atslēgvārdi

atslēgvārdi
2020-03-10 07:37

Gemius publicē interneta lapu Top 20 februārī

Starptautiskais interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums Gemius publicējis Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu Top 20 februārī. Gada īsākajā mēnesī lielākā daļa vietņu visās platformās piedzīvojušas Real Users kritumu, taču ziņu portālam lsm.lv februāris ļāvis sasniegt rekordlielu apmeklējumu no visām platformām kopā, tāpat stabili turpina augt arī santa.lv auditorija.

Kopējā statistika visās platformās

Gada īsākajā mēnesī no visām platformām kopā – t.i., no datoriem, mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām –  lielākā daļa TOP 20 vietņu piedzīvojušas apmeklējuma kritumu. Procentuāli lielāko Real Users kritumu piedzīvojis vecāku portāls mammamuntetiem.lv, sasniedzot par 17 procentiem mazāk apmeklētāju nekā janvārī. Tikmēr par 12 procentiem samazinājusies lvportals.lv auditorija, bet par 8 procentiem – tiesību aktu vietnes likumi.lv un cenu salīdzināšanas portāla salidzini.lv apmeklējums.

Par 7 procentiem jeb 39 000 lietotājiem februārī pieaugusi portāla lsm.lv auditorija, kas ir lielākais Real Users pieaugums pagājušajā mēnesī no visām platformām kopā starp TOP 20 vietnēm. Tādējādi, saskaņā ar gemiusAudience pētījuma datiem, lsm.lv sasniedzis rekordlielu auditoriju.  

"Kā visos laikos - "saturs ir karalis" - arī februārī lsm.lv redakcija turpināja precīzi un maksimāli operatīvi skaidrot jautājumus, kas acīmredzot bija svarīgi mūsu lasītājiem. Koronavīruss, Kristīnes Misānes lieta, spriedums Zolitūdes traģēdijas lietā - tie bija tikai daži no lasītākajiem tematiem," atklāj Voldemārs Oliņš, portāla lsm.lv direktors.

Februārī par 5 procentiem palielinājusies arī santa.lv auditorija, bet izklaides vietni spoki.lv apmeklējuši par 3 procentiem vairāk lietotāju nekā janvārī.

Topa pirmajā pozīcijā februārī līdera pozīcijas saglabā ziņu portāls delfi.lv ar 806 000 lietotājiem, kas ir par  procentu mazāk nekā gada pirmajā mēnesī. Otrajā pozīcijā seko portāls tvnet.lv ar 722 000 lietotājiem un lietotāju skaita kritumu par 2 procentiem, bet trešo vietu topā ieņem vietne inbox.lv ar 703 000 interneta lietotājiem, Real Users skaitam krītot par procentu. Ceturtajā pozīcijā ierindojas ziņu un izklaides portāls jauns.lv ar -2 procentiem Real Users, bet portālam lsm.lv lietotāju pieaugums ļāvis pakāpties par divām pozīcijām uz topa 5. vietu.  Jāatzīmē, ka februārī TOP 20 no visām platformām kopā pievienojas laika ziņu vietne gismeteo.lv ar 211 000 lietotājiem.

Apmeklējumi no datoriem

Līdzīgi kā kopējās statistikas topā, arī apmeklējumā no datoriem, tikai dažas TOP20 vietnes uzrāda nelielu Real Users pieaugumu februārī. Par 2 procentiem pieaudzis banku vietņu – swedbank.lv un seb.lv – apmeklējums, bet par procentu – portāla lsm.lv auditorija no datoriem.

Tikmēr par 27 procentiem februārī samazinājusies tet.lv auditorija, interneta enciklopēdijas wikipedia.org apmeklējums sarucis par 14 procentiem, bet sludinājumu portālu ss.com apmeklējuši par 12 procentiem mazāk lietotāju.

No datoriem apmeklētāko vietņu topa līderiem – Google, Youtube un Facebook – tāpat kā iepriekšējos mēnešos seko pašmāju vietnes inbox.lv ar 602 000 lietotājiem (-2 procenti) un swedbank.lv ar 549 000 apmeklētājiem.

Jāatzīmē, ka datoru topā februārī viedveikalu 1a.lv nomaina interneta veikals 220.lv, kas ar 223 000 Real Users ierindojas topa 17. pozīcijā. Tāpat topam pievienojas ziņu portāls nra.lv ar 218 000 lietotājiem un vietne skaties.lv ar 215 000 apmeklētājiem pagājušajā mēnesī.

Apmeklējumi no mobilajām ierīcēm

Mobilās statistikas topā februārī tikai trīs vietnes piedzīvojušas lietotāju pieaugumu. Par 8 procentiem pieaudzis portāla lsm.lv mobilais apmeklējums, par 6 procentiem vairāk lietotāju pagājušajā mēnesī apmeklējuši vietni santa.lv, bet izklaides portāla spoki.lv auditorija pieaugusi par 3 procentiem.

Tikmēr portālu mammamuntetiem.lv februārī no mobilajām ierīcēm apmeklējuši par 21 procentu mazāk lietotāju, db.lv Real Users skaits samazinājies par 11 procentiem, bet vietnes bb.lv auditorija – par 9 procentiem.

Apmeklējumos no mobilajām ierīcēm jeb no mobilajiem telefoniem, planšetdatoriem un mobilajām aplikācijām kopā februārī topa pirmajā vietā ir portāls delfi.lv ar 770 000 lietotājiem, kam seko tvnet.lv ar 682 000 apmeklētājiem, bet topa trešajā pozīcijā ierindojas ziņu un izklaides portāls jauns.lv ar 564 000 lietotājiem. Tāpat kā kopējās statistikas topā, apmeklējumam pieaugot portāls lsm.lv ar 516 000 Real users ierindojas 4. vietā, bet Top 5 ar 500 000 lietotājiem noslēdz portāls la.lv.

 

Ar publiski pieejamajiem datiem iespējams iepazīties datu vietnē: https://rating.gemius.com/

Top 20 veidots, balstoties uz 7-74 g.v. auditorijas lielumu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas, izmantojot datorus, mobilos telefonus un planšetdatorus. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas februārī piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses.

To clipboard> Drukuj

Nozare

Mediji

Valsts

Latvija

Komentārs:

Voldemārs Oliņš

Portāla lsm.lv direktors

Portāla lsm.lv direktors

Rādīt visus eksperta rakstus

Vēlaties uzzināt vairāk?

Sazināties ar mums

Saņem svarīgākos jaunumus vienā e-pastā!

Abonē jaunumu vēstuli