atslēgvārdi

atslēgvārdi
2017-08-18 06:57

Delfi.lv pārsniedz pirmo miljonu

Delfi.lv pārsniedz pirmo miljonu

Pirmo reizi Latvijas interneta auditorijas mērījumu vēsturē, kāds pašmāju portāls sasniedzis apmeklētāju skaitu, kas rakstāms ar septiņiem cipariem- jūlijā ziņu portālu delfi.lv apmeklējuši 1 016 058 interneta lietotāji!

Auditorijas kopējie dati par visām platformām norāda, ka ziņu portāla delfi.lv auditorijas kāpums bijis +17,7 procenti, salīdzinot ar jūniju. Īpaši izteikti šis kāpums novērojams apmeklētāju skaita ziņā no mobilajām ierīcēm, piemēram, no mobilajiem telefoniem +28 procenti (+141 000 apmeklētāji), savukārt no planšetdatoriem +13 procenti jeb +33 000 apmeklētāji. 

Kā skaidro delfi.lv valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs: "Visā pasaulē mediji dodas "mobilā patēriņa" virzienā. Prognozējam, ka šī gada beigās DELFI lasītāji jau vairāk patērēs mūsu saturu viedtālruņos nekā datoros. Sekojot šai tendencei, 2016. gada oktobrī mēs pieņemam lēmumu investēt resursus un pārveidot visu mūsu saturu responsīvā dizainā. Šis process aizņem daudz laika, un tagad jūlija sākumā sešas mūsu vertikāles (cālis.lv, tūrismagids.lv, manamaja.lv, mansdarzs.lv, mansdraugs.lv, women.delfi.lv) ir pārveidotas jaunajā formātā. Tāpēc mēs ieraudzījām būtisku pieaugumu patēriņā no mobilajām ierīcēm. Bija arī papildus faktori, kas ietekmēja auditorijas pieaugumu, piemēram, pazuduša Ivana stāsts, kā arī atvaļinājumu laiks, kad cilvēki ievērojami vairāk lasa ziņas telefonos."

Kopējā Latvijas apmeklētāko lapu topā atgriezies reģionālo ziņu portāls liepajniekiem.lv, kas skaidrojams ar jūlijā notikušo Ivana Berladina traģēdiju Liepājā un Latvijas iedzīvotāju līdzi jušanu katram ziņu pavedienam. No mobilajiem telefoniem ziņu vietni liepajniekiem.lv apmeklēja 53 000 interneta lietotāji, kas ir pieaugums par vairāk kā 76 procentiem, tajā pašā laikā no planšetdatoriem tie bija 20 300 apmeklētāji, kas ir kāpums par 43 procentiem.

Pie vērā ņemamiem notikumiem Latvijas interneta lapu vidū, jāmin arī sociālā portāla draugiem.lv izkrišanu no pirmā piecinieka. Auditorijai samazinoties par 4 procentiem (- 18 900 apmeklētāji) draugiem.lv turpina zaudēt pozīcijas, savukārt skaties.lv, kas šobrīd ierindojies kopējā topa piektajā vietā, šīs vasaras laikā pulcinājis jau par 36 000 apmeklētājiem vairāk nekā draugiem.lv.

Top 25 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās internetalapas, kas jūlijā piedalījās  gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču gemiusAudience vietnē www.opa.gemius.lv

To clipboard> Drukuj

Nozare

LV_Industry

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli