atslēgvārdi

atslēgvārdi
2016-11-02 08:05

Video saturu vairāk aplūko vīrieši

Video saturu vairāk aplūko vīrieši

Kā liecina interneta izpētes un konsultāciju uzņēmuma Gemius dati, septembrī video saturu interneta vietnēs tvnet.lv/apollo.lv, delfi.lv un TVplay.lv no datoriem vien skatījušies gandrīz pusmiljons lietotāju. Vidēji viens lietotājs mediju piedāvāto video saturu vērojis 43 minūtes no datoriem un 8 minūtes no mobilajiem telefoniem. 

Septembrī pēc gemiusAudience datiem interneta vietnes www.delfi.lv video saturu skatījuši 370 000 interneta lietotāji, kamēr tuvākā sekotāja tvnet.lv/apollo.lv video saturu - 300 000 apmeklētāji.  TVplay.lv  dati uzrāda, ka to skatījušies 200 000 interneta lietotāji, toties šim medijam bijis iespaidīgs video skatījumu ilgums, vidēji viens lietotājs portālā pavadījis 1 stundu un 30 minūtes. Attiecīgi tvnet.lv/apollo.lv 11 minūtes un delfi.lv vēl īsāku laiku- 5 minūtes. Līdzīgi rezultāti visām interneta vietnēm ir video skatījumu ilgumos no telefoniem, kur TVplay saturs tikai par 4 minūtēm apsteidz delfi.lv (6 minūtes) un turpat līdzās atrodas arī tvnet.lv/apollo.lv (5 minūtes). Jāpiemin, ka TVplay dati pieejami tikai par video saturu, kas aplūkots no mājaslapas, neskaitot apmeklējumu no aplikācijām.

Atbilstoši video saturam, ko piedāvā konkrētie mediji, saistoši ir arī dati par vidējo skatījumu reižu skaitu uz vienu apmeklētāju. TVplay.lv dominē kategorijā no PC, ar vidēji 6 skatījumu reizēm, kamēr tvnet.lv/apollo.lv un delfi.lv apmeklētāji atzīst mobilo ierīču izmantošanas ērtumu, vidēji uz lietotāju pieslēdzoties 3 reizes no telefoniem.

Apskatot sociāli demogrāfiskos datus redzams, ka TVplay.lv auditorija ir, galvenokārt, sievietes (66 procenti), kamēr vīrieši dod priekšroku delfi.lv video saturam (66 procenti). Arī tvnet.lv/apollo.lv auditorijā nedaudz izteiktāk dominē vīriešu auditorija (57 procenti). Savukārt, aplūkojot auditorijas sadalījumu pa vecuma grupām, izteikti novērojams, ka TVplay raidījumus skatās jauni cilvēki vecumā no 15 līdz 34 gadiem, veidojot 61 procentu no kopējā apmeklētājus skaita. Tendence aplūkot video saturu ziņu portālos ir vecāka gadagājuma lietotājiem. Tā, piemēram, tvnet.lv/apollo.lv procentuāli lielāko daļu sastāda apmeklētāji vecuma grupā no 35 līdz 55+ (68 procenti), kamēr delfi.lv video saturu atzīst lietotāji vecumā no 55+ (25 procenti) un, kas interesanti, arī bērni no 7 līdz 14 gadiem (13 procenti).

gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli