atslēgvārdi

atslēgvārdi
2024-06-03 10:00

E-komercijas pētījums Baltijas valstīs: Latvijā alkohola iegādei internetā novērojams stabils kritums

Starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius Baltijas valstīs veiktajā e-komercijas pētījumā noskaidrots, ka Latvijā alkohola iegāde internetā turpina stabili sarukt, savukārt, Igaunijā un Lietuvā pērnajam kritumam šajā gadā seko kāpums.

Jaunākajā Gemius e-komercijas pētījumā Baltijā tika aplūkots, kādu kategoriju preces un pakalpojumus patērētāji iegādājas vietējos interneta veikalos, tostarp, par alkoholisko dzērienu iegādi. Pētījuma dati liecina, ka visvairāk aptaujāto Baltijas valstīs iespēju iegādāties alkoholiskos dzērienus internetā izmantoja Covid-19 pandēmijas laikā. Latvijas un Lietuvas augstākie rādītāji tika sasniegti 2021.gadā – Latvijā šo iespēju izmantoja 15 procenti aptaujāto, taču Lietuvā – 11 procenti, savukārt, augstākais rādītājs visā Baltijā tika sasniegts 2022.gadā Igaunijā – 16 procenti aptaujas dalībnieku.

Lai gan kritums šajā rādītājā pērnajos gados novērojams visām trim Baltijas valstīm, Latvijai tas turpina samazināties arī 2024.gadā, norādot uz stabilu tendenci – 2022.gadā Latvijā šo kategoriju atzīmēja 14 procenti aptaujāto, gadu vēlāk – 12 procenti, taču šajā gadā aptaujāto skaits samazinājās vēl par 2 procentpunktiem, pēdējo trīs gadu kopējo kritumu veidojot 5 procentpunktus lielu.

Igaunijā pērnajā gadā rādītājs par alkoholisko dzērienu iegādi vietējos interneta veikalos samazinājās par 4 procentpunktiem, veidojot 12 procentus un sasniedzot vienādu rādītāju ar kaimiņos esošo Latviju, taču šajā gadā tam seko pieaugums – alkohola iegādei par labu lēma 13 procenti aptaujas dalībnieku.

Visbeidzot, Lietuvā 2022.gadā šajā kategorijā tika novērots 4 procentpunktu kritums, veidojot 7 procentus, taču viszemākais rādītājs novērojams pērnajā gadā – vien 6 procenti aptaujāto norādīja, ka ir iegādājušies alkoholiskos dzērienus Lietuvas interneta veikalos. Tomēr šajā gadā šis rādītājs ir atkārtoti sasniedzis divciparu skaitli – šo kategoriju izvēlējās 10 procenti aptaujāto.

 

Gemius E-komercijas pētījums veidots, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc. Pētījuma pamatā ir dati, kas iegūti ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas populārākajos portālos. Pētījums Latvijā veikts, aptaujājot 2188 respondentus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem, Lietuvā – 2022 respondentus, vecumā no 15 līdz 74 gadiem, bet Igaunijā pētījumā piedalījušies 1550 interneta lietotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. 

Lai uzzinātu vairāk par pētījumiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā un iepazītos ar visiem datiem, aicinām sazināties ar Gemius Latvia, rakstot uz contact@gemius.lv.

gemiusAdHoc ir pētījumi individuālām biznesa vajadzībām ar iespēju noskaidrot sabiedrības viedokli par jebkuru tematu, jautājumu vai nozari.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

pārskati

Nozare

Tirdzniecība

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli