atslēgvārdi

atslēgvārdi
2018-08-13 07:53

Top 15 Interneta lapas sieviešu un vīriešu vidū

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicē statistiku par jūnija Top 15 apmeklētākajām Interneta lapām pēc lietotāju pavadītā laika atkarībā no apmeklētāju dzimuma. Vidēji mēnesī vīrieši visilgāk izvēlas uzturēties ziņu portālā delfi.lv, taču sievietes mēnesī ilgāk izvēlas apmeklēt vietni ok.ru. Savukārt viena apmeklējuma ilguma griezumā pirmo vietu gan vīriešu, gan sieviešu vidū no visām ierīcēm kopā ieņem draugiem.lv.

Top 15 pēc vidēji pavadītā laika mēnesī vīriešu un sieviešu vidū

 

Topa pirmajā vietā pēc vidēji pavadītā laika mēnesī no visām platformām, t.i., no datoriem, mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem kopā, vīriešu vidū ir delfi.lv (6 stundas un 21 minūte), kam seko portāls ok.ru (4 stundas un 49 minūtes), bet trešajā vietā ierindojas sociālā tīmekļa vietne draugiem.lv (4 stundas un 35 minūtes). Ceturtajā vietā pēc vidēji pavadītā laika mēnesī vīriešu vidū ir tiešsaistes spēļu vietne opa.lv (3 stundas un 44 minūtes), bet piektajā – multifunkcionālais portāls inbox.lv (3 stundas un 27 minūtes). Sievietes vidēji mēnesī visilgāk izvēlās apmeklēt krievu valodas vietni ok.ru (6 stundas un 47 minūtes), kā arī vietni draugiem.lv (6 stundas un 19 minūtes) un portālu andelemandele.lv (4 stundas un 36 minūtes). Ceturtajā vietā pēc vidēji pavadītā laika mēnesī sieviešu vidū ir inbox.lv (3 stundas un 51 minūtes), bet Top 5 noslēdz ziņu portāls delfi.lv (3 stundas un 30 minūtes).

Salīdzinot jūnija datus par mēnesī vidēji pavadīto laiku no visām platformām vīriešu un sieviešu vidū, abi dzimumi uzrāda atšķirīgas apmeklētās vietnes. Piemēram, sievietes biežāk izvēlas apmeklēt tādas vietnes kā darba sludinājumu portālu cv.lv (28 minūtes), blogu klab.lv (28 minūtes) un ģimenes portālu mammamuntetiem.lv (18 minūtes). Savukārt vīrieši mēnesī pavada vairāk sociālajā tīmeklī amigos.lv (30 minūtes), kā arī ziņu portālos mixnews.lv (26 minūtes) un vesti.lv (25 minūtes).

 Salīdzinot izmantotās ierīces, vērojamas nelielas Topa izmaiņas. Apmeklējumos no datoriem vīrieši ilgāk izvēlas apmeklēt tādas vietnes kā opa.lv (4 stundas un 44 minūtes), vesti.lv (30 minūtes) un cv.lv (27 minūtes), kas attiecīgi nav sasniegušas Top 15 vidējā mēneša apmeklējumu ilguma griezumā vīriešu vidū no mobilajām ierīcēm. Savukārt no mobilajām ierīcēm vīrieši vidēji mēnesī pavada ilgāku laiku tādās vietnēs kā skaties.lv (41 minūte), mixnews.lv (22 minūtes) un lsm.lv (17 minūtes). Sievietes no datoriem vidēji mēnesī visilgāk izvēlas apmeklēt tiešsaistes spēļu vietni opa.lv (2 stundas un 22 minūtes), bet no mobilajām ierīcēm – amigos.lv (14 minūtes).

Top 15 pēc vidēji pavadītā laika vienā apmeklējuma reizē vīriešu un sieviešu vidū

 

Top 2 lapas pēc vidēji pavadītā laika vienā apmeklējuma reizē gan vīriešu, gan sieviešu vidū no visām platformām kopā ir attiecīgi draugiem.lv (16 minūtes vīriešu vidū un 17 minūtes sieviešu vidū) un ok.ru (attiecīgi 12 minūtes un 14 minūtes). Trešajā vietā pēc vidēji pavadītā laika vienā apmeklējuma reizē vīriešu vidū ir delfi.lv (12 minūtes), kam seko inbox.lv (11 minūtes) un andelemandele.lv (10 minūtes). Savukārt sieviešu vidū pēc vidēji pavadītā laika vienā apmeklējuma reizē ir andelemandele.lv (12 minūtes), kam seko inbox.lv (11 minūtes), bet Top 5 noslēdz delfi.lv (10 minūtes).

Salīdzinot jūnija datus par vidēji pavadīto laiku vienā apmeklējuma reizē no visām platformām vīriešu un sieviešu vidū, abi dzimumi uzrāda nedaudz atšķirīgu Top 15. Sievietes vienā apmeklējuma reizē vidēji uzturas ilgāk tādās vietnēs kā cv.lv (6 minūtes) un zip.lv (5 minūtes), taču vīrieši – lattelecom.wifi.lv (5 minūtes) un sportacentrs.com (5 minūtes).

Salīdzinot izmantotās ierīces, vērojamas nelielas Topa izmaiņas pēc vidēji pavadītā laika vienā apmeklējuma reizē. Piemēram, vīrieši no datoriem vienā apmeklējuma reizē ilgāk uzturas tādās vietnēs kā mammamuntetiem.lv (12 minūtes), opa.lv (10 minūtes), mail.ru (8 minūtes), klab.lv (7 minūtes) un liepajniekiem.lv (6 minūtes), taču no mobilajām ierīcēm vīrieši šīs vietnes apmeklē retāk, tāpēc tās nav uzrādītas mobilo ierīču Topā. Savukārt no mobilajām ierīcēm vienā apmeklējuma reizē vīrieši ilgāk uzturas vietnēs skaties.lv (8 minūtes), pieci.lv (4 minūtes), zip.lv (4 minūtes), lsm.lv (4 minūtes) un cv.lv (4 minūtes). Līdzīgus rezultātus uzrāda arī sievietes - no datoriem Latvijas interneta lietotājas ilgāk apmeklē vietnes mammamuntetiem.lv (14 minūtes), opa.lv (9 minūtes) un zip.lv (6 minūtes), taču no mobilajām ierīcēm viena apmeklējuma laikā sievietes ilgāk izvēlas uzturēties vietnēs tvnet.lv (4 minūtes), mklat.lv (4 minūtes) un liepajniekiem.lv (3 minūtes).

 

Preses relīze un infografika veidota, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas jūnijā piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Vairāk informācijas par reālo lietotāju skaitu no dažādām platformām, lapu skatījumu skaitu (page views) un sasniedzamību (reach) pieejama publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.audience.gemius.lv un vietnē https://rating.gemius.com/.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli