atslēgvārdi

atslēgvārdi
2013-08-05 00:00

Video reklāmu īpatsvars arvien pieaug, Latvija atpaliek

Ukraina, Polija un Čehija - tās ir valstis, kurās video reklāma ir vispopulārākā, liecina interneta izpētes uzņēmuma Gemius dati par Centrālās un Austrumeiropas valstu reklāmas tendencēm. Latvijā 12 valstu vidū video reklāmas kampaņās izmantotas visretāk.

Visnaskākie uz video reklāmas iekļaušanu interneta reklāmas kampaņu plānos ir ukraiņi - kā liecina dati par 2012. gada otro pusgadu, trijās ceturtdaļās no visām kampaņām tika iekļautas arī video reklāmas. Nozīmīgs video reklāmas baneru apjoms novērots arī Polijas un Čehijas tirgos, kur video formāti izmantoti trijos no četriem interneta reklāmas kampaņu plāniem. Savukārt vidējos Centrālās un Austrumeiropas rādītājus atspoguļo tādas valstis kā Lietuva, Slovākija un Ungārija.

Mazāks video reklāmu izmantošanas īpatsvars novērots Rumānijā, Horvātijā un Bulgārijā. Viskūtrākie uz video reklāmu iekļaušanu kampaņu plāniem ir serbi, slovēņi un, visbeidzot, arī latvieši. Tikai 1% no reklāmas kampaņām Latvijā ir ietverta arī video reklāma, kas ir zemākais rezultāts 12 pētījumā iekļauto valstu vidū.

Analizētie dati iegūti no gemiusAdMonitor pētījuma par populārākajiem un biežāk izmantotajiem reklāmas formātiem tādās Centrālās un Austrumeiropas reģiona valsts kā Bulgārija, Čehija, Horvātija Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Serbija, Ukraina un Ungārija 1012. gada otrajā pusgadā. gemiusAdMonitor pētījumā izmantoti kampaņu efektivitātes mērījumu rīka gemiusDirectEffect un Gemius reklāmas servera AdOcean dati.

To clipboard> Drukuj

Satura veids

ziņas

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli