atslēgvārdi

atslēgvārdi
2014-09-15 09:25

Gemius aicina pieteikties blogus

Turpinot tradīciju, interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius jau piekto reizi veidos Latvijā apmeklētāko blogu topu, tādējādi radot priekšstatu par blogosfēras apmēriem Latvijā.

Lai gūtu precīzāku priekšstatu par blogosfēras apmēriem Latvijā, Gemius aicina tos blogu īpašniekus, kas vēl nav pieteikuši savu blogu mērījumiem, pievienoties rudens blogu topa bezmaksas statistikas mērījumiem.

Blogu īpašnieki, kas vēlas pieteikt savu blogu mērījumiem, aicināti sazināties, rakstot uz e-pastu elina.platonova@gemius.com, norādot bloga īpašnieka vārdu, uzvārdu, web adresi un blogā pārstāvēto tematiku. Pieteikšanās norit līdz 20. oktobrim.  

Tiem blogu īpašniekiem, kam mērījumu kodi blogā jau ir izvietoti, otrreiz nav jāpiesakās. SIA Gemius Latvia patur tiesības izvērtēt blogā publiskoto saturu un nepievienot tādus blogus, kuru saturs tiks uzskatīts par neatbilstošu Latvijas likumdošanai un sabiedrībā vispārpieņemtajām normām un ētikai, kā arī komerciāla rakstura blogus.

Blogi topā tiek apskatīti pēc vairākiem kritērijiem – auditorijas (real users) skaita, lapu skatījumu (page views) skaita, viena lietotāja vidēji pavadītā laika blogā un citiem rādītājiem, taču pats tops tiek veidots, balstoties uz tā auditorijas lielumu konkrētajā mēnesī. Tradicionāli Latvijas blogu tops tiek veidots divas reizes gadā – aprīlī un novembrī, tādējādi atspoguļojot pavasara un rudens tendences Latvijas blogosfēras attīstībā.

Pagājušā gada novembra blogu Top 20 veiksmīgākais izrādījās sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv, sasniedzot 32 000 apmeklētājus. Otrajā vietā ar 20 000 apmeklētājiem ierindojās radošās izcilības blogs cehs.lv, bet trijnieku noslēdza dzīvesziņas blogs iinuu.lv ar 15 000 apmeklētājiem.

Kopējā 2013.gada novembra blogu Top 20 auditorija bija 112 178 interneta lietotāji, no kuriem lielākā daļa jeb 63% bija vecuma grupā no 15 līdz 34 gadiem. Populārāko Latvijas blogu apmeklētāju vidū 59% bija sievietes, bet vīrieši - 41%.

Tā kā gemiusAudience pētījumā ir ieviests platformu princips, blogu īpašnieki varēs uzzināt savu blogu auditorijas apmērus arī no mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem.

gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz 15-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus.  gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. 

Atslēgvārdi

To clipboard> Drukuj

Satura veids

notikumi

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli