atslēgvārdi

atslēgvārdi
2022-10-13 10:28

TOP 20 apmeklētākās vietnes septembrī

TOP 20 apmeklētākās vietnes septembrī

No septembra gemiusAudience pētījums Latvijā lietotājiem piedāvā uzlabotu metodoloģiju, kā arī jaunu, mūsdienīgu tiešsaistes datu analīzes vietni – e.gemius.com. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pirmajā rudens mēnesī kopējās statistikas topu līderu pozīcijās atklāj pašmāju portāli delfi.lv, inbox.lv un tvnet.lv, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu TOP 20. 

No šī gada septembra gemiusAudience pētījums Latvijā piedāvā mūsdienīgu, atjauninātu metodoloģiju –  Constant panel, kas ne tikai paredz uzlabot un pielāgot esošajām tehnoloģijām Real Users aprēķinus, bet arī izmainīt Reach jeb sasniedzamības kalkulāciju – tagad sasniedzamība katrā platformā tiek aprēķināta pret kopējo interneta lietotāju skaitu visās platformās. Metodoloģijas izmaiņas ietver samazinātu varbūtību datu kalkulācijas kļūdai, atrisinātu panelistu rotācijas  problēmu, kā arī labāku rezultātu konsekvenci. Tāpat notikusi pāreja uz laika mērīšanu ar sonars – precīzākiem mērījumiem, kas ietver tikai lietotāju aktīvā laika mērīšanu, un pieskaita vietnē pavadīto laiku pat, ja apmeklējuma laikā tiek veikts tikai viens lapas skatījums.

Līdz ar uzlaboto metodoloģiju, lietotājiem tiek piedāvāts arī mūsdienīgs tiešsaistes datu analīzes rīks – e.gemius.com, kas nodrošina modernas datu vizualizācijas iespējas, kā arī ļauj lietotājam izveidot personalizētus datu pārskatus sadaļā My reports. Autorizētajiem lietotājiem e.gemius.com interfeisā pieejami arī agregātkoki, kuros apskatāmas vietnes, sakārtotas pēc temata – e-komercija, izglītība, finanses, telekomunikācija, veselība, un citas. 

“Digitālajā pasaulē nepienāks tas brīdis, kad digitālo pakalpojumu produkti būs pilnīgi gatavi, to pierāda arī Gemius Audience, kas turpina pielāgoties tehnoloģiju attīstībai un tirgus vajadzībām. Pārejot uz e.gemius.com platformu, esam spēruši lielu soli, atvadoties no pagātnes datu analīzes tehnoloģijām, tā vietā tirgum piedāvājot jaunu, modernu online lietotni, kā arī visus šī brīža metodoloģiskos atjauninājumus. Iespējas, ko sniedz constant panel metodoloģija, jau šobrīd izbauda reklāmas monitoringa rīka AdReal lietotāji, kā arī drīzumā - Gemius DirectEffect. Kamēr daudzās  valstīs šī pāreja vēl ir tikai gaidīšanas stadijā, Baltijas tirgi, pateicoties to mazajam izmēram un operativitātei, šoreiz ir ieguvēji,” komentē Linda Egle, Gemius reģionālā vadītāja Latvijā un Igaunijā.

Saskaņā ar jaunākajiem mēneša datiem, septembrī ar 872 000 Real Users no visām ierīcēm – datoriem, mobilajiem tālruņiem un planšetdatoriem – apmeklētāko vietņu topu atklāj ziņu portāls delfi.lv. Ar 864 000 lietotājiem seko inbox.lv, bet trešajā pozīcijā ierindojas vietne tvnet.lv ar 748 000 lasītājiem no visām ierīcēm kopā. Ceturtais apmeklētākais portāls septembrī ir jauns.lv (683 000 Real Users), bet pirmo piecinieku noslēdz sabiedrisko mediju ziņu portāls lsm.lv ar 670 000 Real Users.

Sasniedzot 626 000 lietotāju, sestajā topa pozīcijā ir vietne la.lv, kam seko tv3.lv ar 602 000 Real Users. Tikmēr 557 000 lasītāju septembrī sasniegusi ziņu vietne nra.lv, topa devītajā pozīcijā ierindojas portāls apollo.lv, ko septembrī apmeklējuši 530 000 lasītāju, bet Top 10 noslēdz santa.lv ar 473 000 Real Users.

Datos par apmeklējumu no datoriem topu atklāj Google, ko septembrī apmeklējuši 1 028 000 Real Users. Seko video straumēšanas vietne youtube.com ar 707 000 lietotājiem, bet pirmo trijnieku noslēdz sociālās tīklošanās vietne Facebook ar 600 000 Real Users. Ceturtajā vietā ierindojas pašmāju vietne inbox.lv, ko apmeklējuši 588 000 lietotāju no datoriem, bet pirmo piecinieku noslēdz Swedbank vietne swedbank.lv ar 489 000 apmeklētājiem.

Savukārt apmeklējumā no mobilajām ierīcēm, pirmo vietu topā ieņem portāls delfi.lv ar 832 000 lietotājiem, kas apmeklējuši vietni no mobilajām ierīcēm vai lietojuši tās mobilo aplikāciju. Otrajā pozīcijā seko tvnet.lv ar 712 000 lasītājiem, bet trešajā vietā ierindojas jauns.lv ar 654 000 Real Users. Tikmēr 610 000 lietotāju septembrī apmeklējuši portālu lsm.lv vai lietojuši vietnes aplikāciju, bet pirmo piecinieku noslēdz inbox.lv ar 609 000 lietotājiem.

Sestajā pozīcijā ar 589 000 lietotājiem no mobilajām ierīcēm ir portāls la.lv, tam seko vietne tv3.lv ar 567 000 Real Users. Sasniedzot 512 000 lietotājus astotā apmeklētākā vietne no viedtālruņiem vai planšetdatoriem ir nra.lv, kam ar 500 000 Real Users seko apollo.lv. Top 10 septembrī noslēdz vietne santa.lv, ko apmeklējuši 436 000 lasītāju.

Septembrī no mediju grupām visvairāk lietotāju sasniegusi DELFI grupa ar vietnēm delfi.lv, t.sk., calis.lv, atverskapi.lv, mansdraugs.lv, tavsdarzs.lv, vietni bilesuparadize.lv, Delfi TV, kā arī mobilo aplikāciju, ko lietojuši 887 000 Real Users jeb 60 procenti Latvijas interneta lietotāju. Ar 863 000 lietotājiem jeb 58 procentiem interneta lietotāju, kas apmeklējuši vietnes –  tvnet.lv (t.sk., receptes.lv), spoki.lv un apollo.lv, kā arī statistiku par tvnet.lv, apollo.lv un rus.tvnet.lv aplikācijām – seko TVNET grupa. Trešā starp grupām ir Rīgas Viļņi mediju grupa ar 683 000 jeb 46 procentiem interneta lietotāju, kas apmeklējuši vietnes jauns.lv, t.sk., otkrito.lv jeb rus.jauns.lv, rigasvilni.lv, zurnali.lv, kā arī datiem par jauns.lv straumēšanu. Tikmēr la.lv/ TV24 grupa ar vietnēm la.lv, lrtv.lv un tv24.lv septembrī sasniegusi 626 000 Real Users (42 procenti), un līdzīgu lietotāju skaitu pagājušajā mēnesī sasniegusi arī TV3 mediju grupa, kas aptver datus par tv3.lv, play.tv3.lv video un starfm.lv straumēšanu, kā arī tv3play.lv aplikāciju – 624 000 Real Users jeb 42 procentus Latvijas interneta lietotāju. 

Ar publiski pieejamajiem septembra datiem iespējams iepazīties jaunajā gemiusAudience datu analīzes vietnē e.gemius.com.

Top 20 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas septembrī piedalījās gemiusAudience pētījumā. Kopējās un mobilās statistikas dati atspoguļo skriptēto lapu apmeklējumu, bet apmeklējumā no datoriem iekļautas arī neskriptētās vietnes. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adrese.

To clipboard> Drukuj

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli