atslēgvārdi

atslēgvārdi
2012-10-24 00:00

Latvijas interneta portālu Top 25 septembrī, 2012

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius publicējis septembrī apmeklētāko interneta lapu Top 25 pēc reālo lietotāju (real users) skaita. Izmaiņas piedzīvojis apmeklētāko interneta lapu Top 3 – trešajā vietā ierindojies sludinājumu serviss SS.lv, savukārt trīs interneta lapas sasniegušas lietotāju skaita rekordu.

Samazinoties ziņu portāla delfi.lv auditorijai, sludinājumu serviss ss.lv septembrī ar 596 600 lietotājiem ierindojies trešajā vietā, apsteidzot ziņu portālu delfi.lv, kam septembrī bija 595 100 lietotāju liela auditorija. SS.lv un delfi.lv auditorijas lielums jau vairākkārt ir bijis ļoti līdzīgs, taču līdz šim ss.lv nebija izdevies apsteigt portālu delfi.lv. Šobrīd abus portālus šķir vien 1500 lietotāju liels slieksnis.

Negaidītu lēcienu uzrādījis ziņu portāls la.lv, kas septembrī ielauzies topā, ierindojoties 13. vietā. Ir sasniegts arī portāla reālo lietotāju skaita rekords – 189 000 lietotāji mēnesī.  Šādu kāpumu veicinājuši vairāki aspekti: viens no būtiskākajiem – lapas mērījumu kodu pilnīga izvietošana visās portāla sadaļās. Nepilnīgi izvietotu kodu dēļ līdz šim portāla statistika tika uzskaitīta daļēji, taču šobrīd statistika tiek uzskatīta pilnībā. Papildus tam, portāls uzlabojis lapas funkcionalitāti un aktīvi piesaista jaunus lietotājus. 

Portāla panākumus skaidro Kristīna Veihmane, la.lv redaktore: „Pēdējā laikā sistemātiski strādājam pie lapas fukcionalitātes un satura pilnveidošanas, esam ieviesuši vairākus jaunus pakalpojumus: e-veikalu, kur iespējams iegādāties izdevniecības „Latvijas Avīze” izdevumus, sludinājumu sadaļu, kā arī krietni aktīvāk komunicējam sociālajos tīklos. Būtiski arī tas, ka portālā ir lasāmi Latvijas Avīzē un citos mūsu izdevumos publicētie oriģinālmateriāli. Arī veiktais mērījumu kodu audits ir devis ievērojamu rezultātu.”

Topā atgriezies izglītības portāls un skolvadības sistēma e-klase.lv, ierindojoties topa 14. vietā. Lai arī ar skolas sākšanos portāla atgriešanās topā nav negaidīta, tas uzrādījis jaunu reālo lietotāju skaita rekordu, sasniedzot 166 600 lietotājus mēnesī. E-klase.lv redaktore Dita Lapsa par portāla panākumu atslēgu uzskata iepriekšējos gados ieguldīto darbu ar skolām, kā arī portāla panākumus un sociālo tīklu ietekmi. „Skolai pievienojoties E-klasei, nepieciešams vismaz gadu ilgs periods, kad skolotāji pāriet no papīra žurnāliem uz elektronisko žurnālu. Kad tas ir noticis, pamazām to sāk lietot arī skolēni un tikai tad –vecāki. Kopā tie var būt pat vairāki gadi, līdz beidzot E-klasi sāk apmeklēt visa šīs skolas auditorija. Septembrī ievērojamu ietekmi statistikas kāpumā devis arī portāls, jo ir liela daļa apmeklētāju, kas nāk lasīt aktuālās ziņas, pie reizes autorizējoties skolvadības sistēmā. Nozīmīga apmeklētāju plūsma ienāk arī no sociālajiem tīkliem, jo īpaši - no Twitter," stāsta Dita Lapsa.

Topā atgriezies arī televīzijas kanālu grupas „MTG” videoportāls tv3play.lv, ierindojoties 21. vietā. Arī šim kāpumam ir sezonāls raksturs: „Līdzīgi kā mūsu TV kanāliem, arī tv3play.lv novērojama sezonalitāte. Septembrī ieskrējušies vai atsākuši sezonu tādi iemīļotie pašmāju projekti kā "UgunsGrēks", "Saimnieks meklē sievu" un citi. Skatītāji novērtējuši arī īpaši veidotos aizkadru materiālus, savukārt sporta līdzjūtēju atzinību guvis šīs sezonas jaunums - KHL spēļu tiešraides un labākie momenti. Kopumā jaunās sezonas plašais programmu piedāvājums, TV3 ziņu ‘karstākie’ sižeti un speciālie, tikai-tv3play.lv veidotie video nodrošina TV3 Play skatītāju straujo un stabilo pieaugumu”, skaidro „MTG Latvija” interneta satura vadītājs Artis Pupiņš.

Reālo lietotāju skaita rekordu uzstādījis arī portāls apollo.lv, kas topā ierindojas sestajā vietā.  Ar 459 000 lietotājiem mēnesī šis ziņu portāls ir pietuvojies tā tuvākajam konkurentam, ziņu portālam tvent.lv, kas septembrī ar 489 000 lietotājiem topā ieņem piekto vietu. „Portāla apmeklējuma pieaugums galvenokāt ir sasniegts, pateicoties mūsu operativitātei un interesantam saturam”, stāsta portāla apollo.lv galvenais redaktors Voldemārs Oliņš.  „Lasītāji ir iecienījuši arī mūsu versiju krieviski runājošai auditorijai. Strādājam pie tā, lai lasītajam būtu katru dienu vēlme ienākt portālā un lasīt jaunākās ziņas.”

Septembrī auditorija samazinājusies kolektīvās iepirkšanās portāliem zizu.lv (-12,45%) un citylife.lv  (-10,78%), kā arī sludinājumu servisam zip.lv (-7,69%).

Stabilas līderpozīcijas joprojām ieņem portāls inbox.lv ar 743 200 lietotāju lielu auditoriju, savukārt otrie - sociālais tīkls draugiem.lv ar 655 400 lietotājiem septembrī.

Populārāko portālu Top 25 pēc reālo lietotāju skaita septembrī: 

1. inbox.lv
2. draugiem.lv
3. ss.lv
4. delfi.lv
5. tvnet.lv
6. apollo.lv
7. 1188.lv
8. kasjauns.lv
9. mail.ru
10. spoki.lv 
11. zl.lv
12. odnoklassniki.ru
13. la.lv
14. e-klase.lv
15. calis.lv
16. diena.lv
17. zip.lv
18. mammamuntetiem.lv  
19. nra.lv
20. kurpirkt.lv
21. tv3play.lv
22. receptes.lv 
23. zizu.com 
24. perkamkopa.lv
25. citylife.lv

Tops veidots, balstoties uz reālo lietotāju (real users) skaitu interneta lapās, kas tās apmeklējuši no Latvijas teritorijas. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas septembrī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita, lappušu skatījumu skaita (page views) un sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču vietnē www.audience.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli