atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-11-16 10:08

Pirmoreiz Latvijā plašākai sabiedrībai pieejami operatīvie dati par interneta mediju apmeklējumu

Pirmoreiz Latvijā plašākai sabiedrībai pieejami operatīvie dati par interneta mediju apmeklējumu

Interneta izpētes uzņēmums Gemius piedāvā līdz šim nebijušu iespēju ielūkoties datos par interneta tirgu Latvijā, tajā skaitā interneta lapu analīzi gandrīz reālajā laikā ikvienam interesentam.

Tiešsaistes rīks opa.gemius.lv jeb OPA (Online Publishers Audit) piedāvā provizoriskos interneta lapu apmeklējumu datus (informāciju par reālajiem lietotājiem, lapu skatījumiem, apmeklējumiem) par iepriekšējo dienu, nedēļu un mēnesi. Tā ir ērta un pārskatāma lietotne ar viegli eksportējamiem datiem, kas no 15.novembra publiski pieejama jebkuram interesantam.

Ieguvumi izmantojot OPA datus

Līdz šim publiski pieejamā vietne audience.gemius.lv uzrādīja datus tikai par lietotāju paradumiem, kas interneta vietņu aplūkošanai izmantojuši datorus. Turpmāk OPA dati piedāvā veikt lapu monitoringu visās platformās- no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetēm, kā arī kopējo statistiku.

“Atbildot tirgus pieprasījumam, piedāvājam pēc iespējas plašākus datus par interneta mediju nozari, tostarp ne tikai par lietotāju skaitu no dažādām platformām (datoriem, telefoniem, planšetdatoriem un kopā), bet sniedzam iespēju iedziļināties arī mediju apakšsadaļu datos, kas līdz šim publiski nebija pieejami. Tas palīdzēs mediju tirgum kļūt caurspīdīgākam, jo nereti neiedziļinoties ir grūti spriest par to, kādi dati ir pamatā katra medija statistikai, un cik tieši lielas ir biežāk apmeklētās mediju apakšsadaļas. Piemēram, Delfiem piederošā calis.lv vai zem Tvnet domēna izvietotā apollo.lv statistika līdz šim nebija publiski pieejama. Līdz ar mediju konsolidāciju šādi, caurspīdīgi, dati kļūst arvien aktuālāki,” komentē Gemius Latvia vadītāja Linda Egle. “Tā ir arī vienīgā vietne, kur iespējams sekot līdzi datiem par apmeklējumu un lapu skatījumu skaitu no ārzemēm, kas līdz ar programmātisko reklāmas pirkšanu medijos kļūst arvien aktuālāks jautājums.”

Būtiski, ka OPA lietotnē provizoriskie dati par iepriekšējo mēnesi redzami jau pirmajā datumā, kamēr ikmēnešā gemiusAudience datu fails vēl nav publicēts. Precizitāte starp OPA un gemiusAudience datiem ir  vidēji mazāka kā 1 procents no datoriem un mobilajiem telefoniem un vidēji 2 - 2,5 procenti no planšetdatoriem un kopējās statistikas. Tāpat iespējams aplūkot arī iepriekšējās nedēļas statistiku un paredzamās datu tendences par iepriekšējo dienu, ātri reaģējot uz aktuālākajiem notikumiem. Tā, piemēram, pēc 8. novembra ASV prezidenta vēlēšanām jau 9.novembrī varēja novērot apmeklētāju skaita pieaugumu ziņu portālos.

opa.gemius.lv pētījuma datos tiek atspoguļoti to interneta lietotāju paradumi, kas interneta vietņu aplūkošanai izmantojuši datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus, ņemot vērā vecuma grupu no 7 līdz 74 gadiem. OPA neuzrāda informāciju par datu plūsmu no lielākās daļas mobilo aplikāciju. Pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Nozare

LV_Industry

Komentārs:

Linda Egle

Gemius Latvia vadītāja un industrijas eksperte

Gemius Latvia vadītāja un industrijas eksperte

Rādīt visus eksperta rakstus

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli