atslēgvārdi

atslēgvārdi
2021-03-15 14:03

Gemius E-komercijas pētījums: Iepirkšanās internetā pēdējā gada laikā piedzīvo strauju izaugsmi

Gemius E-komercijas pētījums: Iepirkšanās internetā pēdējā gada laikā piedzīvo strauju izaugsmi

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius veicis ikgadējo E-komercijas pētījumu par Latvijas interneta lietotāju iepirkšanās paradumiem tiešsaistē. Tā dati liecina par strauju izaugsmi e-komercijas nozarē un iepirkšanās internetā paradumu maiņu. Ievērojami pieaudzis ne vien to skaits, kas iepirkušies internetā, bet arī aptaujāto daļa, kas uzskata, ka viņu tēriņi internetā šogad pieaugs. 72 procenti aptaujāto tiešsaistē iepērkas vismaz reizi mēnesī un biežāk.

Gemius  februārī veiktajā E-komercijas pētījumā noskaidrots, ka pēdējā pusgada laikā pirkumus internetā veikuši 85 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju, kas ir par 8 procentpunktiem vairāk nekā tieši pirms gada – 2020. gada februārī, kad Latviju vēl nebija sasniegusi Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi. Ja pagājušā gada sākumā 8 procenti aptaujāto norādīja, ka neiepērkas internetā un neplāno to darīt, tad šogad tikai 5 procenti respondentu sliecās uz šo izvēli, kamēr teju 10 procenti aptaujāto plāno tuvākajā laikā uzsākt iepirkšanos internetā.

Jāatzīmē, ka 72 procenti aptaujāto pirkumus internetā veic vismaz reizi mēnesī – to skaitā 18 procenti vienu vai vairākas reizes nedēļā, bet lielākā daļa – 34 procenti – vairākas reizes mēnesī. Tikmēr 20 procenti aptaujāto pēdējā pusgada laikā internetā iepirkušies vismaz reizi mēnesī. Vēl 2020. gada februārī reizi mēnesī un biežāk iepirkās tikai puse aptaujāto interneta lietotāju. Tikmēr 18 procenti aptaujāto šogad norādījuši, ka internetā iepērkas vismaz reizi vai dažas trīs mēnešu periodā, kamēr pirms gada šis rādītājs sastādīja pat 31 procentu respondentu.

Vaicāti par plānotajiem tēriņiem, šogad tikai 45 procenti aptaujāto norādījuši, ka viņu tēriņi tuvākā gada laikā visticamāk nemainīsies, kamēr tieši pirms gada šādi uzskatīja 61 procents respondentu. Tikmēr strauji pieaudzis to aptaujāto skaits, kas uzskata, ka tēriņi internetā pieaugs – ja 2020. gada februārī šādu izvēli norādīja ceturtdaļa aptaujas dalībnieku, tad šogad jau 43 procenti respondentu.

 

 

Lai vērtētu e-veikalu digitālo risinājumu kvalitāti, radošo izcilību un inovācijas, veidojot un attīstot uzņēmējdarbību tiešsaistē, pirmo reizi Latvijā norisināsies konkurss “E-komercijas zvaigzne 2021”, kurā tiks noskaidroti izcilākie Latvijas e-komercijas uzņēmumi. Konkursā līdz 8. aprīlim ir iespējams pieteikties ikvienam Latvijā strādājošam uzņēmumam, kurš savas preces vai pakalpojumus piedāvā iegādāties attālināti. Konkursa iniciatori un atbalstītāji ir uzņēmumi “Printful” un “Omniva Latvija”.

“E-komercijas klients ir prasīgāks nekā jebkad. Tas, protams, ir saistīts ne tikai ar pielāgošanos klātienes tirdzniecības ierobežojumiem, bet arī ar arvien jaunām iepirkšanās iespējām un pieaugošo e-veikalu skaitu. Pagājušais gads ir devis vairākus fantastiskus e-komercijas piemērus visdažādākajās jomās, un konkursā “E-komercijas zvaigzne” mēs vēlamies godināt Latvijas uzņēmējus, kuri spējuši attīstīt savu komercpraksi interneta vidē,” skaidro konkursa “E-komercijas zvaigzne 2021” žūrijas priekšsēdētājs aģentūras “Element Digital” vadītājs Arnis Jēkabsons.

Gemius E-komercijas pētījums veidots, izmantojot specializētu interneta aptauju – gemiusAdHoc. Pētījuma pamatā ir dati, kas iegūti ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem Latvijas populārākajos portālos. Šogad pētījums veikts no 13. janvāra līdz 3. februārim, aptaujājot 3115 respondentus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem, pagājušā gada pētījuma pirmais vilnis veikts no 3. līdz 27. februārim, aptaujājot 2813 Latvijas interneta lietotājus iepriekš nosauktajā vecuma grupā.

Lai uzzinātu vairāk par pētījumu un iespēju iepazīties ar visiem datiem, aicinām sazināties ar Gemius Latvia, rakstot uz contact@gemius.lv.

gemiusAdHoc ir pētījumi individuālām biznesa vajadzībām ar iespēju noskaidrot sabiedrības viedokli par jebkuru tematu, jautājumu vai industriju.

Konkurss “E-komercijas zvaigzne” pirmo reizi norisinās 2021. gadā, un tā mērķis ir izcelt labākos e-komercijas uzņēmumus Latvijā desmit dažādās kategorijās, vērtējot trīs galvenos kritērijus: e-veikala lietojamību, dizainu un inovācijas. Konkursa iniciatori un stratēģiskie partneri  ir uzņēmumi Printful un Omniva Latvija; sadarbības partneri: Swedbank, SalesForce, Joom, IT Cluster, Gemius, Fantadroms; informatīvie partneri: Delfi, Ir Nauda, Httpool, TV3 grupa, JCDecaux, EHR, Inbox.lv, Visual Media.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Tirdzniecība

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli