atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-11-23 10:26

Vai Gemius mērījumu kods ietekmē lapas ielādes ātrumu?

Kāda veida datus ievāc Gemius un vai interneta lietotājiem ir par to jāuztraucas? Vai Gemius mērījumu kodi, ko interneta mediji izmanto savās mājas lapās, samazina lapu ielādes ātrumu? Zemāk esam sagatavojuši jautājumu - atbilžu sēriju, lai izskaidrotu ar gemiusAudience pētījumu saistīto tehnisko pusi.

Kādi dati tiek apkopoti ar Gemius veikto interneta auditorijas pētījumu gemiusAudience? 

Gemius apkopo divu veidu datus – tehniskos un sociāli demogrāfiskos datus. 

Kāda veida tehnisko informāciju ievāc Gemius? 

Tehniskā informācija, ko ievāc Gemius, galvenokārt ir statistika, kas saistīta ar monitorētās interneta lapas apmeklējumiem. Šī informācija tiek iegūta tikai par tām lapām, kuru īpašnieki lapas pirmkodā ir ievietojuši Gemius mērījumu kodus, tādējādi ļaujot pārlūkam nosūtīt informāciju uz Gemius skaitļošanas centriem – piemēram, lapu skatījumu skaitu attiecīgajā vietnē. Šie dati nesatur konfidenciālu informāciju par interneta lietotājiem, kas apmeklē monitorēto interneta lapu. Šo informāciju galvenokārt lieto interneta mediji, lai noteiktu cenu reklāmas laukumiem, kā arī reklāmdevēji, kas analizē interneta kampaņas efektivitāti. 

Kādi vēl dati tiek izmantoti gemiusAudience pētījumā?   

Otrs datu veids, ko ievāc un analizē Gemius, nāk no interneta aptaujas anketām. Lietotāji var anonīmi atbildēt uz jautājumiem par savu dzimumu, vecumu, izglītības līmeni, ienākumiem un dzīves vietu. Šie sociāli demogrāfiskie dati palīdz, piemēram, interneta reklāmas kampaņu plānošanā. Interneta lietotāji, kuri ir sekmīgi aizpildījuši anketu konkrētajā interneta lapā, tiek saukti par panelistiem. 

Kā strādā Gemius mērījumu kodi, kas tiek ievietoti interneta lapās? Vai interneta lietotājiem ir par ko uztraukties? 

Mērījumu kods tiek aktivizēts brīdī, kad interneta pārlūks nolasa lapas kodu. Interneta lapās parasti parādās arī paziņojums par sīkdatņu (cookies) ievākšanu un izmantošanu statistikas vajadzībām. Ja interneta lietotājs piekrīt lapas lietošanas noteikumiem (tādējādi piekrītot arī sīkdatņu ievākšanai un izmantošanai), tad Gemius mērījumu kods saglabā nelielu mērījumu failu lietotāja datorā. Mērījumu kods neievāc personīgu informāciju par interneta lietotāju un darbojas saskaņā ar Gemius privātumtiesību politikas noteikumiem. Tādējādi interneta lietotājiem nav pamata uztraukumam. 

Vai tehnisko datu ievākšana par interneta lapu kaut kādā veidā samazina datora ātrumu, no kura šī lapa tiek pārskatīta? 

Mērījuma koda un sīkdatņu izmērs ir niecīgs, salīdzinājumā ar to saturu, kas tiek lejupielādēts, pārskatot interneta lapas. Ielādes slodze uz operētājsistēmu (piemēram, Windows) ar Gemius mērījumu kodu var tikt pielīdzināta nelielam, statiskam sludinājumam interneta lapā. Tas ir ļoti neliels slogs, salīdzinājumā ar, piemēram, Youtube video skatīšanos. 

Vai tās interneta lapas, kurās ir ievietoti Gemius mērījumu kodi, atveras lēnāk nekā citas? 

Tas, cik ātri tiek ielādēta interneta lapa, atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp interneta savienojuma ātruma, pārlūkprogrammas, kā arī datora noslodzes. Interneta lapa, kurā ir mazāk satura, ielādēsies ātrāk nekā lapa ar lielu satura apjomu, neatkarīgi no tā vai lapā ir Gemius mērījumu kods. 

Ko darīt, ja kāds nevēlas piedalīties Gemius aptaujā? 

Ja, apmeklējot kādu no gemiusAudience pētījumā esošajām interneta lapām, lietotājam parādās Gemius aptaujas anketa viņš var atteikties no tās pildīšanas vai arī nospiest “nerādīt man šo anketu”. Ja lietotājs vairs nevēlas redzēt anketu turpmāk, viņam ir iespēja ielādēt speciālu atrakstīšanās (opt-out) sīkdatni [1] tikai ar vienu klikšķi. Tādējādi šim interneta lietotājam turpmāk netiks rādīta Gemius aptaujas anketa. Tomēr jāatceras, ka anketa netiks rādīta tikai tajās pārlūkprogrammās, kurās ir saglabāta atrakstīšanās sīkdatne. 

Vai ir vērts piedalīties gemiusAudience pētījumā? 

Dalība gemiusAudience pētījumā ir pilnībā anonīma. Aptauja arī nerada nekādu risku lietotāja datora vai interneta lietošanai. Ikviens interneta lietotājs, kas aizpilda anketu Latvijā, palīdz radīt precīzāku tēlu par Latvijas virtuālo pasauli. Jo lielāks respondentu skaits, jo ticamāki dati tiek iegūti, kas rezultātā kļūst par vērtīgu avotu zinātniskajiem pētījumiem internetā.

 

[1] http://pl.mpanel.gemius.lv/recruiting/static.php?sid=28294&page=optoutset

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ceļvedis

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli