atslēgvārdi

atslēgvārdi
2011-07-20 00:00

Pirmoreiz Latvijā bezmaksas statistika par interneta tendencēm latviešu valodā

No šodienas pirmo reizi Latvijā visiem interesentiem ir pieejama bezmaksas statistika par Latvijas interneta galvenajām tendencēm interneta vietnē www.ranking.lv latviešu valodā. To izstrādājis un uztur Gemius SA, starptautiskais interneta izpētes uzņēmums, un tas ir Latvijā pirmais šāda veida informācijas avots latviešu valodā. Ranking.lv ir paredzēts kā zināšanu avots tiem, kuri vēlas būt informēti par interneta attīstību un galvenajām tendencēm Latvijas interneta tirgū. Šajā interneta …

No šodienas pirmo reizi Latvijā visiem interesentiem ir pieejama bezmaksas statistika par Latvijas interneta galvenajām tendencēm interneta vietnē www.ranking.lv latviešu valodā. To izstrādājis un uztur Gemius SA, starptautiskais interneta izpētes uzņēmums, un tas ir Latvijā pirmais šāda veida informācijas avots latviešu valodā.

Ranking.lv ir paredzēts kā zināšanu avots tiem, kuri vēlas būt informēti par interneta attīstību un galvenajām tendencēm Latvijas interneta tirgū. Šajā interneta vietnē ir apskatāmi statistikas mērījumi, kuros apkopoti reitingi par populārākajiem interneta pārlūkiem, operētājsistēmām, meklētājprogrammām, mobilajām ierīcēm, no kurām tiek pārlūkotas interneta lapas, kā arī pieejama statistika par valstīm, no kurām interneta lietotāji apmeklē Latvijas interneta vietnes, kā arī dažāda statistika par datoru tehniskajiem uzstādījumiem.

Šāda veida statistika ne tikai palīdz orientēties interneta vidē, tā ļauj vērot un izdarīt secinājumus par dažādu interneta tendenču attīstību laika gaitā, jo statistika ir pieejama jau no 2007. gada un dati tiek regulāri atjaunināti katru nedēļu. Tāpat ir iespējams salīdzināt interneta tendences ar citu valstu reitingiem, kurās tiek veikts pētījums: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Ukrainā, Horvātijā, Bulgārijā, Slovēnijā, Slovākijā, Bosnijā-Hercegovinā, Krievijā, Ungārijā un Čehijas Republikā. Ranking.lv ir arī lielisks informācijas gūšanas avots studentiem, kas mācās ar informācijas tehnoloģijām saistītas zinātnes.

„Ranking.lv ir resurss, kas ne tikai no tehniskās puses parāda to, kā tiek lietots internets Latvijā, tas arī dod iespēju salīdzināt savus interneta lietošanas paradumus ar vairāk kā desmit citu valstu interneta lietošanas paradumiem. Bieži vien rezultāti starp valstīm krasi atšķiras pat kaimiņvalstīs, kas liecina, ka internets katrā valstī tiek lietots dažādi. Arī plānojot dažādas aktivitātes internetā ārpus Latvijas, tas var būt noderīgs gids,” stāsta Kaspars Driķis, SIA „Gemius Latvija” vadītājs.

Ranking.lv publicētos datus iegūst no gemiusTraffic pētījuma, ko veic Gemius SA. GemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnē un to datoru tehniskajiem parametriem. Datus vāc, izmantojot skaitīšanas kodus, kas ievietoti pētījumā iekļauto interneta vietņu pirmkodos.

Gemius SA ir starptautisks pētniecības uzņēmums, līderis un pamatlicējs interneta pētījumiem un mērījumiem Eiropā. Uzņēmums piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un konsultāciju pakalpojumus, sākot ar mērījumiem, kas vērsti uz interneta vietni un lietotājiem, līdz tehnoloģiskiem risinājumiem, ko izmanto, lai pētītu lietotāju uzvedību noteiktās interneta vietnēs (gemiusTraffic), interneta lietotāju sociāli demogrāfiskos datus (gemiusProfile), interneta vietnes lietojamības mērījumus (gemiusUsability) un interneta kampaņu efektivitātes mērījumiem (gemiusDirectEffect).

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli