atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-07-02 12:40

Top 5 apmeklētākās Latvijas interneta lapas

Kā rāda gemiusAudience dati, lielākā daļa Latvijas interneta lietotāju vecumā no 7 līdz 74 gadiem ir sastopama portālā inbox.lv, kā arī vadošajās ziņu lapās. Tikmēr ilgākais laiks uz vienu lietotāju tiek pavadīts sociālajā tīklā draugiem.lv. 

Latvijā, neatkarīgi no izmantotās ierīces interneta pārlūkošanai, populārākās interneta lapas ir bezmaksas e-pasta un citu pakalpojumu portāls inbox.lv, ziņu portāli delfi.lv, tvnet.lv/apollo.lv un kasjauns.lv, kā arī sociālais tīkls draugiem.lv.

Top intereses - e-pasts un ziņas 

No datoriem apmeklētākās interneta lapas statusu Latvijā ieņem inbox.lv. To apmeklē seši no desmit (61 procents) interneta lietotājiem Latvijā, kas mēdz sērfot internetā no datoriem. Tajā pat laikā apmeklējumos no planšetdatoriem un mobilajiem telefoniem līderis ir ziņu portāls delfi.lv. No planšetdatoriem lapu pārlūko 67 procenti, bet no mobilajiem telefoniem - 63 procenti interneta lietotāju. 

Visvairāk laika internetā aizņem sociālās aktivitātes 

Neatkarīgi no kuras ierīces lietotājs pieslēdzas internetam, starp Top 5 Latvijas apmeklētākajām lapām visilgāk laika lietotāji pavada sociālajā tīklā draugiem.lv. Viens lietotājs no datoriem lapā pavada vidēji 9 stundas un 10 minūtes mēnesī. No mobilajiem telefoniem tās ir vidēji 2 stundas un 48 minūtes, bet no planšetdatoriem – 49 minūtes uz vienu lietotāju.

 

Dati iegūti no gemiusAudience pētījuma un aptver interneta auditoriju vecumā no 7 līdz 74 gadiem, kas maijā pārlūkojusi interneta lapas no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. 

Par pētījumu 

gemiusAudience pētījums tiek veikts 30 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā. Pētījuma mērķis ir noteikt interneta lietotāju skaitu, sociāli demogrāfisko profilu un veidu, kādā tie izmanto internetu: interneta lapas, audio un video materiālus, aplikācijas. Pētījums tiek veikts, saskaņā ar starptautisko tirgus un sociālo pētījumu kodeksu ICC/ESOMAR.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli