atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-08-31 12:25

Viena bērna palaišanai skolā vecāki plāno tērēt līdz 150 eiro, šogad skolas preces retāk iegādājas ārzemēs

Viena bērna palaišanai skolā vecāki plāno tērēt līdz 150 eiro, šogad skolas preces retāk iegādājas ārzemēs

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius jau ceturto gadu veicis interneta lietotāju aptauju par plānotajiem izdevumiem skolēnu sagatavošanai jaunajam mācību gadam. Sākot jauno mācību gadu, Latvijas iedzīvotāji, kam ir skolas vecuma bērni, vidēji plāno tērēt līdz 150 eiro, lai iegādātos skolai nepieciešamās preces. Ja vēl pagājušajā gadā skolai nepieciešamo ārzemēs iegādājās 7 procenti aptaujāto vecāku, tad šogad šādu iespēju plānojuši izmantot tikai nepilni 4 procenti respondentu.

Tāpat kā uzsākot pagājušo mācību gadu, arī šogad lielākā daļa aptaujāto skolas vecuma bērnu vecāku jeb 30 procenti atklāja, ka skolas preču iegādei plāno tērēt no 50-99 eiro. Tikmēr 22 procenti aptaujāto tērēs no 100 līdz 149 eiro mācību grāmatu, kancelejas preču, jauna apģērba, apavu un citu skolai nepieciešamo preču iegādei, bet, tāpat kā 2019. gada rudenī, 18 procenti tam plānojuši tērēt līdz 50 eiro. Savukārt 15 procenti aptaujāto skolas preču iegādei tērēs 150-199 eiro, 9 procenti aptaujāto – no 200-299 eiro,  bet tikai divi procenti – vairāk kā 500 eiro.

Preces skolai vecāki visbiežāk iegādājas grāmatnīcās un kancelejas preču veikalos (73 procenti), kā arī lielveikalos (62 procenti) un interneta veikalos (15 procenti). Interesanti, ka, uzsākot pagājušo mācību gadu, 7 procenti aptaujāto skolēnu vecāku bija norādījuši, ka preces skolai pērk ārzemēs, bet šogad, visticamāk ierobežoto ceļošanas iespēju dēļ sakarā ar Covid-19 epidēmiju, vairs tikai 4 procenti plānojuši skolas preces iegādāties ārzemēs. Šogad biežāk nekā pagājušajā gadā vecāki skolas preces iegādājušies sociālajos tīklos esošajās iepirkšanās un sludinājumu sadaļās – ja 2019. gadā šo iespēju izmantoja vien 2 procenti aptaujāto, tad šogad jau nepilni 4 procenti respondentu. Kaut gan Izglītības likums nosaka, ka darba burtnīcas un mācību grāmatas izglītojamajiem nodrošina izglītības iestāde, tikai 9 procenti aptaujāto vecāku norādījuši, ka skola nodrošina nepieciešamās preces.

Šogad aptaujā piedalījās 1397 Latvijas interneta lietotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem, 2019. gadā tika aptaujāti 2142 skolēnu vecāki, 2018. gadā –  2013 respondenti, bet 2017. gadā aptaujā piedalījās 945 skolas vecuma bērnu vecāki Latvijā. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Šogad aptauja īstenota no 27. līdz 30. augustam.

 

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Tirdzniecība

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli