atslēgvārdi

atslēgvārdi
2022-06-14 06:48

TOP 10 reklāmdevēji maijā: displeja un video reklāmas

TOP 10 reklāmdevēji maijā: displeja un video reklāmas

Interneta reklāmas kampaņu monitoringa rīka AdReal zīmolu TOP 10 maijā gan displeja, gan video reklāmu topam pievienojies zīmols airBaltic, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais tops. Displeja reklāmu zīmolu topā ienācis arī tirdzniecības zīmols Ksenukai, bet video topam pievienojas Drogas. 

Maijā AdReal datos par Top 10 reklāmdevējiem gan ar displeja, gan video reklāmām populārākajiem zīmoliem pievienojusies aviokompānija airBaltic – tūrisma un ceļojumu nozares zīmola displeja reklāmas parādījušās 452 000 interneta lietotāju datoros, kamēr video kreatīvi sasnieguši 222 000 Real Users. Tāpat kā iepriekšējā mēnesī, arī Swedbank zīmola reklāmas ierindojušās gan displeja, gan video kreatīvu topos pēc sasniegto lietotāju skaita – Swedbank displeja reklāmas parādījušās 486 000 lietotājiem, bet video kreatīvi – 281 000 Real Users.

Sasniedzot 553 000 lietotāju no datoriem, tāpat kā iepriekš AdReal datos par displeja reklāmām pirmajā vietā ierindojas zīmols Rimi. Tikmēr otrajā pozīcijā topam pievienojies telekomunikāciju zīmols Bite ar 508 000 Real Users, kuru datoros parādījušās zīmola displeja reklāmas, bet tāpat kā aprīlī trešajā pozīcijā ar 505 000 lietotājiem ir tirdzniecības zīmols Lidl. Maijā no desmitās uz piekto pozīciju displeja reklāmu topā pakāpies Ikea ar 482 000 Real Users, kamēr Maxima ar 463 000 Real Users zaudējusi septiņas pozīcijas un maijā ir devītais populārākais zīmols pēc displeja reklāmu sasniegto lietotāju skaita. Jāatzīmē, ka maijā topā ienācis tirdzniecības zīmols Ksenukai, kura displeja reklāmas sasniegušas 463 000 Real Users, ierindojot to astotajā pozīcijā.

Datos par video reklāmām pirmajā pozīcijā ierindojas telekomunikāciju zīmols Tet ar 344 000 lietotājiem, kuru datoros parādījušās zīmola video reklāmas. Jāatzīmē, ka topa sestajā pozīcijā maijā ierindojas arī Tet+ zīmols no video on demand nozares ar 250 000 lietotājiem. Pakāpjoties par divām pozīcijām, otrajā vietā ierindojas BetSafe ar 315 000 Real Users, bet pirmo trijnieku noslēdz Dormeo, kas pakāpies par piecām pozīcijām un kā video kreatīvi parādījušies 305 000 lietotājiem. Pagājušajā mēnesī video reklāmu Top 10 pievienojies zīmols Drogas ar 265 000 lietotājiem topa piektajā pozīcijā, bet topu noslēdz Optibet ar 221 000 Real Users devītajā pozīcijā un tirdzniecības zīmols Mēbeles1 desmitajā vietā ar 216 000 lietotājiem, kuru datoros parādījušās zīmola video reklāmas.

Gemius AdReal sistēmā katru dienu tiek apstrādāti ap 4 miljoni video reklāmu un 54 miljoni displeja reklāmu, tostarp ik dienu sistēmā ienāk aptuveni 60 000 jaunas displeja un 5 000 video reklāmas. Reklāmas tiek kategorizētas 18 nozarēs – telekomunikācijas, apģērbs un aksesuāri, tirdzniecība, pārtika, finanses, farmācija, mājsaimniecības preces un citās, ko iespējams skatīt detalizēti arī virknē apakšnozaru. Tās iespējams izdalīt pēc zīmola īpašnieka, zīmola, medija īpašnieka, medija kanāla vai nozares.

Pētījuma pamatā ir aptuveni 3000 interneta lietotāju liels panelis mēnesī (2000 panelistu dienā) vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem – reprezentatīva interneta lietotāju grupa, kas savās interneta pārlūkprogrammās datoros ir lejupielādējusi spraudni, ar kura palīdzību iespējams mērīt tiešsaistes reklāmas kampaņu efektivitāti. Ievāktie dati tiek kategorizēti un svērti, lai iegūtu kopējo tiešsaistes reklāmas tirgus ainu.

 

Lai uzzinātu vairāk par AdReal pētījumu, aicinām sazināties ar Gemius, rakstot uz contact@gemius.lv.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Reklāma

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli