atslēgvārdi

atslēgvārdi
2012-11-23 01:00

Latvijas interneta portālu Top 25 oktobrī, 2012

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius publicējis oktobrī apmeklētāko interneta lapu Top 25 pēc reālo lietotāju (real users) skaita. Oktobrī vairumam portālu pieaudzis apmeklētāju skaits, topam pievienojies valsts SIA Latvijas Vēstnesis portāls likumi.lv, pozīcijas atguvis ziņu portāls delfi.lv, savukārt E-klase turpina uzstādīt jaunus lietotāju skaita rekordus.

Oktobrī visvairāk reālo lietotāju skaitu izdevies kāpināt portālam kasjauns.lv – tam ir par 21 000 lietotājiem vairāk kā septembrī, savukārt procentuāli lielākais kāpums salīdzinot ar septembri ir kolektīvās iepirkšanās portālam perkamkopa.lv – 17,68%. Lietotāju rekordu kāpināt turpina skolvadības sistēma un portāls E-klase.lv, sasniedzot gandrīz 189 000 lietotājus mēnesī. Manāmi audzis lietotāju skaits arī tādiem protāliem kā pajauta.lv (13,55%) diena.lv (11,10%) un   spoki.lv (8,87%).

Top 25 ierindojies arī gemiusAudience pētījuma jaunpienācējs - oficiālā izdevēja „Latvijas Vēstnesis”  portāls likumi.lv, kas ar 148 000 lielu auditoriju ierindojies 16. vietā. Portāla pievienošanos gemiusAudience pētījumam komentē "Latvijas Vēstnesis" komunikācijas vadītāja Ilze Apine: „No oktobra gemiusAudience pētījumam pievienojām trīs mūsu uzturētās vietnes - likumi.lv, lvportals.lv un juristavards.lv. Tā kā iedzīvotāji aktīvi izmanto Likumi.lv saturu (tiesību aktus) - dati liecina, ka oktobrī to lietojis katrs devītais Latvijas interneta lietotājs – mums ir svarīgi sīkāk izzināt šo auditoriju un tās vajadzības, pētīt portāla lietošanas paradumus un auditorijas pārklāšanos visu trīs interneta lapu starpā.”

Septembrī auditorija nedaudz samazinājusies kolektīvās iepirkšanās portālam zizu.lv  (–7,56%) un sludinājumu servisam zip.lv  (-5,16%). No topa izkritis kolektīvās iepirkšanās portāls citylife.lv, savukārt portāls la.lv nepiedalās tehnisku iemeslu dēļ.

Stabilas līderpozīcijas joprojām ieņem portāls inbox.lv ar 746 600 lietotāju lielu auditoriju, otrie - sociālais tīkls draugiem.lv ar 661 800 lietotājiem. Ar 601 700 lielu auditoriju oktobrī pozīcijas atguvis ziņu portāls delfi.lv, kam iepriekšējā mēnesī nācās piekāpties sludinājumu servisam ss.lv.  Taču starp trešo un ceturto vietu joprojām šķir vien 8200 lietotāju liels slieksnis.

Populārāko portālu Top 25 pēc reālo lietotāju skaita oktobrī ir šāds:

1.    inbox.lv
2.    draugiem.lv
3.    delfi.lv
4.    ss.lv
5.    tvnet.lv
6.    apollo.lv
7.    kasjauns.lv
8.    1188.lv
9.    mail.ru
10.    spoki.lv
11.    zl.lv
12.    odnoklassniki.ru
13.    e-klase.lv
14.    diena.lv
15.    calis.lv
16.    likumi.lv
17.    mammamuntetiem.lv 
18.    nra.lv
19.    kurpirkt.lv
20.    zip.lv
21.    perkamkopa.lv
22.    tv3play.lv
23.    receptes.lv
24.    pajauta.lv
25.    zizu.lv

 

Tops veidots, balstoties uz reālo lietotāju (real users) skaitu interneta lapās, kas tās apmeklējuši no Latvijas teritorijas. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas oktobrī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita, lappušu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču vietnē www.audience.gemius.lv .  

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli