atslēgvārdi

atslēgvārdi
2017-09-25 14:01

Interneta veikali aktuāli arī gados vecākiem cilvēkiem

Vairāk kā puse respondenti virs 55 gadu vecuma atzīst, ka pēdējā gada laikā ir iegādājušies kādu preci vai pakalpojumu internetā un gandrīz piektdaļa e-komercijas lapas apmeklē pat vairākas reizes mēnesī, norāda interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums Gemius.

Arvien biežāk tiek runāts par iepirkšanās izdevīgumu internetā uz ko norāda arī fakts, ka 2017.gadā izdevību iepirkties internetā izmanto par 5 procentiem vairāk lietotāju nekā pirms gada. Dati norāda uz tendenci, ka arī gados vecāki cilvēki sāk arvien aktīvāk apgūt e-komercijas sniegtās priekšrocības. Tā, piemēram, 59 procenti respondenti vecuma grupā no 55 – 74 atzīst, ka pēdējā gada laikā ir iegādājušies kādu preci vai pakalpojumu internetā un gandrīz 24 procenti šajā vecuma grupā aptaujāto norāda, ka vēl nav, taču tuvākajā laikā plāno to darīt.

Atbildot uz jautājumu cik bieži tiek veikti pirkumi e-komercijas vietnēs, visbiežāk gados vecākie respondenti atzīmējuši, ka dara to reizi vai dažas ceturksnī (38 procenti), taču nedaudz mazāk kā piektdaļa mēdz izmantot interneta veikalus pat vairākas reizes mēnesī.

Vairāk kā jebkuras citas vecuma grupas respondenti, tieši interneta lietotāji vecumā no 55 līdz 74 gadiem atzīmējuši, ka izmanto cenu salīdzināšanas lapas (29 procenti), kamēr visretāk apmeklē kolektīvās iepirkšanās portālus. Savukārt, jautājumā par Top 3 iemesliem, kas motivētu biežāk iepirkties internetā, tieši starp 45 līdz 74 gadus veciem respondentiem parādās atbilžu variants par garantijas un produkta atgriešanas noteikumu uzlabošanu.

Pētījums veidots, izmantojot specializētu interneta aptauju – gemiusAdHoc. Pētījuma pamatā ir dati, kas iegūti ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem Latvijas lielākajos ziņu portālos tvnet.lv, delfi.lv, eradio.lv, andelemandele.lv, city24.lv, lsm.lv, brivbridis.lv, sportacentrs.lv, gismeteo.lv, kurpirkt.lv, salidzini.lv un jauns.lv. Pētījums tika veikts laika posmā no 2017.gada 18.līdz 24.maijam un tā ietvaros tika aptaujāti 2787 respondenti vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.

Lai uzzinātu vairāk par pētījumu un iespēju iepazīties ar visiem datiem, lūgums sazināties ar klientu apkalpošanas speciālistu Dāvi Auškāpu (davis.auskaps@gemius.com vai +371 26666475).

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Nozare

Mediji

Valsts

LV_Valsts

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli