atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-09-07 07:48

Windows 7 vēl arvien līderis

Pirms neilga laika ASV tehnoloģiju uzņēmums Microsoft laida klajā jaunās paaudzes operētājsistēmu Windows 10. Sekojot līdzi tendencēm, interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius ir izpētījis populārākās operētājsistēmas vairākās valstīs, tajā skaitā arī dati par Latviju.

Dati apkopoti no tiešsaistes interneta plūsmas monitorēšanas rīka gemiusTraffic par 2015. gada jūliju divpadsmit valstīs, tajā skaitā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Krievijā, Slovēnijā un Horvātijā. 

Līdera pozīcijā vēl aizvien atrodas Windows 7 

Kā rāda dati, Windows 7 ieņem populārākās operētājsistēmas statusu katrā no analizētajām valstīm. Windows Vista pēcteci Windows 7 visvairāk ir iecienījuši tādās valstīs kā Ukraina un Baltkrievija, kur vairāk nekā puse no iekšzemes veiktajiem lapu skatījumiem nāk no ierīcēm ar šo operētājsistēmu (attiecīgi 63 un 56 procenti). Latvijā no Windows 7 nāk puse (50 procenti) no visiem internetā veiktajiem lapu skatījumiem, tikmēr Igaunijā un Lietuvā, attiecīgi, 49 un 46 procenti. 

Starp Top 3 arī Android 

Lielākajā daļā analizēto valstu starp biežāk izmantotajām operētājsistēmām atrodas arī Android, nesasniedzot Top 3 vienīgi Krievijā un Ukrainā. Tikmēr procentuāli lielākā daļa no vietējiem lapu skatījumiem, kas veikti izmantojot Android, nāk no Horvātijas (34 procenti), Lietuvas (23 procenti) un Slovākijas (23 procenti). Latvijā no Android tiek veikti 12 procenti no pašmāju interneta lapās veiktajiem lapu skatījumiem. 

Starp vadošajām operētājsistēmām ir arī Windows 8.1 (deviņās no analizētajām valstīm), Windows XP (četrās no analizētajām valstīm) un iOS (Horvātijā). 

Par Gemius Traffic 

gemiusTraffic pētījums tiek veikts vairāk nekā 20 valstīs Eiropā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļāfrikā (EMEA reģions). Pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnēs un to datoru tehniskajiem parametriem, kas apmeklējuši tās interneta vietnes, kas piedalās šajā pētījumā. Pētījuma dati par Latviju ir publiski pieejami bezmaksas interneta vietnē www.ranking.lv.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Nozare

Cits

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli