atslēgvārdi

atslēgvārdi
2023-10-30 12:38

Halovīna svinēšanā iesaistīties plāno 16 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju

Halovīna svinēšanā iesaistīties plāno 16 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju

16 procenti aptaujāto Latvijas interneta lietotāju jau rīt atzīmēs Halovīna svētkus, visbiežāk piekopjot tradicionālo saldumu diedelēšanu, rotājot mājokli, vai dažādās Halovīnu aktivitātēs iesaistoties kopā ar bērniem, liecina interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktā aptauja. No 77 procentiem respondentu, kas svētkus nesvinēs, vairums kā iemeslu min to, ka neuzskata tos par svētkiem vai Halovīna tradīcijas tiem nešķiet saistošas. 

Veicot Latvijas interneta lietotāju aptauju, noskaidrots, ka Halovīna pasākumos iesaistīsies 16 procenti aptaujāto – paši vai kopā ar ģimeni. Tikmēr 77 procenti aptaujāto norāda, ka šos svētkus šogad nesvinēs, bet 7 procenti respondentu vēl nav izlēmuši, vai iesaistīsies Visu svēto dienas priekšvakara aktivitātēs. 

No aptaujātajiem, kas svētkus plāno svinēt, 44 procenti piekops populārās Halovīnu tradīcijas – vilks maskas vai tērpus un dosies pie kaimiņiem diedelēt saldumus. Vēl 40 procenti norādījuši, ka rotās savu mājokli, bet 33 procenti respondentu norāda, ka svētkus svinēs viņu bērni, iesaistoties aktivitātēs izglītības iestādēs vai vakarā dodoties diedelēt saldumus. Tikmēr 32 procenti no svētku svinētājiem apmeklēs Halovīnam veltītus pasākumus, bet 18 procenti paši rīkos vai apmeklēs svinības ar ģimeni vai draugiem. Kā citus atzīmēšanas veidus respondenti norādījuši arī saldumu sagatavošanu bērniem, kas viņus apciemos, ķirbju grebšanu, ķirbju zupas vārīšanu, masku gatavošanu bērniem, kā arī savu svētku – dzimšanas vai vārda dienas – svinēšanu Halovīna dienā.

Aptaujā noskaidroti arī biežākie iemesli, kas aptaujātos attur no Halovīnu atzīmēšanas. Visbiežāk respondenti norādījuši, ka neuzskata tos par svētkiem – to atzīmējuši 49 procenti no tiem, kas svētkus šogad nesvinēs. Vēl 45 procenti atzīmējuši, ka Halovīna tradīcijas viņiem nešķiet saistošas, bet 31 procents no nesvinētājiem atzīst, ka ne viņu, ne paziņu ģimenēs neviens šos svētkus nesvin. Tikmēr 6 procenti nejūtas pietiekami informēti par šo svētku tradīcijām, bet kā citus iemeslus aptaujas dalībnieki, kas svētkus neatzīmēs, norādījuši, ka uzskata tos par ārzemju svētkiem, šie svētki nepatīk vai uzskata tos par ļauno garu piesaukšanu, tos svinēt attur reliģiskie uzskati, viņi veļu laikā piemin aizgājušos tuviniekus, bet kāds aptaujas dalībnieks svētkus nesvinēs, jo viņa dārzā šogad nav izauguši ķirbji.  

 

Aptaujā piedalījās 2064 Latvijas interneta lietotāju. Aptauja veikta, izmantojot interneta aptauju gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem.

Gemius - starptautisks interneta pētniecības uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, konsultācijas, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Izklaide

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli