atslēgvārdi

atslēgvārdi
2023-06-20 06:41

Gemius aptauja: 40 procenti aptaujāto līgos savās vai draugu lauku mājās

Gemius aptauja: 40 procenti aptaujāto līgos savās vai draugu lauku mājās

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius ik gadu veiktajā interneta lietotāju aptaujā noskaidrots, ka līdzīgi kā pērn – 40 procenti respondentu šogad Līgo svētkus plāno svinēt savās vai draugu lauku mājās vai vasarnīcās. Tikmēr pieaugusi tā aptaujāto daļa, kas svētkus nesvinēs – to šogad norādījuši jau 18 procenti aptaujas dalībnieku. 

Tāpat kā pērn, arī šogad lielākā daļa Gemius aptaujāto interneta lietotāju Līgo svētkus plāno pavadīt lauku mājās – to norādījuši 39,6 procenti respondentu. No tiem teju ceturtdaļa jeb 24 procenti aptaujāto saulgriežu svētkus aizvadīs savās lauku mājās vai vasarnīcās, bet 15 procenti respondentu viesosies laukos pie draugiem vai radiem.  Šis rādītājs saglabājies stabils jau vairākus gadus – pērn laukos svinēt kopumā bija iecerējuši 39 procenti aptaujāto, bet  2021. gadā –  38 procenti aptaujas dalībnieku. Tikmēr 18 procenti respondentu svētkus nesvinēs, un tā ir otra biežāk noradītā aptaujāto izvēle, šim rādītājam pieaugot par pusotru procentpunktu, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Daļa aptaujāto svētkus svinēs pilsētā – 11 procenti savās pilsētas mājās, šim rādītājam sarūkot par 2,5 procentpunktiem, salīdzinot ar 2022. gadu. Mazliet pieaugusi tā respondentu daļa, kas svētkus pilsētā atzīmēs, esot ciemos vai apmeklējot publiskus pasākumus – to plāno teju 7 procenti aptaujas dalībnieku, pērn šis rādītājs bija vien aptuveni 5 procenti. 

Kamēr teju 3 procenti aptaujāto svētkos strādās un vēl tikpat – atradīsies ārpus Latvijas, 5 procenti respondentu svētkos atpūtīsies brīvā dabā, bet 2 procenti – publiski organizētā pasākumā zaļumos, 9 procenti pētījuma dalībnieku vien dažas dienas pirms svētkiem vēl nebija izlēmuši, kā pavadīs saulgriežu dienas. 

 

Šogad aptaujā piedalījās 2098 Latvijas interneta lietotāji. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Šogad aptauja tika īstenota no 16. līdz 19. jūnijam.

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Nozare

Izklaide

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli