atslēgvārdi

atslēgvārdi
2015-11-03 13:30

Internetā vismeklētākā informācija septembrī - ziņas

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius pirmo reizi publicē datus par internetā meklētāko informāciju. Lielākā daļa interneta lietotāju norādījuši, ka septembrī meklējuši ziņas, informāciju saistībā ar sociālajiem tīkliem un laika prognozes. 

Pēc gemiusAudience datiem, internetā meklētākā informācija septembrī bija ziņas. Ziņas un cita veida jaunumus ir meklējuši vairāk nekā 530 000 interneta lietotāji, kas ir 38 procenti no visas Latvijas interneta auditorijas vecumā no 7 līdz 74 gadiem, kas interneta pārlūkošanai izmanto datorus. Otrs aktīvāk meklētais resurss internetā ir sociālie tīkli (35 procenti), bet kā trešo interneta lietotāji ir atzīmējuši meklējam informāciju par laika prognozēm (32 procenti). 

Vairāk nekā ceturtdaļa (26 procenti) interneta lietotāju aktīvi meklē informāciju par izklaides un atpūtas iespējām. To vidū visbiežāk ir lietotāji vecumā no 15 līdz 34 gadiem (57 procenti) un lietotāji, kas dzīvo Rīgā (44 procenti). Nedaudz mazāka interneta lietotāju interese vērojama, meklējot informāciju par kultūru un kultūras notikumiem (18 procenti), kā arī receptēm un pavārmākslu (18 procenti). 

Kā rāda dati, visretāk internetā tiek meklēta informācija par ģimeni un bērnu aprūpi. Lietotāji, kas interesējas par šāda veida informāciju veido tikai 8 procentus no visiem Latvijas interneta lietotājiem un to vidū lielākā daļa (73 procenti) ir sievietes. Vairums sieviešu arī atzīmējušas, ka internetā mēdz interesēties par modi un skaistumkopšanu (85 procenti), receptēm un pavārmākslu (71 procents). 

Tikmēr stiprā dzimuma pārstāvji visbiežāk interesējas par programmatūrām (84 procenti), elektroniku (79 procenti), auto (77 procenti) un sportu, sporta aktivitātēm (vidēji 71 procents).  

Informācija par internetā meklētāko informāciju ir atrodama gemiusAudience pētījumā sākot no šī gada augusta datiem. Šo informāciju sev interesējošajā griezumā var analizēt ikviens, kam ir pieeja gemiusAudience datu failam. 

Dati balstīti uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu, kas 2015.gada septembrī ir apmeklējuši gemiusAudience pētījumā esošās interneta lapas, izmantojot datorus. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

Informāciju sagatavoja,

Elīna Platonova

elina.platonova@gemius.com

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas & infografiki

Valsts

Krievija, Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli