atslēgvārdi

atslēgvārdi
2017-06-21 07:56

Aptauja: Jāņus izvēlas svinēt pie dabas

Vasaras saulgriežus svinēs visā Latvijā - lauku viensētās, pagastu zaļumballēs, pie dabas un pilsētu laukumos, liecina interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veiktā iedzīvotāju aptauja.

Šogad vērienīgai līgošanai un Jāņu svinībām atvēlētas trīs dienas, tāpēc liela daļa iedzīvotāju izvēlas  sagaidīt gada īsāko nakti ārpus pilsētas. 33 procenti jeb 375 aptaujāto atzīst, ka līgos savās vai draugu lauku mājās, kamēr 22 procenti apsver iespēju to darīt pie dabas krūts.

Tie, kuri dzīvo Rīgā un citās lielajās pilsētās un kuriem nav lustes doties ārpus pilsētas, ir gatavi apmeklēt kādu no publiski organizētajiem pasākumiem. Tā, piemēram, 4 procenti aptaujāto plāno apmeklēt kādu koncertprogrammu un lustīgi nolīgot pilsētā. Apmēram tikpat respondenti izvēlējušies vakaru pavadīt publiski organizētā pasākumā zaļumos (4 procenti).

Ja darba grafiks svētkos ir nepielūdzams, tad šajā gadā vasaras saulgriežus atzīmēt nesanāks. Šāda situācija ir nedaudz vairāk kā 12 procentiem aptaujāto, kas kā galveno iemeslu svētku nesvinēšanai min aizņemtību darbā. Tāpat jāpiebilst, ka aptauja veikta nedēļu pirms Jāņiem, kad vairāk kā desmitā daļa iedzīvotāju vēl nebija izlēmuši, kur viņi svinēs Jāņus (14 procenti).

Aptaujā piedalījušies 1150 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem un tā veikta, izmantojot interneta aptauju – gemiusAdHoc ar izlecošo interneta anketu palīdzību, kas tika rādītas pēc nejaušības principa izvēlētiem interneta lietotājiem. Aptauja īstenota šī gada 16.-18. jūnijā.

Gemius - starptautisks interneta izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kas piedāvā profesionālus pētniecības risinājumus, analīzi un rekomendācijas tiešsaistes vidē bāzētiem uzņēmumiem. Uzņēmuma piedāvātie risinājumi ir ikdienas darbības pamatā vairāk kā divos tūkstošos uzņēmumu dažādos tirgus sektoros visā pasaulē. Dibināts 1999. gadā, Gemius šobrīd darbojas vairāk kā 30 tirgos Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā. Pētījumos tiek izmantota uzņēmuma izstrādātie metodoloģiskie risinājumi, kas ir saskaņoti ar starptautiski atzīto ICC/ESOMAR kodeksu. Vairāk: www.gemius.lv.

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Nozare

Izklaide, Tūrisms

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli