atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-11-17 08:24

Gemius: oktobrī pieaudzis ziņu portālu apmeklējums

Gemius: oktobrī pieaudzis ziņu portālu apmeklējums

Gan kopējās statistikas topā, gan apmeklējumos no atsevišķām ierīcēm oktobrī lielāku auditoriju sasnieguši vairāki Latvijas ziņu portāli, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius publicētais apmeklētāko vietņu TOP 20 oktobrī. Kopējās un mobilās statistikas topā lielākos Real Users pieaugumus uzrādījušas ziņu vietnes skaties.lv, bb.lv un lsm.lv, bet no datoriem starp ziņu portāliem skaitliski visievērojamāk pieaugusi tvnet.lv auditorija. 

Kopējā statistika visās platformās

Oktobrī mainoties valstī noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz Covid-19 izplatības apturēšanu, nozīmīgi pieaudzis vairāku ziņu portālu apmeklējums. Skaitliski lielāko Real Users pieaugumu oktobrī uzrādījis portāls skaties.lv, sasniedzot par 80 000 vairāk lietotāju, nekā iepriekšējā mēnesī (+14 procenti). Tikmēr par 79 000 jeb 23 procentiem pieaudzis vietnes bb.lv apmeklējums, kas ir arī procentuāli lielākais lasītāju pieaugums oktobrī, bet par 61 000 Real Users pieaudzis sabiedrisko mediju ziņu portāla lsm.lv lasītāju skaits, kas portālam ļāvis par  divām pozīcijām pakāpties kopējās statistikas topā, sasniedzot ceturto pozīciju.

Kā ierasts, līdera pozīcijas kopējās statistikas topā jeb datos par apmeklējumu no datoriem un mobilajām ierīcēm kopā arī oktobrī saglabājis ziņu portāls delfi.lv, kura lasītāju skaits pieaudzis par 49 000 Real Users. Pakāpjoties par vienu pozīciju topā un auditorijai pieaugot par 40 000 lietotājiem, otro vietu izņem vietne inbox.lv, bet Top 3 noslēdz tvnet.lv, kuru pagājušajā mēnesī no visām ierīcēm kopā apmeklējuši par 19 000 vairāk lietotāju. Ceturto pozīciju, kā minēts, ieņem lsm.lv, kam topa piektajā pozīcijā seko portāls jauns.lv, kura auditorija salīdzinot ar septembri pieaugusi par 6 000 lietotājiem.

Tikai trīs no kopējās statistikas topa vietnēm pagājušajā mēnesī uzrādījušas nelielus auditorijas kritumus. Portālu la.lv oktobrī apmeklējuši par 10 000 mazāk lietotāju, kas licis zaudēt arī vienu pozīciju topā un ierindojis portālu sestajā pozīcijā. Par 8 000 lietotājiem kritusies izklaides portāla spoki.lv auditorija, bet par 3 000 Real Users – laika ziņu portāla gismeteo.lv apmeklējums.  Jāatzīmē, ka oktobrī kopējās statistikas topā atgriezusies vietne diena.lv ar 204 000 lietotājiem.

Apmeklējumi no datoriem

Pagājušajā mēnesī mācībām gan skolās, gan augstākās izglītības iestādēs atsākoties attālinātā režīmā, datoru topā atgriežas vietne microsoft.com ar 255 000 lietotājiem datoru topa 18. vietā, tikmēr par 98 000 lietotājiem pieaugusi arī mācību platformas e-klase.lv auditorija, kas ir skaitliski lielākais pieaugums pagājušajā mēnesī un ļāvis vietnei pakāpties no 17. uz 9. pozīciju.

Kā ierasts, stabilas līdera pozīcijas datoru topā ieņem Google, kuru oktobrī apmeklējuši par 27 000 vairāk lietotāju, seko youtube.com, ko lietojuši par 37 000 mazāk Real Users, un Facebook, kura apmeklējums oktobrī samazinājies par 44 000 lietotājiem. Ceturtajā pozīcijā seko inbox.lv, ko oktobrī apmeklējuši par 27 000 vairāk lietotāju, bet Top 5 noslēdz delfi.lv, kura lasītāju skaits pieaudzis par 32 000 Real Users.

Jāatzīmē, ka tāpat kā kopējās statistikas topā, arī statistikā par apmeklējumu no datoriem jāizceļ ziņu portālu apmeklējuma pieaugumi pagājušajā mēnesī. Par 38 000 lietotājiem vairāk oktobrī sasniedzis portāls tvnet.lv, kas vienlaikus pakāpies uz topa 8. pozīciju, bet par 36 000 lasītājiem no datoriem pieaugusi sabiedrisko mediju ziņu portāla lsm.lv auditorija.

Lielāko auditorijas kritumu oktobrī piedzīvojusi interneta enciklopēdija wikipedia.org, kuru lietojuši par 64 000 mazāk Real Users nekā septembrī. Par 50 000 samazinājusies swedbank.lv auditorija, bet par 48 000 lietotājiem mazāk no datoriem sasniedzis sludinājumu portāls ss.com.

Apmeklējumi no mobilajām ierīcēm

Atšķirībā  no septembra, kad lielākā daļa mobilo ierīču topa vietņu uzrādīja auditorijas kritumus, oktobrī gandrīz visu topa vietņu auditorija pieaugusi. Skaitliski lielāko lietotāju pieaugumu uzrādījis portāls skaties.lv, ko pagājušajā mēnesī apmeklējuši par 86 000 vairāk lietotāju nekā septembrī, kas ļāvis vietnei pakāpties par trīs pozīcijām uz topa piekto vietu. Tāpat kā datos par kopējo statistiku un apmeklējumu no datoriem, arī mobilo ierīču topā ievērojamu auditorijas pieaugumu uzrāda portāls lsm.lv, ko lasījuši par 59 000 vairāk lietotāju. Šādu pašu pieaugumu pagājušajā mēnesī uzrādījusi arī vietne bb.lv, kas attiecīgi mobilo ierīču topā pakāpusies par četrām pozīcijām uz topa 10. vietu.

Apmeklējumos no mobilajām ierīcēm jeb no mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām kopā līdera pozīciju saglabā portāls delfi.lv, kuru oktobrī apmeklējuši par 43 000 vairāk lietotāju. Otrajā pozīcijā seko tvnet.lv (+22 000 Real Users), bet trešo vietu ieņem jauns.lv (+21 000 lietotāju).

Tikmēr par 14 000 lietotājiem oktobrī sarukusi spoki.lv auditorija, bet nelielus apmeklētāju kritumus no mobilajām ierīcēm uzrādījušas vietnes gismeteo.lv (-300 lietotāju) un mammamuntetiem.lv (-700 Real Users). Jāatzīmē, ka oktobrī mobilo ierīču topā atgriezusies sociālā platforma vk.com ar 157 000 lietotājiem, bet TOP 20 pametusi vietne sportacentrs.com.

 

Ar publiski pieejamajiem datiem iespējams iepazīties datu vietnē: https://rating.gemius.com/

Top 20 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas oktobrī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli