērtāk orientēties, pamanīt unikālo un novērtēt izdarīto.”

Lietotāju skaits audzis arī kolektīvās iepirkšanās portālam zizu.lv - 5,85% un  ziņu portālam nra.lv - 4,03%, savukārt par 7,77% samazinājies sludinājumu servisa zip.lv apmeklētāju skaits, bet zl.lv auditorija ir sarukusi par 4,36% salīdzinājumā ar oktobri. Topā atgriezies kolektīvās iepirkšanās portāls citylife.lv, no 25. vietas izstumjot jautājumu un atbilžu vietni pajauta.lv.


Stabils topa līderis joprijām ir portāls inbox.lv ar 738 200 lietotāju lielu auditoriju, otrie - sociālais tīkls draugiem.lv ar 654 000 lietotājiem, bet trešie - delfi.lv ar 595 000 lietotāju lielu auditoriju.

Populārāko portālu Top 25 pēc reālo lietotāju skaita novembrī ir šāds:

1. inbox.lv
2. draugiem.lv
3. delfi.lv
4. ss.lv
5. tvnet.lv
6. apollo.lv
7. kasjauns.lv
8. mail.ru
9. 1188.lv
10. spoki.lv
11. zl.lv
12. diena.lv
13. odnoklassniki.ru
14. e-klase.lv
15. calis.lv
16. likumi.lv
17. nra.lv 
18. mammamuntetiem.lv
19. kurpirkt.lv
20. perkamkopa.lv
21. tv3play.lv
22. zip.lv
23. zizu.lv
24. receptes.lv
25. citylife.lv

 

Tops veidots, balstoties uz reālo lietotāju (real users) skaitu interneta lapās, kas tās apmeklējuši no Latvijas teritorijas. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas novembrī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita, lappušu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču vietnē www.audience.gemius.lv .

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli