atslēgvārdi

atslēgvārdi
2022-04-06 07:28

Top 10 reklāmdevēji martā – telekomunikāciju un tirdzniecības zīmoli

Top 10 reklāmdevēji martā – telekomunikāciju un tirdzniecības zīmoli

Interneta reklāmas kampaņu monitoringa rīka AdReal zīmolu TOP 10 martā pozīcijas savstarpēji dala divu nozaru – tirdzniecības un telekomunikāciju – zīmoli. Līdzšinējiem līderiem – Rimi un Lidl – topā pievienojas arī Maxima, bet telekomunikāciju nozarei topā pievienojas Tele2, Tet un Bite, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais tops.

Martā ar 454 000 Real Users, kuru datoros parādījušās zīmola reklāmas, topam sestajā pozīcijā pievienojies tirdzniecības zīmols Maxima, nedaudz atpaliekot no nu jau nemainīgajiem topa līderiem – Rimi un Lidl, kuru displeja un video reklāmu ekspozīcijas pagājušajā mēnesī bijušas attiecīgi 552 000 un 515 000 Latvijas interneta lietotājiem no datoriem. Savukārt topu noslēdz vēl viens tirdzniecības nozares zīmols, kurš no jauna pievienojies topam – Euronics, kura reklāmas parādījušās 424 000 lietotājiem no datoriem.

Tikmēr trešajā pozīcijā pēc Real Users, kuru datoros parādījušās zīmola reklāmas, ierindojas telekomunikāciju nozares zīmols Tele2, kurš sasniedzis 501 000 lietotāju no datoriem. Vienlaikus no telekomunikāciju nozares topam pievienojušies arī zīmoli Tet un Bite. Zīmola Tet video un displeja reklāmas martā parādījušās 449 000 interneta lietotāju datoros, aiz sevis atstājot Biti, kā reklāmas martā sasniegušas 426 000 lietotāju. Tāpat kā februārī, starp Top 10 zīmoliem atrodams arī telekomunikāciju nozares zīmols Galaxy Mobile Devices, kurš gan no ceturtās pozīcijas nokritis uz septīto, pagājušajā mēnesī displeja un video reklāmām sasniedzot 449 000 Real Users.

Divi tirdzniecības zīmoli pagājušajā mēnesī mainījuši savas pozīcijas topā – RD Electronics ar 478 000 Real Users topā ieņem ceturto vietu, pakāpjoties par četrām pozīcijām, bet sludinājumu portāls Pērc un Pārdod martā pakāpies no septītās uz piekto pozīciju ar 466 000 lietotājiem, kuru datoros parādījušās portāla reklāmas.

Pēc eQ Ad Contacts jeb reklāmas kontakta kvalitātes rādītāja, ko veido četri elementi: reklāmas veids, kontakta ilgums, reklāmas izmērs un vienlaicīga citu reklāmu klātbūtne lietotāja logā, no Top zīmoliem vairāk nekā 1 miljonu kontaktu pagājušajā mēnesī uzrādījuši divi zīmoli – Rimi un Lidl, savukārt vismazāko eQ Ad contacts uzrādījušas Maxima zīmola displeja un video reklāmas.

 

Gemius AdReal sistēmā katru dienu tiek apstrādāti ap 4 miljoni video reklāmu un 54 miljoni displeja reklāmu, tostarp ik dienu sistēmā ienāk aptuveni 60 000 jaunas displeja un 5 000 video reklāmas. Reklāmas tiek kategorizētas 18 nozarēs – telekomunikācijas, apģērbs un aksesuāri, tirdzniecība, pārtika, finanses, farmācija, mājsaimniecības preces un citās, ko iespējams skatīt detalizēti arī virknē apakšnozaru. Tās iespējams izdalīt pēc zīmola īpašnieka, zīmola, medija īpašnieka, medija kanāla vai nozares.

Pētījuma pamatā ir aptuveni 3000 interneta lietotāju liels panelis mēnesī (2000 panelistu dienā) vecuma grupā no 7 līdz 74 gadiem – reprezentatīva interneta lietotāju grupa, kas savās interneta pārlūkprogrammās datoros ir lejupielādējusi spraudni, ar kura palīdzību iespējams mērīt tiešsaistes reklāmas kampaņu efektivitāti. Ievāktie dati tiek kategorizēti un svērti, lai iegūtu kopējo tiešsaistes reklāmas tirgus ainu.

Lai uzzinātu vairāk un iegūtu pieeju Gemius AdReal, aicinām sazināties ar Gemius, rakstot uz contact@gemius.lv.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli