atslēgvārdi

atslēgvārdi
2024-06-20 09:50

Gemius aptauja: Līgo svinības lauku mājās kļūst arvien iecienītākas

Gemius aptauja: Līgo svinības lauku mājās kļūst arvien iecienītākas

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius ik gadu veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka svētkus pavadīt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās izvēlas arvien vairāk aptaujāto. Vienlaikus nemainīgs ir saglabājies aptaujāto skaits, kuri svētkus plāno pavadīt brīvā dabā.

Lauku mājas katru gadu ir Līgo svinību vietu augšgalā, arī šis gads nav izņēmums – svētkus pavadīt laukos plāno 42 procenti aptaujāto, no kuriem 26 procenti svētkos plāno būt savās lauku mājās vai vasarnīcā, bet 17 procenti dosies ciemos uz draugu vai radu laukiem. Šis rādītājs pēdējo gadu laikā ir stabili pieaudzis par 4 procentpunktiem – pērn svētkus pavadīt laukos plānoja 40 procenti, vēl gadu iepriekš tie bija 39 procenti, savukārt, 2021.gadā šādai svinību vietai par labu lēma 38 procenti aptaujātie.

17 procenti respondentu svētkus svinēt neplāno – šis rādītājs ir sarucis par vienu procentpunktu, salīdzinot ar pērno gadu. Savukārt, 18 procenti svētkus ir iecerējuši pavadīt pilsētā – 12 procenti tos pavadīs savās mājās, 3 procenti dosies ciemos pie draugiem vai radiem un 3 procenti līgos kādā publiski organizētā pasākumā pilsētā – pagājušajā gadā svētkus pilsētā svinēja 17 procenti aptaujāto.

Līdzīgi kā pērnajā gadā, arī šogad svētkos atrasties brīvā dabā plāno 5 procenti aptaujāto. 3 procenti svētkus pavadīs ārpus Latvijas, 2 procenti līgot plāno publiski organizētā pasākumā zaļumos un 2 procenti dosies uz kādu kempingu vai viesu namu. Kamēr 2 procenti svētku laikā strādās, 9 procenti joprojām nav izlēmuši par saviem svētku plāniem. 

 

Šogad aptaujā piedalījās 2738 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Šogad aptauja tika īstenota no 17. līdz 19. jūnijam.

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Nozare

Izklaide

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli